Benzer Yazılar

Twice Jihyo söylediği tartışmalı sözler sebebiyle özür diledi

Twice Jihyo söylediği tartışmalı sözler sebebiyle özür diledi

HABER: Twice Jihyo düşüncelerini anlattı, “Kötü dedikodu ve yorumlardan korktum”

KAYNAK: Naver

“Geçen yıl Mart ayında hakkımda tamamen yanlış dedikodular çıkmıştı ve sonrasında insanların önüne çıkmaktan korkmaya başladım. Havaalanında ağlamamın sebebi insanların fotoğraf/video çekmesi ve bağırmasıydı, o an çok korktum, bu insanlar beni nasıl görüyor, hakkımda ne düşünüyorlar diye çok korktum. Ağustos ayında özel hayatımla ilgili bir haber çıktı ve sonrasında bir sürü yanlış dedikodu çıktı. Bu yüzden anksiyetem, depresyon hislerim, korkum, her türlü negatif duygum o kadar ağır bastı ki, insanların önüne çıkmak, tek bir şey söylemek, performans sergilemek bile korkunç ve zor geldi.

Turumuz sırasında bile, hissettiğim korku o kadar artmıştı ki hastaneye gittim, ilaç aldım ama pek işe yaramadı. Biraz zaman geçti, Japonya turu başladı, Japonya performanslarından hemen önce MAMA vardı, bir sürü insanın olduğu yerlerde bulunmak bana çok zor gelmeye başladı. 3 Aralık’taki performansımız boyunca korkudan ağladım ve saklanmak istedim. Bu haldeyken MAMA’ya gitmek zorunda kaldım, performans sergileyip konuşma yaptım, nefes almak bile çok zor geliyordu. Bu yüzden Kore’ye dönerken ağlayacağımdan korktum, insanlar zor zamanlar geçirdiğimi görecek diye korktum. İnsanların endişelenmesini istemediğim için Twice üyelerinden farklı bir zamanda döndüm.

Çıkış yaptığımdan beri benimle dalga geçen, bana küfür eden bir sürü kötü yorum gördüm. Gerçekten çok kalbim kırıldı ve çok öfkelendim, ama emek harcadığım, hayranlarım ve mesleğim olduğu için sustum. MAMA’ya kadar böyleydi.  

Bana acıyın diye şikayet etmiyorum, ilgi de istemiyorum, sadece bir kişiye karşı duygularımı niye negatif bir şekilde açıkladığımı söylemek istiyorum. Ne olursa olsun ONCE karşısında asla sahte davranmadım. ONCE her zaman benim için önemliydi, asla ONCE için endişelenmediğim bir gün olmadı. Dün de tamamen samimiydim.

Beni en çok üzen şey, grubumun ve ONCE’ın kafasının karışmış olması. Konuşurken duygularımın beni ele geçirmesine izin verdiğim için üyelerimden ve ONCE’dan özür dilerim. Benim söylediklerim yüzünden Twice üyeleri de açıklama yaptı. Ben de kendi hareketlerimi açıklamalıyım diye düşündüğüm için bunu yazıyorum.

Şarkı söylememin, performans sergilememin ve ONCE ile iletişim kurmamın sebebi hem benim hem ONCE’ın mutlu olmasını istemem. Gerçekten mutluluğumuzu istediğim için yapıyorum bunları. Beni seven ve kucaklayan ONCE’a sahip olduğum için bu işi yapıyorum. Çok şeyi kaldırabilirim, bu yüzden sizi üzen şeyleri görmenizi istemiyorum.

Gelecekte de ünlü ve idol olduğum sürece sorunlar ve dedikodular olacak, ama iyi olacağım, birlikte gülüp mutlu olacağımız vakti başka yerlere harcamanızı istemiyorum.”

1. [+706, -199] Haydi artık ünlüleri eleştirmeyi bırakalım. Artık birbirine saygı duyan bir toplum olalım.

2. [+534, -221] Jihyo’yu eleştirmeyi bırakın millet… O daha 20lerinde zor bir zaman geçiriyor yani lütfen artık onu eleştirmekten vazgeçin ㅠㅠㅠ

3. [+307, -164] Jihyo-ya, seni seviyorum. ONCE her zaman Jihyo’yu destekleyecek.

4. [+248, -146] TWICE ve ONCE’ın en iyi lideri olduğun için teşekkür ederim. Kolayca vazgeçmediğin için teşekkür ederim. Bir lider olmak o kadar kolay değil, ama Jihyo’nun dedikleri için çok gururluyum. Zor da olsa, Jihyo bu konu hakkında cesur ve her şeyin iyi olacağını umut ediyor. Ne kadar dinlenmen gerekiyorsa o kadar dinlen. ONCE seni bekleyecek.

5. [+220, -125] Jihyo-ya, ONCE senin hakkındaki her şeyi biliyor. Sorun yok. Güç bul.

6. [+56, -12] Endişelenme. Gerçek hayranların bunu söylemen gerekmediğini biliyor. Sevilmeyi hak ediyorsun. Bana hasta olduğunda ve yorulduğunda söyle. Kendini tutma. Sadece senin için değil, aynı zamanda seni sevenler için de. 2020’de iyi olalım.

7. [+50, -11] Bu tartışmalı bir şey mi? Eminim insanlar sadece Jihyo’yu eleştirmeye çalışıyorlar. Bir kadın ünlü olarak yaşamak zor.

8. [+58, -27] Eğer zor zamanlardan geçiyorsan, bir ara ver. Kimse seni zorlamıyor.

9. [+32, -3] Çok stresli gözüküyor ve zor bir zamandan geçiyor ㅠ Halk ve medya tarafından baskı gördü ve özeli açığa çıkarıldı ㅠ Güçlü ol, hepsi zamanla sakinleşecekler ㅠ Umarın sahneye çıkıp gülümsersin. Fighting!

10. [+38, -11] Jihyo fighting, güç bul.

11. [+30, -3] Bence biraz dinlenmesi gerekiyor.

Twice Jihyo söylediği tartışmalı sözler sebebiyle özür diledi

HABER: Twice Jihyo ‘ilgi manyağı’ ve ‘웅앵웅’ açıklaması için özür diliyor, “İnsanlarla yüzleşmeye korkuyordum”

KAYNAK: X Sports News via Nate

1. [+791, -145] Sadece ünlü olmayı bırak ve biraz ara ver…

2. [+652, -92] Sen ilişkisiyle yakalanan ilk kişi olduğunda, insanların neden seni lider olarak suçladığını anlamamıştım ama bu olaydan sonra sende lider materyali olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Bu özür çok karışık ve bahanelerle dolu, hem de 웅앵웅 ve ilgi manyağı dediğin için özel olarak da bir özür yok. O kelimeleri hayranların parayla girdiği bir sohbet odasında söylememen gerekiyordu. ㅠㅠ

3. [+583, -92] Bana Yoon Suk Min’i anımsatıyor. Hedefi kendi koydu ve sonradan da topu fırlatmaya korktuğunu iddia etti.

4. [+97, -42] Senin söylediğin nasıl korkmuş bir insanın söyleyeceği bir şey olabilir? Dalga geçiyor olmalısın…

5. [+95, -40] Bu paylaşımın bir özür olarak sayılabilmesi için, senin “웅앵웅” ve “ilgi manyağı” dediğin için özel olarak bir özür dilemen gerekmez mi?

6. [+78, -80] Sahneye ilk çıkışından beri yıllardır, görünüşüyle, üyeleriyle, ailesiyle ve özel hayatıyla ilgili her türlü dalgaya maruz kaldı. Her şeyi içinde tuttu ve sonunda da tek bir şey söyledi.. ve şimdi insanlar onun karakterini bu üç kelime ile gömmeye çalışıyorlar.. ‘웅앵웅’. Kadın bir ünlüyü kaybedeli o kadar uzun zaman olmadı bile. Kore hiçbir zaman değişmeyecek, cık cık.

7. [+55, -27] Şaka mı bu ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+49, -40] Bence onun bir araya ihtiyacı var ㅜㅜ gücünü bul, Jihyo-ya!

9. [+43, -12] Özetle: Sağlıksız bir durumdayım bu yüzden megalia ve erkek düşmanı terminolojisini kullanabilirim.

10. [+41, -22] Twice böyle bir liderle uzun süre dayanamaz. Şu anda ekstra dikkatli olmayı bilmesi gerekiyor.

11. [+38, -38] Bu tamamiyle bir cadı avı değil mi?ㅋ Koreliler korkutucular. Belki de gerçekten de söylediği kelimelerin anlamını bilmiyordu ama insanlar onun erkek düşmanlığı yaptığını söyleyerek saldırıyorlar. Ne deli ülke.

12. [+32, -20] Küfür etseydi daha iyi olurdu. O erkek fanlarının üzerinden geçinmesi gereken bir kadın idol ama yine de erkek düşmanı bir kelime kullandı.

13. [+29, -18] Bu grupta en çok skandalı olan kişi lider. Bir ara vermesi gerekiyor.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+387] Bu %100 bir cadı avı. İnsanlar son zamanlarda yaşanan trajedilerden sonra bile ünlülere zorbalık yapmayı bırakmayı öğrenemiyor, ne zaman öğrenecekler?

Kaynak: Netizenbuzz & Knetizen

32 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
BlueElf

Sulli’ye göz ile tecavüz kelimesini çekiştirip çekiştirip başka yerlere çeken kpop fanlarından (ki bunu yapanların çoğu erkek fanlar) ne beklenir ki. Jihyo’nun ilgi manyağı ve 웅앵웅 bu neyse artık her haberine de önüne sunmazlarsa bende bişey bilmiyorum çünkü asla değişmeyecekler.

Baby

İstemez miydiniz Sulli ve Hara intihar etmeden önce keşke bağırıp çağrasalar herkese acılarını haykırsalar kimseyi umursamasalar ama intihar etmeseler sizin sonra melek oldun mesajlarını görmek yerine sizin gözünüzde şeytan olsalar ve hayatlarının sonuna kadar mutlu olsalar Jihyo intihar etse ne diyeceksiniz yine melek mi oldu diyeceksiniz faydası ne ki

KINGEXO

Lütfen artık birileri şu salaklara idollerin insan olduğunu söyleyebilir mi???
Özür dilenecek bir şey yoktu ama yaptığı açıklama bir çok idolün söylemek istediği ama söyleyemediği şeyler. Güçlü ol jihyo sen kötü birisi değilsin sadece insanların kalbi nefretle bürünmüş.

Mustesna

şu yukarıdaki mektubun gerçekten samimi olduğunu düşünüyorum. twice hayranı değilim yani olaylara gayet objektif bakarak söylüyorum bunu. ilk haber başlığını gördüğümde hayal kırıklığına uğradım çünkü ben, o herkesin eleştirdiği sözü söylediğinde acayip havalı bulmuştum onu ve özür dilediğini okumak beni bir an üzdü ama mektubu okuduğumda o söz için özür dilemediğini gördüm ve daha da takdir ettim bu kızı.
sen iyi şeyler de sölesen eleştirecek bir şey bulurlar o yüzden içinden nasıl geliyorsa öyle davran ve kötü yorumları boşver güzel kız.

134340

JYP nin neden iyi bir şirket olarak düşünüldüğünü gerçekten anlamıyorum. Twice i resmen yıllardır sömürüyor. Ayrıca kızların şu an iyi olmadığını bile bile aynı şeyi yapmaya devam ediyor.

ROSEANNE

Debut dönemlerinde Tzuyu için yaptırdıkları o özür videosu, kızı ne zaman görsem aklıma geliyor. Bu olaydan dolayı Jihyo’ya da öyle bir şeyler yaptırırlar diye düşünmüştüm çünkü olay gittikçe büyüyor. Ama jyp sadece özür dilettirip bırakmamış. Onun içini dökmesine ve yaşadığı zorlukları insanların yüzüne vurmasına izin verdiklerinden dolayı sevindim. Bu yüzden Jihyo için iyi hissettim. olması gereken bu, ünlülerin de insan olduğunu bu kpop fanlarına bağıra bağıra anlatmak gerek.

la cha ta

Kesinlikle

The Netizen

Şu tecavüzcü chat grubunda bir kadın ünlünün de videosunun bulunduğunu bu kişinin”Jihyo” olduğu dedikodusunu yaydılar. Kız bu yüzden ilk kez havaalanında ağladı. Bütün sistemi o zaman bozuldu bence. Ama yinede şimdiye kadar çok iyi gitti. İlişkisinden sonrada gösterilerde ” en iyisini,” yaptı. Öyle ki Kang Daniel kendi sorunlarının olduğunu söylediğinde bile Jihyo kendi sorunlarını belli etmedi. Erkek arkadaşının psikolojisinin bozulduğunu söylediği dönemlerde biraz yüzü düşmüştü ama sahnede asla onu mutsuz, tembel görmedik. Bence çok iyi bir lider. Sen en iyisini yapıyorsun. Biliyorsun ki nefret yorumları olduğundan daha çok sevgi ve destek yorumları var. Bunu düşünerek güç bul. 🦸‍♀️❤️

Yeta

Su kizlara hayati cehennem etmeyi birakin artik.

Öyleişte

Sevgilisi olduğu için üstüne iki kat fazla gitmiyorlarsa ne oluyim.

QueenSS

Şu ana kadar gördüğüm en iyi özür mektubu. Şirketin elinin değdiğini sanmıyorum değince genelde “çok pişmanım özür dilerim bir daha olmayacak” gibi kendi düşüncelerinden bahsedemeden savunma yapamadan mektubu bitiriyorlar. Çok güzel yazmış artık hala havlayanlar varsa da boşversin her türlü olacaklar zaten.

Vmin

Ne lider olarak ne ana vokal olarak Jihyo’nun hiç bir kusurunu görmedim daima üyeler için kendini geride tuttu daha 19 yaşındayken böyle büyük iki sorumluluğu üstlendi üyelerine ve fanlarına karşı samimiyeti ve sevgisinden hiç bi zaman şüphem olmadı şuan Jihyo’ya cadı avı yapılıyor umarım Jihyo’yu tanımayan insanlar Jihyo hakkında yanlış fikirlere kapılmaz

Akali

8. [+58, -27] Eğer zor zamanlardan geçiyorsan, bir ara ver. Kimse seni zorlamıyor.

KİMSE SENİ ZORLAMIYOR MU DFASLÖGFŞEWD JYP ÖLDÜRÜCEK KIZLARI FANCY PERFORMANSINDA SPOILER GİBİ HAREKET YAPTI HEPSİ DAHYUN VLIVE DA YANLIŞLIKLA SPOI VERİNCE TZUYU KIZDI(ciddi şekilde değil) YİNE COMEBACK GELİCEK EN GEÇ NİSANDA FALAN JYP NE ZAMAN AKILLANACAK

Almina

Kızları zorlayan şey çalışmak değil hala anlayamadınız mı Twice bu yıl 2018 e göre daha rahattı 18 de gerçekten çalışmaktan yıpranmışlardı çünkü ıkı ulkede aşırı yoğunlardı ama bu sene ikişer haftalık promosyonla 2 dönüş yaptılar Japonya dönüşlerine promosyon yapılmadı sadece bır kac showa çıktılar onun dısında hep konserdi 2 hafta da olsa yaz tatılı yaptılar aralarda da zamanları oldu elbettekı hastalılar sakatlıklar oluyor ama hangimiz çalışırken olmuyoruz kı onlarında bunu dert ettıgını düşünmüyorum dert edilen şey insanların bunu normal karşılamayıp sürekli noluyo Twice a dıye sorması bu da stres yapıyo onlarda işte kımse zorlamıor sizi diyolar ya çok bilmiş netizenler… Read more »

Kiki

İdoller, şarkıcılar, oyuncular, youtuberlar, instagram fenomenleri… Bu kadar çok para kazanmalarının sebebi muhteşem ötesi evrensel sanat eserleri üretmeleri değil günlük hayatın stresiyle boğuşan insaların nefretlerini kusup rahatlamaları için yaratılmış hedef tahtaları olmaları. Aksi halde hayatlarından memnun olmayan insanlar isyanlar başlatıp yöneticilerin kafalarını kesebilirler. Dünya tarihinde örnekleri mevcut. Çoğu insan bunun farkında olmadan bu meslekleri seçiyor sonunda da çok acı çekiyorlar. Her zaman söylerim her mesleğin kendine has bir doğası var. İyi ve kötü.

la cha ta

Em azından destekleyen var

Sooji

Twice hayranı ya da şarkılarını bir kere bile dinleyen biri değilim. Her türlü grubun haberleri denk geldikçe takip ediyorum ve şunu öğrendim ki samimî bir şekilde duygularını ifade etsen bile nefret yorumu alıyorsun. Ben şu an üniversite 4. Sınıf öğrencisiyim ve benim için bile bu kadar yük fazlayken ve psikolojik olarak tedavi alıyorken idolleri düşünemiyorum. Her an nefret dolu bakışlar üzerinde, zor zamanlar geçirsen ayrı tekme atılıyor. Bu dünyada insanın ilacı kendi içindedir. Henüz çok genç ve kendini tanımaya ihtiyacı var. Lütfen idol gruplarını bu kadar sıkı çalıştırmayın. Psikolojik olarak zor günler geçiyorlarsa ara versinler.

Yılgın

Kız kendini açıklayıp özür dilemiş neden hala nefret yorumu yapıyorsunuz hani Sulli den sonra kimseyi kaybetmek istemiyordunuz ne oldu

GirlsLikeSunset

Çıkışından beri sürekli çalışıyor ve durmadan eleştiri alıyor. Buna rağmen polyannayı oynamaya devam ediyor. Gerçek benliğini,her zaman 32 diş sırıtan bir tip olmadığını göstermesi güzel

Almina

Bir süredir söylüyorum hem Twice hem de Jihyo için bu yıl psikolojik olarak çok zor geçti Önce pis iftiralar dedikodular bu genç bir kız için ünlü olsun olmasın çok kötü bir durum sonra sevgili skandalı ardından Mina nın durumu Jihyo ve kızlar o dönem slow şarkılarda hep gözyaşı döküyorlardı normalde hiç ağlamayan Tzuyu bile… Sana nın olayı Daniel in durumu hastalıkları yorgunları sakatlıkları… kızlar kendilerini sürekli psikolojik bir mücadele içinde buldular. ünlü olabilirler ama nihayetinde insanlar daha 22 23 yaşındalar… Bu tartışma o kadar saçma ki kız Vlive giren antilere böyle bir şey söyledi hayranlara değil hala bunu anlamakta zorlanıyorlar… Read more »

INSPIRIT

8. [+58, -27] Eğer zor zamanlardan geçiyorsan, bir ara ver. Kimse seni zorlamıyor.
KİMSE ONU ZORLAMIYOR MU
WTF

Majo

Nate neden her zaman bu kadar iğrenç ya?

Rosieee

Ben Jennie yi düşünemiyorum bu kızdan bin kat daha çok kötü yorum aldı sahnede fenalaştı vs. ve bir kere ağzını açıp bir şey dedirtmedi şirketi

ROSEANNE

maalesef ki yg’nin olayları yürütme şekli böyle… bu tarz olaylara hep sessiz kalıyor. o dönemlerde Jennie bu tarz bir açıklama yapsaydı hiç değilse bazı kesimler ona karşı daha anlayışlı olabilirdi ama yg hiçbir şekilde konuşmadığı gibi konuşturtmadığı için insanların gözündeki o imaj daha da tazeleniyor. bünyesinde barındırdığı kişileri bu kadar gözden uzak tutmasa insanların birçok algısı değişecek. mesela BP grup ve bireysel olarak daha fazla kore programına vs katılsa bile insanlar onları tanıyıp yumuşar. gözden uzak tutmak ön yargıları daha da çok onaylatıyor.

Lululu

JooE’ye demediğiniz kalmadı tipinden dolayı. Sıra popüler birine gelince vah tüh. Gerçekten çifte standartlara bayılıyosunuz..

Almina

Yıllarca Jihyo ya da tipinden dolayı demediklari kalmadı hala da o söz için özür bekleyen var kızın durumu umurlarinda bile değil üstelik bu söz antiler için soylenmisken…

Olivia

Açıkcası bana samimi gelmedi. Twice tüm kız gruplarının üstüde bi konuma sahip Korede ve hem ilgi görüyolar hemde yok satıyolar. Her şey güllük gülistanlık iken haha hihi ama en ufak nefret yorumunda hemen tepki göstermeler, acitasyon yapmalar.. her nefret alan böyle yapsın o zaman. Kore sektörünün kanunu bu. İnsanlar susmuyo. Bi şekilde nefret alıyosun hak et yada etme.. argo yada kaba kelimeleri de sağlık sorunlarına bağlamamak gerek.

barbie

en ufak nefret yorumumu Jihyo sixteen den itibaren kilosu başta olmak üzere büssürü hakarete maruz kaldı tek bir habere bakıp yargılamak mı o kötü netizenlerden bir farkın yok üzgünüm

Lalalulu

Jihyo’ya hayran buluşmalarından birinde güreşçi diye bağırılmıştı bireysel fanlar tarafından. Çıkış yaptığından beri tepki almadığı hiçbir şey yok. En ufak nefret yorumu değil dediğiniz gibi.

Ei97821

Bunu yapanlar genelde erkek fanlar ve cidden çöpler çöp.

Almina

Jihyo ve Twice çıkışlarından beri nefret alıyor özellikle 2016 2017 arası felaketti… Jihyo nün Mart ayında maruz kaldığı durum korkunçtu pis bir skandalın içinde adın gecmesi nasıl bir durum düşünsene… İlişki skandallarında yapılan yorumları biliyoruz Goo Hara neden intihar etti sanıyorsun kız yıllarca bu konulardan acı çekti son yasadiklarida tuzu biberi oldu her şeyin… Minaya gelen yorumlar sana ya verilen aşırı tepki vs.. hepsi birikti .. son zamanlarda insanlar algı yaratmaya da başlamışlardı en ufak hareketlerinde yok kökenlerini kaybettiler yok hep uzgunler grubu bıraksınlar vs vs sırf laf getirmemek için çok çalışmalarına rağmen.. en sonunda patladı insan sinirlendiğinde seçtiği kelimelere… Read more »

...

Acıtasyon başladı.

Yeni Yazılar