Benzer Yazılar

[THEQOO] Sulli belgeselinden sonra Choiza’nın Instagram hesabı nefret yorumlarıyla doldu

[THEQOO] Sulli belgeselinden sonra Choiza'nın Instagram hesabı nefret yorumlarıyla doldu

“Choiza Sulli ile flört etmeye başladığında Sulli daha 19 yaşındaydı. 30 yaşındaki bir adam hiçbir şeyden haberi olmayan 19 yaşında bir kızla flört etti. O kadar heyecanlandı ki her yerde böbürlendi ve Sulli hakkında cinsel içerikli şeyler söylediği ‘Eat Do It Sleep’ diye bir şarkı yazdı. Sulli’nin hayatını mahvetti, onun yüzünden Sulli bileğini kesti, gerçekten pislik biri. Choiza’nın Sulli’nin ölümünde hiç rolü olmadığını mı sanıyorsunuz? Sulli ne zaman nefret yorumları almaya başladı? Umarım nefret yorumu yazmayın diyenler ve Choiza’yı savunanlar en azından onun ‘Eat Do It Sleep’ şarkısının sözlerini okur. Bu sınırı aşan bir nefret yorumu değil, onu eleştirmenin haklı olduğunu biliyorsunuz. Choiza azıcık utanman varsa artık televizyona çıkmazsın. Neyine bu kadar güveniyorsun?”

[THEQOO] Sulli belgeselinden sonra Choiza'nın Instagram hesabı nefret yorumlarıyla doldu

“Sulli sadece senin yüzünden ölmedi ㅋㅋㅋ ama bunu sen başlattın…….. umarım sen de kendini öldürürsün…. cidden…….
> Böyle bir şey söylemek çok yanlış
>> ㅋㅋㅋ.. onun yüzünden biri öldü. Bunu bana mı söylüyorsun??;;”

[THEQOO] Sulli belgeselinden sonra Choiza'nın Instagram hesabı nefret yorumlarıyla doldu

“- Dürüst olmak gerekirse Choiza’yla çıktıktan sonra tuhaflaştığı doğru.. dengesiz karakterinin Choiza yüzünden olduğu doğru değil mi?? Daha olgun bir aşkları olsaydı keşke..” 

– Sulli’yi özledim ㅠㅠㅠ

–  Sulli’nin annesini anlıyorum, ben de kızımın kendinden 13 yaş büyük bir adamla çıkmasına karşı olurdum. Bu konuda anlaşamadıkları için birbirleriyle iletişimi kesmişler sanırım. Şirketi Sulli için her şeyi idare etmeye çalıştı. Televizyonda Choiza yüzünden intihar ettiği falan söylenmedi, sadece nefret yorumlarından ötürü dendi ve gerçekten de Sulli Choiza ile sevgili olduktan sonra nefret yorumları arttı ve tuhaf görülmeye başlandı. Fotoğraflarına şimdi dönüp bakıyorum da gözleri hep ıslak, sanki hep hüzünlüymüş gibi.”

1. Bunun hakkında ne düşündüğümü bilmiyorum

2. Buradaki en büyük sorun sizin şimdi bile nefret yorumu yazmanız

3. Choiza niye o şarkı sözlerini yazdı acaba. Hala internette bulunup dinlenebilen bir şarkı, bu konuda bir görüşüm olmasa bile yine de merak ediyorum

4. Suçlayacak birini bulsanız bile Sulli’nin döneceğini mi sanıyorsunuz? Choiza’yı suçlayanlar ne istiyor? Televizyona çıkmamasını mı?

5. Kafayı yemişsiniz

6. Bir düşünün.. Choiza intihardan dolayı şoka girmedi mi sizce? Niye böyle davranıyorsunuz..ㅠ

7. Yazdığı şarkı sözleri gerçekten kötüydü

8. Bu insanlar asla doğru düzgün düşünmeyecek

9. Ben belgeselden sonra netizenler ve pislik gazeteciler kendilerine dönüp bakar diye düşünmüştüm, böyle düşündüğüm için aptal benmişim demek

10. Ve buradaki kimse Sulli’ye saygısını sunmayı düşünmüyor

11. Yine birilerini suçlayıp nefret yorumları yağdırıyorlar, hiçbir şey değişmedi

12. Ben de Choiza’yı sevmiyorum ama ikiyüzlülük yapıp nefret yorumu yazıyorlar ㅋㅋㅋ kesin artık şunu

 

Kaynak: Pannchoa

30 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Who

2. Buradaki en büyük sorun sizin şimdi bile nefret yorumu yazmanız

Jinriest

Ben Kore’nin düzeleceğine inanmıyorum. Bu Choiza, bu gazeteci suçu diye hala kendilerini sorgulamak yerine başkalarında suçu arıyorlar. Hala kız idoller, ve erkek idoller Pann ve Nate dediğiniz ortamda kalın ayak bilekleri var diye, kısa diye, beli kalın diye akıl almaz nefret yorumlarına maruz kalıyorlar. Hala Chen, Yulhee, Sunye, Soyul, Heejun gibi idoller aşık olup evlendiler diye nefret alıyorlar. Jennie, Yeri ve Wonyoung Kore’nin takıntılı Pann ve Nate taraftarları yüzünden hala sebepsizce nefret alıyorlar. Kang Daniel da benzer bir durumda olduğu halde hakkında nefret yorumu yapıp dedikodu çıkarıyorlar. Jihyo ona destek oluyor diye ondan nefret ediyorlar. Her şekilde iyi olan her… Read more »

Efendim

Ben de choiza yı sevmiuorum ama adamın hesabına nefret yorumları yazmak çok yanlış. Choiza ya nefret yorumu yazınca ya da birini suçlayınca sulli dönmeyecek. Önemli olan bu üzücü olaydan ders çıkarıp başka insanların acı çekmesini önlemek, herkesin kendine pay çıkarması gereken bir durum. Elbette choiza nın yaptığı da iğrenç kendinden küçük genç ve güzel bi kızı kandırdı kullandı ,kızla ilgili iğrenç bir şarkı yazdı ,kızın duygularını ve ihtiyaçlarını anlasaydı ona sahip çıkar ,korur ve desteklerdi. Ama choiza yı suçlamak bir şeyi deu. Sulli önce anne ve babası boşandı ,babası onu terk etti ,annesi iyi bi anne olamadı ve ilişkisi yüzünden… Read more »

Kiraz ve ay

Numaradan cüzdanını unutup sulli ile ilişkilerinin açığa çıkmasını sağlamıştı. Hiç sempatim yok bu adama karşı. O rezil şarkı da tuzu biberi.

KINGEXO

Ölüm sebebini tek bir kişiye bağlayamazsınız. Bu adam, annesi, çevresindeki arkadaşları ki özellikle sosyal medya sulli’yi ölüme itti. Neredeyse 1 yıl olacak sulli öleli ama hiç kimse akıllanmadı aksine sosyal medya daha da acımasız oldu insanlar birisinin ölümünü hep başka birilerine yıkmak istiyor kimse dönüp kendine bakmıyor.

tanıyantanır

Choizayı falan savunamıcam kusura bakmayın Zaten herkes seni sübyancı görürken bu ilişki yüzünden bu algıyı değiştirmeye çalışmak yerine Evet ben genç olduğu için cıkıyorum gibi bir algı oluşturarak cinsel bir şarkı yazdı Sevgilim benden 3 yaş büyük çıkmaya başladığımızda ben 9 o 11 de olduğu için sürekli acaba öyle iğrenc bir insan olarak gözükur muyum insanlara diye endişe ederdi Bunlar toplumda hassas konular ise elinizden geldiğince değiştirmek yerine batırmak bana komik geliyor Hyuna ve Dawn sektörde sevgililik algısını az çok değiştirebildiler birbirlerinin yanında olmasalar Dawn çıkıp orda burda Hyunaya şu şarkiyi yazdim dese ve cinsellik dolu bir şarkı olsa herkes… Read more »

jeyan

Aslında resmen ilk nefret yorumunu yazan kişi Choiza

Wonderr

Choiza pisliğin teki savunulucak hiçbir tarafı yok adamın.Kız ondan destek beklemiş aslında.Ama adam Sulli’nin popüleritesini kullandı.

Ggidle&kard

Şarkının sözleri tam olarak bilen var mı?

Who

https://m.facebook.com/netizenbuzzturkey/photos/a.1437824926440872/1683976631825699/?type=3

CurlyLili

“Onu eleştirmenin haklı olduğunu biliyorsunuz” sıkıntı şu, siz eleştirmiyorsunuz, nefret yorumu yapıyorsunuz. Sulli’ye de aynısını yapmıştınız.
“Sulli Choiza ile sevgili olunca tuhaf görülmeye başlandı ve nefret yorumları arttı” evet bunun farkında olmanız güzel. Keşke bunun en büyük nedeninin de sizin nefret dolu olmanız olduğunu fark etseniz.
Nefret yorumları yapan insanlar değişmiyor, hedef değişiyor. Bugün bu yorumları yapanların dün Sulli’ye aynısını yapmadığını bilmiyoruz.
Ki bu adamı sevmesem de Hara’nın sevgilisi gibi değildi diye hatırlıyorum. Emin değilim gerçi. Artık hiçbir şeyden emin değilim…

Lululali - exo ot12

Choiza ve annesi sadece bahaneler uyduruyorlar.sevdiklerinize böyle yapmazsınız.ne olursa olsun onları desteklersiniz.o şarkının sözleri mide bulandırıcı.

I was here

Tüm suçlular suçu birbirine atıp duruyorlar .
Netizenler ve annesi: choiza
Choiza: netizenler ve gazeticeler
gazeteciler :rüzgar hangi yöne eserse

Hepiniz suçlusunuz !!!

Seni Hiç Alâkadar Etmez

Choiza’yı da savunmazsın be kardeşim, Polyanna olmaya gerek yok, hata yüzünden kişilere nefret yorumu yapılmamasını ben de destekliyorum fakat bu hata değil, onun yaptığı kötülük.

Queengi

1. Bunun hakkında ne düşündüğümü bilmiyorum
Ben de. Ne düşüneceğimi şaşırdım artık.

pinokya revel defender

9. Ben belgeselden sonra netizenler ve pislik gazeteciler kendilerine dönüp bakar diye düşünmüştüm, böyle düşündüğüm için aptal benmişim demek

Evet aptal biziz. Bazı şeykerin değişeceğini sanıyoruz ama değişmiyor yine bi günah keçisi seçiliyor ve onun üzerine gidiliyor. Netizenler merak ediyorum sizin hiç suçunuz yok muydu?? Choiza diyip duruyorsunuz kız o adamdan ayrıldıktan sonra bile kıza hakaret ettiniz? Dizide oynadı hakaret ettiniz, albüm çıkardı hakaret ettiniz. Choiza suçluysa siz de en az onun kadar suçlusunuz.

INFINITEXO

Wei Ying’inde dediği gibi:” İnsanlara sadece bir hedef lazım. En azından bana olan nefretleri onları birlik haline getirdi.”

-Buradaki en büyük sorun sizin şimdi bile nefret yorumu yazmanız
-Ben belgeselden sonra netizenler ve pislik gazeteciler kendilerine dönüp bakar diye düşünmüştüm, böyle düşündüğüm için aptal benmişim demek..

SUNMI

Sulli’nin hayatını mahveden insan bu kişi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Hayatını sonlandırmaya karar verdi çünkü yaşadığı zorluklarla başa çıkmasına kimse yardım etmedi. Kızı küçümseyip demediğini bırakmayanlar şimdi bir başkasına bunu yapıyor. Asla akıllanmıyorlar.

Suna

Birinin ölümünün sorumlusunu ararken bile başka birilerinin ölümünü istemek… Ne farkı kaldı? Choiza onu zorla mı ilişkiye soktu? Tek taraflı mıydı her şey? Evet adam kendinden küçük zayıf bir kızı kullanmak için fırsat görmüş ama bu Sulli’nin ölüm sebebi değil. O bu şu değil. Hepimizin suçudur. Ne Umut ışığı verdik ne de hayatta mutlu olunabileceğini göstermedik.

Hadwyn

Herkes birbirini suçluyor biride demiyor ki tüm bu nefretimle birinin acı çekmesine neden oldum intihar etmesine neden oldum hayatımda değişiklik yapicam nefret ve öfkemi sonlandircam yok anlamiyorlar hala…jonghyunda gohara,sullide da bu nefret yorumlarindan öldü dönün aynaya bir kendinize bakın.

Herneyse

Sulli sizin ona yaptığınız muameleler yüzünden kimse ona sahip çıkmadığı için öldü. Kıza seks objesi muamelesi yaptınız, cinsel hayatı hakkında atıp tuttunuz ve depresyonda olan birine bas belası gibi davranıp hakaretler ettiniz. Choiza ve annesi de suçlu ama ruh hastası netizenler kaç kişinin hayatını söndürdü hala uslanmıyorlar.

Blink, vip

Hâlâ Sulli denildiğinde tüylerim diken diken oluyor. Choiza yüzünden her şey başlamadımı zaten?

Somniadess

Birinin ölmesini ummayın ya da dilemeyin. Eğer o kişi ölürse vicdan azabı hiçbir şey yapmasanız bile yine size kalır.

Beyzu

Bu herifin savunulacak hiçbir şeyi yok. Ne hali varsa görsün. Sapık. Netizenler de ayrı dönek, kıza neler diyorlardı ama ölünce kıymete bindi. Sulli o şahısla beraberken çok gençmiş ve onu gerçekten sevdiğini düşünmüştür haliyle. Herkes keyfine bakarken Sulli’nin psikolojisi bozulmuş, kimse tam anlamıyla yanında olmamış, olamazdı da zaten, anlayamazlar ve gencecik yaşında da öldü gitti. Hadi herkes mutlu bir şekilde yaşamaya devam etsin. Ajitasyon yapmaya gerek yok artık. Yarın unutulur zaten, klasik.

Selin

YETER ARTIK NEFRET EDİYORUM SENDEN GEBER diyerek kavga eden çok insan gördüm özellikle annesi hakkında bunu diyen arkadaşlarım var, bunu bile dediğiniz kişi eğer canına kıyarsa gidip senin yüzünden öldü çünkü ölmesini söyledin denilmesi yapılması gereken son şey bence. Birinin ölümünden sorumlu tutulmak çok ağır, ki zaten bu insanların da aklına böyle dedikleri geliyordur. Bi de sulliyi gazeteciler öldürdü yazmışlar ya gazeteciler kime iyi davranıyor ki zaten, gazetecilerin diyebilecekleri de sınırlı. Feminist bu höö yollu bu höö diye saldıran davarlar da sizlerdiniz gazeteciler sadece konuyu açıyordu sizin de bi iblis ilan etmediğiniz kalıyordu. Öl diyen nefret yorumlarından ölen birinin eski… Read more »

Nur 🌼S

Sulli’yi neredeyse çıkışından beri takip ediyorum. Bu şerefsiz, pislik adam, Sulli’nin hayatına girip çıktıktan sonra insalara Onu, bulaşılmaması gereken bir leke gibi davrandı. Ve insanlarda devamını getirdi. Bu adam ve beraberinde gelen nefret yorumları bu kızın katili oldular. Sulli gidişine hala inanamıyorum.

la cha ta

:/

la cha ta

eat do it sleep şarkısı iğrenç katılıyorum.Ama şuan adamı da yıpratıyoruz nefret yorumu yazarak

belgisiz sıfat

Onlar için nefret edecekleri, pis ağızlarından zehirli köpüklerini bulaştıracakları birisi olsun yeter. Sulli şimdi çıksa gelse ona bile yine nefret yorumu yazarlar. Choiza o iğrenç şarkıyı yazarken ne kadar suçluysa, o şarkıyı dinleyip ağızlarından salya akıta akıta Sulli’yi düşleyenler de en az onun kadar suçlu. Olan bizim çiçeğimize oldu ve hâlâ daha akıllanmadılar.

Nny

Sulliyi intihara surukleyen nefret yorumu sahipleri simdi de baska bi hedef arayisindalar. Evet O insanin soylemleri yuzunden sulli nefret yorumu aldi ama o yorumlari atmak zorunda miydiniz? Sirf pisligin birisi abuk sabuk konustu diye siz de gidip bi kadinin hayatini karartmak zorunda miydiniz? Ne mutsuz bi milletsiniz ya. Olan oldu ölen öldü yetmedi mi? Hala lincleyecek birini ariyosunuz kendi mutsuz hayatinizi unutmak hedefi başkalarına cevirmek icin.

Yeni Yazılar