Savcılar 'nth room' skandalı Jo Joo Bin için müebbet hapis istedi

Nth room olayını hatırlamayanlar:

Güney Kore ‘Nth Room’ skandalı ile çalkalanıyor

[PANN] Tutuklanan ‘Nth Room’ admini Baksa, “Şeytanı durdurduğunuz için teşekkür ederim”

 

HABER: Başını dik tutan Jo Joo Bin müebbet hapsi duyunca ağladı

KAYNAK: E-Daily via Nate

1. [+436, -1] İyi, müebbet hapis. Ölmesini tercih ederdim ama hapisten asla çıkamaması da iyi~~

2. [+391, -1] Öldürün onu. Ya da mağdurlarına davrandığı gibi davranın ona.

3. [+318, -3] Sadece müebbet hapsi duyduktan sonra ağlamaya başladıysa hayatını pişmanlık hissetmeden geçirmiş demektir. İşkence çektirdiği kadınlar ruhları ölürken her gün ağladılar. Mağdurları çektikleri acıların telafisi olarak onun ölmesini hak ediyor.

4. [+24, -0] Jo’nun babası: “Ona karşı yapılan cadı avı yanlış… çok pişman” ???????????????????

5. [+18, -0] Lütfen şartlı tahliye olmaksızın onu ömür boyu hapse mahkum edin. Örnek mahkum falan diye erken çıkmasına izin vermeyin. Yoksa her zaman yaptığı şeyi yapmaya devam eder.

6. [+18, -0] Şartlı tahliyesiz müebbet hapsini merakla bekliyorum

7. [+14, -0] Bütün kurbanlarının hayatını mahvetti ama şimdi daha az bir ceza için yalvarıyor, hiç mi utanmıyor?? Kurbanlarının iyileşmesine yardımcı olmak için yapabileceği ne var? İdam cezamız olmadığına göre, kurbanlarına yardım etmesinin en iyi yolu müebbet hapis cezası çekmek.

8. [+13, -0] Yüzünü her görüşümde midem bulanıyor

9. [+10, -0] Pişman gibi davranma. Ağlamaya sakın cesaret etme.

10. [+9, -0] İnsanlar ölümle burun buruna gelmedikçe değişmez, sen de sadece böyle bir durumda pişman olursun. Onun gibi biri için en iyi çözüm ölüm, bizim vergilerimizle hayatta kaldığı müebbet hapistense ölmesini tercih ederim

11. [+6, -0] Bir sürü kadının ruhunu öldüren ve onları derin depresyonlara sürükleyen biri için ne kadar hafif bir ceza. Amerika gibi 2,300 veya 1,000 yıl ceza verilmeli ve mağdurlara onun her şeyine el konularak parasal olarak da yardım edilmeli

12. [+6, -0] Onun gibi adamlar hapishanede soyulmalı ve üzerinde ülkedeki herkesin izleyebileceğim bir gözetleme kamerası konulmalı, böylece başkalarına yaşattığı acıyı çeker.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+37] Normalde cezaevinin amacı suç işleyerek toplum değerlerinden sapmış insanları rehabilite etmektir. Ama bazıları suçlarının kötülüğünü anlamayacak kadar tehlikeli insanlar ve 30 yıl hapis yattıktan sonra topluma dönüyorlar, o yüzden böyle bir durumda müebbet hapis kesinlikle şart. Evet yargıç onu hapse tıkın, sonsuza dek çürüsün. Ayrıca s*keyim onu.

Bir yandan da… “4. [+24, -0] Jo’nun babası: “Ona karşı yapılan cadı avı yanlış… çok pişman” ???????????????????” WTF??? Bazı anne babalar yaşananlara inanmak istemeyebilir de bu da fazla yani!

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Adrik

Peki diğerleri? CEO’lar, milletvekilleri, avukatlar, doktorlar, ünlü isimler ve daha fazlası. Hiçbiri açıklanmadı. Onlara ne oldu???? Neden hiçbiri açıklanmıyor da sadece bu kişiyi açıkladılar ve neden sadece o ceza alıyor? Yerin dibine batın ya

Adrik

Başkanları bu davayı yakından takip edeceğim demişti sanki. Yanlış mı hatırlıyorum? Kimsenin ismi ortaya bile çıkmadı ve kalanlar hayatına öylece devam mı edecek?

Ree.a #RESONANCE

Geri kalan isimler para ödeyerek kurtuldular… Ve elbette bir günah keçisi olmalıydı, hepsi kurtuldu sadece bu kişi yandı. Çünkü diğerleri kadar güçlü değil.

Adrik

Medya nasıl onları rahat bıraktı ki? Bir şekilde bulup çıkarıyorlardı. Hatta emin olunmasa bile dedikoduyu bile yayarlardı. Neden böyle suspuslar:/ Bu olay kaç ay önce patladı ama aylar sonra gelen tek haber de grup adminin alacağı ceza. Medyayı tek el yönetiyor herhalde.

Ree.a #RESONANCE

Sektörün bilmediğimiz karanlık yanının bu olduğunu düşünüyorum açıkcası. Olayda sandığımızdan daha ciddi isimler olabilir, sektörü tehtid edecek güçte isimler. Ceo’lar, ya da bu medya kuruluşlarının sahipleri. Belki cidden onlar var da sessiz kalıyorlar… Elbette bir yerden açık verip patlar olay, o zamana kadar beklememiz en doğru olay. Geçen sefer 97 line olayını patlattılar, bakalım bu sefer dikkatleri farklı yere çekmek için neyi patlatacaklar.

in-somnia.exe

Irene olayı belki şuanlık?

Ree.a #RESONANCE

Sanmıyorum, 97 line olayı direkt dispatch tarafından paylaşılmıştı. Açıkcası ben onlardan bir şey bekliyorum

Adrik

Haberlerin üzerini kapatmak Dispatch’in işi. Her zaman o yapıyordu, bir başkasına bırakıldığını görmedim bu zamana kadar. O yüzden ben de sanmıyorum.

Efendim

Peki sitenin kurucusu ve üyeleri?! Onlarda yakalanıp ceza almalı , belki 260 bin kişi yakalanamaz ya da hapse koyulamaz ..ama mağdurları esas tehdit edenler ve o iğrenç şeyleri yaptıranlar , tecavüz edenler vs… Neden sadece tek bir kişi yakalanıp sadece o ceza alıyor?! Yazık ya!

Efendim

Bu arada yanlış anlaşılmasın durum için ve mağdurlar için yazık ya yazdım ,adam için değil, keşke ağırlaştırılmış müebbet hapis verilseymiş hem de tek kişilik hücrede.

DilbetEr

Türkiye’de olsa hapiste öldürürşerdi yüksek ihtimalle bu p*ç’i.

in-somnia.exe

İnşAllah hapis hayatı iğrenç geçer dayak yer hatta dayakta yemez öldürelene kadar döverler bunu işkence çektirirler umarım kafasını tuvalete soksalar keşke

JenBellaShakespare

Bunları direk Türkiye’ye nakletmek lazım aslında. İlk güzle bir meydan dayağı sonra hapishanede nefes aldırmazlar adama ohh mis

Exovelvet

Türkiyede içeri alırlarsa tabi

NeNe

Ya bırakın bu işleri…
O odada binlerce sapık vardı ve utanmasalar bu ahlaksızı halk kahramanı ilan edeceklerdi.
Suçlu değil suçlular var mağdur değil mağdurlar var.
Sırf iğrenç zevkleri için başkalarının hayatını karartan zorbalar var.
10 yaşında ne olduğunu bilmeyen sapık zihinlerin aklına düşmüş çocuklar var.
Ahlaksızın ailesi onu hala savunuyor ise tek tek kurbanlarla görüştürün. Belki o zaman ben nasıl evlat yetiştirmişim deyip kafasını taştan taşa vurur.
Ölmesini istemiyorum kesinlikle yaşamalı hatta acı çekmeli ama sanmam.
Müebbet hapis falan yatmaz. Birkaç seneye çıkar. Çünkü nasıl olsa sizde de adalet tıpkı bizde ki gibi sosyal medyadan sağlanıyor.

Last edited 1 ay önce by NeNe
miyeş

Bunun ilk tutuklandığı gün 97 line’ın haberi daha çok konuşulmuştu şimdi de irene daha çok konuşuluyor??? Kasıtlı ya da denk gelme??

Xx34

Arada siyasiler, politikacılar, üst düzey isimler felan kaynıyordur belki ama bu konunun ülke içinde daha genel bir haber başlığı olduğunu düşünüyorum, ireninki ise kpop takip edip bilenler için biraz magazinsel gibi..bilmiyorum nth daha ciddi-geniş bir konu ve bence halk arasında daha çok konuşuluyordur yani öyle olması lazım

Last edited 1 ay önce by Xx34
miyeş

Evet farkındayım ama buradaki yorum sayılarının farklılığına bile bir baksana.Dedigim sadece Kore için değil k-popı takip edip nth room’u burning sun’ı bilen çok kişi var.Uluslararasında yankı yapmasın diye bunlar denk getiriliyor olabilir mi diye düşünmeden edemiyor insan

Xx34

Aynen uluslarasi kamuoyu için dikkat dağıttığı doğru bence de , haklısın ama denk gelmesi bence bir yönden tesadüf ya..Stilistin sinirinin zamanlamasının siyasilerle alakasi olduğunu sanmiyorum ama bu haberi baya şişirdikleri bir gerçek ve bu şüpheli olabilir

Last edited 1 ay önce by Xx34
Efendim

Dimi ya. Çocuklar herkesin sokakta ve kafelerde olduğu gün ,onlarda buluşup kafeye gitti sadece ama bu korkunç olay yerine onlar konuşuldu ve nefret aldılar yok yere .

Meryem

Kore’nin b*k gibi adalet sistemi müebbet vermez

Cart Curt

Dışkı yedirip g*tüne makas falan sokulsun çükünü kesin!!!!

Who

En azından birileri yaptığının bedelini ödeyecek sıra diğerlerinde

JUstnoblerr

Bunlar öne atılmış birkaç eleman. Müebbet verilmez. İşin arkasında Ceolar, milletvekilleri vs. gibi üst rütbeli insanlar var. İçerde bunlara iyi bakarlar hiç de bir şey olmaz. Piyonlar bir nevi. Bizdeki Fetöcülere de benzetilebilir.(mesela daha üst rütbeliler yurtdışındalar vb.) Üst rütbeliler görünürlerde olmazlar veyahut ceza verilmez. Onlardan daha düşük rütbeliler de az veya çok cezasını çeker. Umarım üst rütbeliler de cezasını çeker.

Last edited 1 ay önce by JUstnoblerr
Jayb_G7

Umarım müebbet verirler. En azından dünyada iyi şeyler de oluyor deriz.

Ree.a #RESONANCE

Bu pisliğe ağırlaştırılmış müebbet vermelilerdi.

Last edited 1 ay önce by Ree.a #RESONANCE
Jennienin_enayisi

Umarım genç/ yaşlı her türlü kadına yaşattıklarını yaşamadan gebermezler

Last edited 1 ay önce by Jennienin_enayisi
Quartz

Yanına seungri ve diğer leşleri de tıkın lütfen

JenBellaShakespare

Seungri ? Fhahgdgjsghds seungriyide alın. Bekliyoruz

xxygmr

Yorumlarda ‘Seungri??’ Görmek için gelmiştim ama beni şaşırtılar yazmamışlar

JenBellaShakespare

Yoo yazdık

xxygmr

Sizden değil knetizenlerden bahsediyorum