Benzer Yazılar

So Ji Sub ve yeni kız arkadaşı için ufukta evlilik mi var?

So Ji Sub ve yeni kız arkadaşı için ufukta evlilik mi var?

HABER: So Ji Sub ♥ Jo Eun Jung sevgili haberi evlilik dedikodularına sebep oldu

KAYNAK: TV Daily via Nate

1. [+448, -9] So Ji Sub çok pahalı bir yüzük alırken görüldü, daha önce hiçbir ilişkisini bu şekilde onaylamamıştı, sevgilisi sunuculuk işini bıraktı, So Ji Sub artık evlenecek yaşta.. bence ufukta evlilik olmaması daha tuhaf olur.

2. [+312, -11] So Ji Sub’ın açıklamasından belli oluyor, bu ilişkide çok ciddi. Daha önce hiç ilişkisini bu şekilde onaylamamıştı, mektubunda sorumluluk alacağını söylemesi bile aklında evlilik olduğunu gösteriyor.

3. [+265, -9] So Ji Sub 95’te çıkış yaptı, sevgilisi 94’lü.. yaş farkını gerçekten anlamanızı sağlıyor bu

4. [+34, -2] Lee Jooyeon’a karşı böyle davranmamıştı, bu yüzden herkes evleneceğini düşünüyor

5. [+29, -4] Kadın ikramiyeyi kaptı resmen.. antilik yapmıyorum, sadece genç ve güzel bir kadının hayatının geri kalanını endişe olmadan yaşamasını kıskandım ㅎㅎㅎ

6. [+21, -0] Ji Sub hyung, yaşlanmadan evlensen iyi olur, sonra seni kimse istemeyecek ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+21, -8] Hamilelikten ötürü evlenmezler herhalde??? ㅡㅡ;

8. [+20, -3] So Ji Sub evlenecek yaşta

9. [+19, -3] So Ji Sub evlenecek yaşa geldi ve 20 yıldır hiçbir ilişkisini halka duyurmadı, kadın çoktan şirketinden ayrılmış ve internetten profilini sildirmiş yani So Ji Sub ile evlenmeyi, sessiz sakin yaşamayı planlıyor. So Ji Sub ona evlilik düşüncesini söylediği için kadının çalışmayı bıraktığı çok açık.

10. [+13, -1] Sadece Gong Yoo left kaldı…

So Ji Sub ve yeni kız arkadaşı için ufukta evlilik mi var? So Ji Sub ve yeni kız arkadaşı için ufukta evlilik mi var?

HABER: Eski sunucu Jo Eun Jung, şu anda sektörden emekli olmuş durumda

KAYNAK: Mydaily via Naver

1. [+1,604, -38] So Ji Sub’ı kapsam ben de emekli olurdum

2. [+674, -17] Evlenmeye hazırlanıyor olmalılar~

3. [+290, -15] Bence So Ji Sub sessizce, evde ona göz kulak olacak bir kadın arıyordu.. Kadının işi bırakması bir karara vardıklarını gösteriyor.

4. [+202, -16] Evleneceklerine emin olmasa niye işinden ayrılsın ki

5. [+131, -18] Kadın 17 yaş küçük ama yine de So Ji Sub daha iyisini bulabilir gibi geliyor bana

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+243] Şu ‘evlendiğin gibi çalışmayı bırak’ kültürünü anlamıyorum. Yıllarını verdiğin, kan ter akıttığın mesleğini bir erkek için nasıl bırakabilirsin?? Nasıl yani

 

Kaynak: Netizenbuzz

17 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Eğer işini sırf sevgilisi/nişanlısı için bırakıyorsa kusura bakmayın ama tam bir aptal derim. Bu zihniyeti hiçbir zaman anlamayacağım ona yıl okumuşsun güzel bir iş bulmuşsun ve en güzel yıllarını yaşıyorsun sonra bir erkek geliyor ve bütün emeklerini kenara bırakıyorsun olacak şey mi bu.
(Kadının ne yüzden işi bıraktığını bilmiyoruz tabii eğer bu zihniyetten dolayı bıraktıysa yazık.)

kübra

Zihniyet olarak düşünmemek lazım, herkes çalışmak zorunda değil. Bugün çalışmıyor diye gelecek de tekrar çalışmayacak değil. Her insanın kaldırabileceği bir yük değil hem yeni bir hayata başlayıp hemde çalışma hayatının zorluklarına katlanmak.

KINGEXO

Nasıl her insanın kaldırabileceği bir yük değil. Lütfen onca yıl okuyup bir yerlere gelmiş kariyer sahibi olmuş birisinin sırf evleneceği için bütün emeklerini boşa saymasını savunmayın. Bu dediğiniz şey erkek içinde geçerli olmalı o zaman erkekte bıraksın o zaman işi sonuçta o da evleniyor ne farkı var ki. Evliliği bu kadar büyütmeyin evet yeni bir aile kuruluyor ama hayatına kaldığı yerden de devam ediyor. Üzgünüm ama eğer bu düşünceyle işi bıraktıysa büyük aptallık etmiştir.

denniss

1. [+1,604, -38] So Ji Sub’ı kapsam ben de emekli olurdum.

Ben Jae Joong u kapsam emekli olurum ncmcmmxmx

Helen

İşsiz ve kocası tarafından finanse edilen kadın ne kadar da doğamıza uygun geliyor… Yazık.

Z_BTS

O kadınların özellikle evli oldukları kişi tarafından bir çok tehdit ve suistimale açık olduğunu herkes göz ardı ediyor. Kadınların ekonomik ve sosyal anlamda etkisiz olmasını, ev içi emeğinin sömürülmesini öve öve bitiremiyorlar. Cidden çok yazık. Erkek büyük olduğu sürece yaş farkının doğal karşılanması da bunun farklı bir yansıması.

lastzany

haha ha So Ji Sub gibi biri işten ayrıl evlenelim dese olumsuz yorum yazanlardan hayır diyen çıkmaz.. çalışmakda çalışmamakda kadının tercihi size ne oluyorsa..:) kadının erkek eline bakacağını ileri sürmek ayol belki kadın zengin bir aileden geliyor sırf zevk için çalışıyordur zaten 25 yaşında ne alın teri bu yıllarca akıttığı..:) bu netizenler kendi yaşadıkları dünyaları ile başkalarını yargılıyorlar resmen..:) haset şeyler sizi..valla ben böyle bir durumda mis gibi çocuklarımı büyütür bu salak netizenlere benzememesi için çabalardım.. ki korede bu şart..

Herself

İşi evleneceği için bıraktı ya da başka sebepten bıraktı kimi ilgilendirir. İnsanları yargılayacağınıza kendi işinize bakın. Sizin gibiler yüzünden insanlar ne rahat çalışabiliyor ne de işi bırakabiliyor. Herkesin aklı kendine yetiyor, o yüzden aklınızı kendiniz için kullanın. Başka zaman da gelir netizenleri gömersiniz insanları yargıladıkları için. Önce aynaya bakın, acaba çevrenizdeki insanlar sizin yüzünüzden rahat hareket edebiliyor mu ki!?!

Z_BTS

Çok ilgilendirir. Özel olan politiktir önce öğren sonra konuş

kübra

25 yaşında kız işi bırakmış, yıllarını vermiş gibi görünmüyor işine. Yabancı netizen yorumu komik olmuş. Zengin koca buldu, işini bıraktı karalaması daha kötü bir zihniyet bence. Hem evi hem işini idare edebilecek cesareti yoktur belki bir de böyle bakmak lazım.

Mutlu olmalarını isterim, herkes So Ji Sub evlenecek yaşa geldi geçiyor demiş. Çok güldüm. Bende haberi okur okumaz aynı şeyi düşünmüştüm çünkü. 🙂

Z_BTS

Evi erkek idare etsin o halde

🍀:*

Evlendiği zaman işlerini bırakan kadınlara neden kötü gözle bakılıyor anlayamıyorum. Evet gerçekten bir ideali olmayıp tek derdi koca kapıp evlenmek olan ve tüm hayatını buna göre programlamış insanları anlamakta güçlük çekiyorum. Fakat bir kadın için hele ki çocuğu yada çocukları olduktan sonra maddi anlamda bir sıkıntısı da yoksa çalışmak istememesi saygı ile karşılanmalı. Hiçbir ideal bir insan yetiştirmek kadar mühim olamaz diye düşünüyorum.

Z_BTS

Hadi oradan be. Çocuğu erkek yetiştirsin çok önemli ya erkekler bu ideal için eve kapansın öyleyse. Ama o zaman kadınları nasıl sosyal ve ekonomik hayattan izole edeceksiniz dimi

Somniadess

Yorumların çoğuna katılmıyorum. Diyelim ki kan ter akıttığı onca yıl okuduğu hayalini kurduğu iyi bir meslek edindi bu onun mutlu olduğunu mu gösterir? Belki işinde olan bazı durumlar onun canını sıkıyordu ama sırf işsiz ve parasız kalacağı ve geçinemeyeceği için o işte kalmak zorundaydı? Belki de çocukları olursa kendisi ilgilenmek istiyordu şu anki kadınlar istedikleri için çalışmıyor zorundalar. Eğer iyi bir eşiniz yoksa ve senin paran benim param muhabbeti yapıyorsa birkadın geçinmek için yine çalışmak zorunda kalır. Bunu çevremden biliyorum. Bu herkesin katlanabileceği bir şey değil. Ayrıca belki sessiz sakin televizyonun karşısına çıkmadan NORMAL bir insan gibi hayatını yaşamak istiyordu?

denniss

kesinlikle seninle aynı fikirdeyim

SURMEW-BTS

Çifte mutluluklar diliyorum aralarında ki yaş farkını kendileri ve aileleri önemsemiyorsa, mutlularsa, iyi anlaşıyorlarsa kimseyi ilgilendirmez kendi özel hayatları. Ve evlendikten sonra kadınların iş bırakmasına gelirsek eğer önemli bi kariyeri ve pozisyonu yoksa, eşinin maddi durumu iyiyse bence kadınlar işlerinden ayrılabilirler günümüzde çoğu kadın maddi yetersizlik ya da eşlerine tam güvenleri olmadığı için mecburen çalışıyor, genelde zaten araştırmacı, bilim kadını, doktor, hemşire, öğretmen, memur, avukat, mimar vs bu tarz mesleğe sahip kadınlar işlerini bırakmıyor, çocuk yapıp çocukları belli bir yaşa gelince işlerine geri dönüyorlar. Eğer erkeğin mesleği ve ekonomik durumu iyiyse, benim param muhabbeti yapmıyorsa kadın işi bırakabilir, çocukların zihinsel,… Read more »

Z_BTS

Saçmalamayı hiç bırakmıyorsun cinsiyetçilik oldu mu çok istikrarlısın.

Yeni Yazılar