Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Adınızı Kim Koydu?

Blabla

Rookie Idol
Tepki
1,786
Baba tarafı dedem tutturmuş Hacer olsun Hacer olsun diye. Bütün sülale karışmış baba tarafı akrabalarım Hacer olması için annemi darlamislar. Annem demiş ki bu çocuğu ben doğurdum ismini de ben koyarım demiş ve suanki ismimi koymuş queen

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Benim ismim için çok tartışmışlar ama en son amcam bı isim önermiş dedem beğenince onu koymuşlar küçükken sevmezdim ama şimdi adım iyi ki bu olmuş diyorum 😍😍
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Benim adım babaannemin adı ordan koymuşlar
Çok saçma bı şekilde adın aklıma damla olarak kazındı

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Babam koymus merve safa kavakçidan dolayi kardesimin ismide sefa o yuzden 🙄🙄🤦🏻‍♀️ kadini da hic sevmem bu arada allahtan o kafalarda degil simdi ikinci ismimde kuranda gecsin iki ad da diye konulmus arada bir degistiresim gelmiyor degil 😂😂

feride

Trainee
Tepki
14
Benim adımı rahmetli amcam koymuş. Kızı olunca adını Eylül koymak istiyormuş ama oğlu olmuş. Babamın da kızı olunca babamlar onu kırmamış ve adımı Eylül koymuşlar.
belediye başkanı, babamın akrabası/aynı köylüler neyse hikayeyi anlatıyorum adam demişki bir büyüğün ismini koyalım teyzem itiraz etmiş çünkü anne tarafımın yöresinde büyüklerin adını koymak iyi bakılmıyormuş aslında ilk adımı ablama koymuşlar fakat teyzem çok kızmış böyle olmaz demiş sonra adını değiştirmişler neyse belediye başkanı o zaman baba tarafından koyalım demiş ve babaannemin adını seçmiş herhes okey demiş sonra adam ya anneannesi üzülür küserse demiş onunda adını koyalım demiş annem bu sefer olur demiş ve adımı koymuşlar ilki adım anneannemin ikinci adım ise babaannemin adı

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
Anlamsız bir hikaye daha benden. Zamanında büyük amcam için görücü gidip alamadıkları kızın adını koymuş dedem bana. Sebep kızın çok edepli, sessiz ve hanımefendi olması.

Sonrasında aileme benim geniş fikirli, patavatsız bir insan olmam şoku 😨 Adımın siyasi fikri olduğu için pek hoşlanmıyorum. Keşke daha nötr bir şey olsaydı…
Çok merak ettim şimdi 😭😭

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,126
Benim anneannem kendi annesini hiç görmemiş küçük yaşta annesi vefat ettiği için. O yüzden annem ona sürpriz yapmış ve bana büyükannemin adını vermiş. Kader öyle ki ben de anneannemi hiç hatırlamıyorum. Ben 2 yaşındayken vefat etmiş. Huzur içinde uyusunlar tüm kayıplarımız ❤️

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,888
Annemin de fikrini alsa da babam koymuş. Ablalarımın da benim de 2 ismim var. İki ismimi sevsem de ikinci ismim babaannemin ismi. Bu yüzden de ablamlara özendiği kadar bana özenmemiş sanki babam. İlk ismimi çok araştırmış falan onu bulunca "aman 2.side anamın ismi olsun" deyivermiş gibi. 😅 ablamların iki isimleri hem uyumlu hem böyle havalı olmasa kendi ismime bu gözle bakmazdım da onları ki öyle olunca benimki onların yanında biraz sıradan kalıyor. Bir de annemin de 2 ablamın da kullandığımız isimleri aynı anlama geliyor (kraliçe). Benimkinin anlamı farklı. Hep bana hava atıyorlar 😅

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,863
Benim adımı rahmetli amcam koymuş. Kızı olunca adını Eylül koymak istiyormuş ama oğlu olmuş. Babamın da kızı olunca babamlar onu kırmamış ve adımı Eylül koymuşlar.
Adın Eylül mü ayy çok tatlıymış biliyorum Eylül ismi çok basit geliyor olabilir ama benim kulağıma çok tatlı geliyor ayrıca internetten baktım erdemli üstün kişi ve açık kestane rengi gibi çok güzel anlamlara da geliyormuş 💛💛💛

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,466
Adın Eylül mü ayy çok tatlıymış biliyorum Eylül ismi çok basit geliyor olabilir ama benim kulağıma çok tatlı geliyor ayrıca internetten baktım erdemli üstün kişi ve açık kestane rengi gibi çok güzel anlamlara da geliyormuş 💛💛💛
Ay bu anlamları bilmiyordum, ben hep yılın 9. ayı olarak tanımlıyordum

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Babamın arkadaşının çocuğu varmış ismi dilan, babamın hoşuna gitmiş anneme demeden direk Dilan yapmış adımı
Annem Manolya ya da Laçin koymak istiyormuş ama olmamış ama Arada Manolya bazen laçin diyor annem
Belki ilerde 2. isim olarak Manolya veya laçin yazdırırım bilmiyorum ( Manolya daha çok hoşuma gidiyor )

Konu Sahibi
Haney 🍯

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,466
Babamın arkadaşının çocuğu varmış ismi dilan, babamın hoşuna gitmiş anneme demeden direk Dilan yapmış adımı
Annem Manolya ya da Laçin koymak istiyormuş ama olmamış ama Arada Manolya bazen laçin diyor annem
Belki ilerde 2. isim olarak Manolya veya laçin yazdırırım bilmiyorum ( Manolya daha çok hoşuma gidiyor )
Manolya gerçekten güzelmiş