Benzer Yazılar

Yeonwoo, fancafesine Momoland’den kendi isteğiyle ayrılmadığını ifade eden bir gönderi attı

Yeonwoo, fancafesine Momoland'den kendi isteğiyle ayrılmadığını ifade eden bir gönderi attı

“Herkes uyuyor mu? Son birkaç gündür aklımda çok şey var, bu geç saatte gelmemin sebebi bu. Biraz ciddi bir konu ama büyük bir olay değil. Instagram’da ne zaman canlı yayın açsam sohbet kısmında zor konulardan bahsediliyor ve cevap vermezsem bazıları sinirleniyor.

Millet. Kaç kişi tüm gençliğini adadığı bir şeyden, yeni bir şey için pes etme cesaretine sahiptir? Ben o kadar cesaretli değilim ve böyle bir isteğim de yok. Geçmişte de yoktu, şimdi de yok. Tek yaptığım kendimi tutmak, dayanmak ve tutunmaktı, ama işe yaramadı. Başka bir şey yapmak için açgözlü davranarak size ihanet etmedim. Sevdiğiniz insanlar tarafından yanlış anlaşılmak ve eleştirilmek ne kadar acı verici biliyor musunuz? Lütfen durun. Her şeyi açıklayamam biliyorsunuz. Neden bazıları hala benim ağzımdan çıkmamış cümlelere, benim aklımdan geçmemiş düşüncelere, yapmadığım hareketlere takılıyor?

Benim yaşadığım değişikliklerin ne kadar zor olduğunu düşünüp orada kalmak istemiyorum. Artık ağlamak istemiyorum. Sevdiğim insanlarla, sizlerle bir gelecek çizmek istiyorum, mutlu olmak istiyorum. Yeterince zor zamanlar geçirdik değil mi?

Şu anda yeni bir şey yapıyorum, bunun ötesinde bir seçeneğim yok. Hayalime devam etmek istiyorsam bunu yapmalıyım, hayatta hissetmek için yapmalıyım, sizi görmeye devam etmek istiyorsam yapmalıyım. Hepsinden vazgeçersem ben ne yaparım?

Biliyorum buradakilerin (fancafe) çoğu beni seven ve güvenen insanlar, ama bunu söyleyecek başka bir yerim yok. Herkese açık bir yerde konuşmak uygun olmaz diye düşündüğüm için buraya geldim, üzgünüm. 

Benden nefret etseniz bile hepinizi seviyorum. Sözlerimin yük olabileceğini biliyorum ama iyi iş çıkarmak için emek harcıyorum. İnsanlar bunu görüp takdir ettiği sürece çok çok müteşekkir olurum. Geç oldu, özür dilerim, iyi geceler.”

HABER: [ÖZEL] Bu sefer eski Momoland üyesi Yeonwoo bir açıklama yaptı… fancafe gönderisi gruptan ayrılmaya zorlandığını ifade ediyor

KAYNAK: Sports Kyunghyang via Nate

1. [+1,653, -20] Mina’nın hikayesini anlatması sayesinde diğerleri de cesaret buluyor. Güçlü ol.

2. [+1,469, -23] Haksızlık yaşadığınızda susmayın. Halk düşündüğünüzden daha güçlü.

3. [+1,354, -13] Evet, daha dürüst olmamız gereken bir dünyada yaşıyoruz…

4. [+96, -0] Erkek grupları, kız grupları, ünlüler, zorbalığa uğradıysanız siz de gönderi atın! Sizin yanınızda olup destek göstereceğiz. İçinize atıp unutmaya çalışmayın! Mina’nın bileğini görmek çok öfkelendirdi beni.

5. [+86, -5] Bahse varım Twice’ta da bir şey vardır

6. [+84, -2] Sadece kız gruplarında olduğunu sanmam, bahse varım yüzlerce Mina vardır, erkek gruplarında da. Bu yüzden kişilik, edep ve adap gençler için çok önemli. Ama gençler bunu öğreneceklerine acımasız bir rekabet içinde hayatta kalmayı öğreniyorlar. Bahse varım çoğu olgunlaşarak büyüyemedi… aralarındaki şeytanlar da böyle doğuyor.

7. [+79, -0] Olaya bak… diğer gruplar da sıraya girsin… haksızlığa uğradığınızı anlatmak istiyorsanız şu an tam zamanı…

8. [+73, -2] En güzel üyeler zorbalığa uğruyor hep… niye?

9. [+67, -6] Sektörün temizlenmesi gerek

10. [+49, -1] Mina ve Yeonwoo gruplarının en güzel kızları olduğu için zorluk çekmiş gibiler

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+177] “Bahse varım Twice’ta da bir şey vardır”

Biliyorum idolleri tanımıyoruz, ne olduğunu bilmiyoruz ama bu fikre nerden kapıldınız yahu. Twice antileri gerçekten dengesiz.

Kaynak: Netizenbuzz

47 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
iloveubaby

minanın cesarete gelip tüm bunları itiraf etmesi hem kendi için hem de diğer zorbalık gören grup üyeleri için taze bir nefes oldu diyebilirim. bakın, itiraf edince çok daha iyi oluyor; hem insanlar yanınızda yer alıyor hem de psikolojiniz daha fazla zarar görmüyor. içinize atmayın böyle şeyleri, o zaman çıkmaza girersiniz

@aumendy

Haberin İngilizce çevirisinde Yeonwoo’nun ne yazdığı eklenmemişti, siz burada çevirdiğiniz için teşekkürler <3

Boş yapmayın

Twice kendi de belgeselde anlattı çıkış yapmadan önce çok yakın değildik dedi. Hep grup gruplardı, japon lime yine iyi anlaşıyordu, 3mix Nayeon, jihyo ve jeongyeon iyi anlaşıyordu çünkü çıkışları önceden belliydi daha az kişi olacak şekilde. Dahyun ve Chayeon da çok iyi anlaşıyor. Yalnız kalan tek kişi Tzuyu idi. Hatta Jeongyeon anlattı, henüz stajyerken Tzuyu Koreceyi daha bilmediğinden bir gün prova binası değişmiş, kapıya ilan asmışlar ama okuyamadığu için kız gittiğinde bina boşmuş. Ona kimse haber vermemiş ve çok üzülmüş. Jeongyeon bunu söylediğinde eğer bu benim başıma gelseydi çok üzülürdüm dedi. Sonradan çalışarak, birbirlerini tanıyarak hepsi samimi oldu. Tzuyu bunu… Read more »

Last edited 7 ay önce by Boş yapmayın
lala

Bence bunu antiğiline değil de daha öncesinden çıkan nayeon dahyun’a zorbalık mı yapıyor dedikoduları yüzünden demiş de olabilirler. Bundan birkaç sene önce ISAC’de Dahyun ve bir üye beraber bir şey konuşurken Nayeon arkadan gelip Dahyun’un konuştuğu üyeyi götürüyor ve Dahyun kala kalıyordu öylece. Şu an bulamadım videoyu ama eski oncelar illa ki bu muhabbeti biliyorlardır, video viral olmuş Nayeon çokça eleştiri almıştı. Tabii ki ben once değilim bu yüzden grup içinde cidden zorbalık var mı yok mu bilemem. Kimseyi de zan altında bırakmak istemiyorum sadece bildiğimi paylaşmak istedim :’)

Boş yapmayın

T-ara’ya yapılan şey gibi bir tane gif almışlar bölük börçük sürekli zorba diyorlar başka bir şey yok. Onun üstünden çok zaman geçti ama kızın adı kaldı. Ve bu sene antiler çalışıyor dememin sebebi her haberde sürekli Twice adı geçmesi ve karşılaştırma yapmaları aşağı çekmeye çalışmaları. Ben hala yanlarındayım melek gibiler demiyorum ama benim için sadece bir gif yeterli değil.

Last edited 7 ay önce by Boş yapmayın
missAsayA

https://www.korezin.com/2017/03/12/pann-nayeonun-tartismali-gifleri-arkasindaki-gercekler/ şuraya bakarsan bölük pörçük edilerek gif haline gelmiş video ların aslında öyle olmadığını görürsün

Ei97821

Antisi değilim ama çıkışından beri hoşlanmam Nayeon’dan. Bi haltı çıkacak ama hayırlısı.

Almina

Giflere hiçbir zaman inanma bir grubun karıyerını bitirdi o gifler kesilen videolar Nayeon Dahyunu kucağına alıp seven de biri ki o videonunda açıklaması yapılmıştı galiba ama çok uzun zaman geçti hatırlamıyorum tam olarak

Gerçekler

zorbalık yaşayan kişiler varsa saklamayın çevrenizdekilere anlatın içinize atmayın ve tepki gösterin. size zorbalık yapan kişi aciz bir ezik ve sadece sizi kıskandığı için zorbalık yapıyor.

Army&buddyland

Mina sayesinde diğerleri de güç buluyor.

Zorbalık çok kötü bir şey ben de okula ilk başladığımda 1 kız çok çektirdi bana daha 6 yaşındaydım tüm sınıfı bana düşman etti. Beni dövüyordu ama ben onu dövüyormuşum gibi gösteriyordu ve tüm sınıf da onu onaylıyordu.

iloveubaby

bir kız da bana ikinci sınıftayken oyun kurup beni hiç içine almıyor diye tüm sınıfın ve öğretmenin yanında iftira atmıştı, en yakın arkadaşımdı o zamanlar ve hiç sesimi çıkaramamıştım. sesimizi çıkarmazsak bu zorbalar böyle böyle küçüklükten artacak işte

Gerçekler

bakın işte taaa 1. sınıfta normalde o zamanları hatırlamazsın ama zorbalık o kadar derin iz bırakıyor ki tüm hayatın boyunca unutamıyorsun

Hae

Lisede tüm grup arkadaşlarım bir olup bana zorbalık yapmıştı, sevdiğim söylediğim, yaptığım her şeyle alay edip her yerde beni rahatsız ettiler, yeni arkadaş edindiğimde onları bana karşı doldurdular kabus gibi yıllardı…

No name

1.sinifa giderken ben de zorbalık yapmıştım birine. Fiziksel bir şiddet değildi alay etme dalga geçme şeklindeydi. Sınıfımdan ismini ve yüzünü hala unutmam bilmiyorum anaokulunda dışlandigim için belkide ben de başkasına yaparsam bu sefer bana yapamazlar diye düşündüm. Bilmiyorum geçmişe dönüp o zamanki düşünce yapımı merak ediyorum daha sonra ortaokul ve lisede zorlabiga ve dislanmaya yine maruz kaldım çünkü 2 sınıfta okul değiştirmiştim ve sanırım 1 yıl da olsa yaptığım şeyin saçmalığını anlamıştım. Bir şey duymuştum tanrı sevdiği kullarına yaşarken yaptığının cezasını çekmesini sağlarmış. 1 yıla karşılık 10 yıl şeklinde sonuçlandı. Yani biliyorum ki ilahi adalet eninde sonunda yerini bulacaktır. Hatırlıyorum… Read more »

speechless

Evet, herkes böyle sesini çıkarmalı ve haksızlığa karşı susmamalı. Umarım diğerleri de bu cesareti bulur.

Akali

Yeonwoo üyelerini hep seven ve ayrılmak istemeyen bir üyeydi bunu da belirtti zaten sıkça, mld gerçekten pislik bir şirketsin momoland üyeleri çok zorluk çekiyorlar bir merry çok üzülüyorum ):
 
ayrıca once olmayan biri bile Twice’ın iş arkadaşlığından öte olduğunu nerdeyse aile gibi olduklarını bilir acayip saçmalamış diyen kişi allah akıl fikir versin yazık
 

Last edited 7 ay önce by Akali
assyaa

ben bu ülkeyi de anlayamıyorum böyle büyük bir olay olmuş hiçbir ünlü ne bileyim biri cıkıp konu hakkında bir şey yazmadı bu bana cok garip geliyor biz de bile işe yaramaz ünlüler hiç değilse destekse destek gösteriyorlar bunlar cok bana dokunmayan bin yaşasın. sesinizi cıkartın ki kimin kötü olduğunu çözebilelim

Sananelazım

Sanırım bizdeki ğnlüler bireysel olduğu için rahatlar ama bunlar grup imajı sergiledikleri için baya baskı oluyor üzerlerinde

Vincenteu

Bir yurtta kalıyorum ve en yakın arkadaşımdan zorbalık gördüm. Yaydığı asılsız bir dedikodu yüzünden kimse benimle konuşmuyordu. Çok yalnızdım. Ama şimdi her şeyi açığa çıkardım ve çok mutluyum. Yurttan atıldı.

plsusebrain

ahh yeonwoo o kadar seviyorum ki seni. ayrıldığında çok üzülmüştüm sonra da yavaş yavaş zaten şirketin kokusu çıkmaya başlamıştı. momoland dağılacak gibi hissediyorum.

SadeTwice

Grubu çok fazla bilmiyorum ama ayrıldıkları zaman zaten ayrılmak istemediklerine dair bir hissiyat oluşmuştu bende. Umarım girmek zorunda bırakıldığı yolda çok çok daha başarılı ve mutlu olur. Bu arada son bir şey daha TWICE KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN İNŞALLAH.

Kiraz ve ay

Yanılmıyorsam bu kızın durumu farklı. Momoland de üyeler arasında zorbalık durumu yok diye biliyorum. Diğer ayrılan üyeler de açıklamıştı şirket ayrılmaya zorlamış.

la cha ta

aynen

la cha ta

bana zorbalıitan çok mld nin işi gibi geliyor.Taeha nin da istemediğine neredeyse eminim.Seni özlüyorum Yeonwoo…

Akali

3 diyince

Paeri

1 2 4

Sunmii

Daisy de zorla gruptan çıkarılmıştı diye hatırlıyorum. Sektör gerçekten pislik içinde.

Last edited 7 ay önce by Sunmii
la cha ta

aslında hala grupta sayılıyor hiatus

ruby

mina paved the way 🥺

ruby

mina çıkıp ben zorbalığa uğradım gruptan isteyerek ayrılmadım demeseydi belki de yeonwoo da bunları diyemeyecekti bilemeyiz. ama mina bir şeyleri başlattı korkusuzca. bu yüzden mina paved the way dedim 🐥

Birferda

Koreye giden kizlardan duydugum kadariyla guzel kizlar korede zorbaliga dislanmaya ugruyormus. Bu iki guzel kizimizla bunu teyit etmis olduk.

Candy

Güzel kızları çok sevip baş tacı yapan bir kesimde var galiba güzel insanlara bayılıyorlar

Gerçekler

koreli kızlar çok kıskançmış güzel kızlara zorbalık yapıyorlarmış bunu koreye gidenler söylüyor ama erkekler değilmiş

Candy

Ya zaten genel fanlari çekince falan Anlıyorsun genel halkın görünüşünü sjsjsj Kıskanmakta hakkılar kxkxxk Erkeklerde çok masum düşünceleri yoktur bence güzel bir kız olarak koreye gitsem zorbalık görürüm demek ajajsjsjddj

Birferda

Evet yerli yabanci gidenler halk arasinda guzel kizlarin dislandigini soyluyor.

plsusebrain

bence bu herkes için geçerli. tüm milletlerde güzelleri cekemezler

Meanuka

Ben yeonwoo nun gruptan isteğiyle ayrıldığını düşünmüştüm çünkü grup fotoğraflarında hep bi diğer üyelerden bağımsız duruyor gibiydi bir de bunca zamana kadar maaş alamadığını duydum ama demek ki başka şeyler de varmış umarım güç bulur

Laktikasit

Tamam fütürsuzca bir cadı avı beklemiyoruz ama zorbalığa,hsksızlığa ve dışlanmışlığa uğrayan herkesin şimdi sesini çıkarma zamanı lütfen susmayın daha mutlu ve yaşanabilir bir dünyayla devam edelim
STOP BULLYING!

Hoshi moshi

Eminim idol dünyasında böyle çok şey oluyordur. Umarım güç bulup bizimle bunu paylaşırlar ve hakları için savaşırlar

nayeonist

momoland ı sıkı takip ediyorum ve üyeler yüzünden ayrıldığını düşünmüyorum bence şirket yüzünden.

Almina

Hakketten Twice ne alaka şu olayda bile saldıracak yer arıyorlar… Ne Twice üyelerinin ne de ailelerinin sessiz kalacak durumda olan insanlar olduğunu düşünmüyorum.. JYP nin de öyle bir üyeyi tutacağını da sanmıyorum keza popüler olsun olmasın üye ayrılıkları yaşandı gruplarda farklı nedenlerden..

cherry

her seye twice’i dahil etmeseniz keske cidden antiler cok sıkı calisiyorlar

Last edited 7 ay önce by cherry
señorita

Bu grup çok tuhaf bir grup zaten. Defalarca davranışları hakkında haber oldular. Bu konu hakkında ne kadar eleştiri aldıklarının farkında olmalarına rağmen davranışlarına da devam ettiler. Grup içinde kim bilir neler dönmüştür

la cha ta

ben şirket mld nin işi diye düşünüyorum.Daisy de benserini yaşadı,zorbalık yapan yok bence.

señorita

Evet ben de duydum şirketin zorladığına dair ama grup bana genel olarak samimi ve iyi niyetli gelmiyor

Lila

Mina güçlü dur bak geçte olsa her grubun bir üyesi seni örnek alarak güç alarak yazılmış sen çok güçlü bir kızsın. Momoland den böyle bir haber çıkması beni şaşırtmadı çünkü momoland üyeleri hiçbir şekilde samimi gelmiyorsu bana

Heyuu

Haberlerde baskalarını değil haber kişisini konuşsak??? Nasıl fikir sayın buraya yorum yapanlar????

Yeni Yazılar