Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim Başlık Bulamadım

A

Anonymous (41e7)

Şimdi benim şöyle bir sorunum var. Ben teselli veya tavsiye veremiyorum. Bu yüzden her ne kadar onların yanında olduğumu, dertlerini bana anlatabileceklerini söylesem de arkadaşlarımın bana dertlerini anlatmasını istemiyorum. Çünkü ne diyeceğimi bilemiyorum. Bir şey desem her şey daha da batacak gibi hissediyorum. Sırf dertlerini anlatmasınlar diye onlarla ilişkimi kesmeyi bile ara ara düşünüyorum. Ben dert anlatılacak biri değilim, benimle sadece eğlenirsin. Boş boş bakıp duruyorum dertlerini anlattıkları zaman

Konu Sahibi
A

Anonymous (b766)

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Bu başlığı açan kişi bendim ve ilişkimi kesmek istemem çok kırıcı. Ben de bu yüzden anonim açtım bunu. Zaten @Sweet Mimosa da öğrendi ve onu da kırdım büyük ihtimalle. İşte yine kırdım ve yine gönül alamayacağım. İnsanları kırmaktan korkmamın sebebi tam bu, onların gönüllerini alamamam. Yine mahvettim her şeyi. İnsanlar onları kırmama rağmen nasıl beni sevmeye devam edebiliyorlar anlamıyorum. Üstelik onları kırmakla kalmayıp gönüllerini bile alamıyorum. Sırf bu yüzden arkadaşım olsun da istemiyorum ve sırf bu yüzden insanlarla ilişkimi kesmek istiyorum.

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Bu başlığı açan kişi bendim ve ilişkimi kesmek istemem çok kırıcı. Ben de bu yüzden anonim açtım bunu. Zaten @Sweet Mimosa da öğrendi ve onu da kırdım büyük ihtimalle. İşte yine kırdım ve yine gönül alamayacağım. İnsanları kırmaktan korkmamın sebebi tam bu, onların gönüllerini alamamam. Yine mahvettim her şeyi. İnsanlar onları kırmama rağmen nasıl beni sevmeye devam edebiliyorlar anlamıyorum. Üstelik onları kırmakla kalmayıp gönüllerini bile alamıyorum. Sırf bu yüzden arkadaşım olsun da istemiyorum ve sırf bu yüzden insanlarla ilişkimi kesmek istiyorum.
Bazen yalnız kalmak istiyorum ama bunu da söyleyemiyorum. Lanet olsun ben niye böyleyim? Ben niye böyleyim yaa, Allah'ım bana acı çektiriyorsun. Okula gitmek istemiyorum. Ödev yapmak, ders çalışmak istemiyorum. Ben sadece uyumak istiyorum. İnsanlarla konuşmak istemiyorum

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Balkızım,kendine bu kadar yüklenme lütfen. Arkadaşını düşünüp, olayları düzeltmek için başlık açacak kadar düşünceli ve iyi bir arkadaşsın.
Hayır ben onu kırdım
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

O kadar kötü bir durum ki, hiçbir şey yapmaya isteğim yok. Ben nasıl kurtulacağım bu durumdan? Üşeniyorum. Ben bir şey yapmak istemiyorum. Okula da gitmek istemiyorum. Ya ben gerçekten sadece yatmak istiyorum. Olmuyor mu böyle? Yoruldum, böyle olmaktan yoruldum ben. Bazen gerçekten hayatta olmasa mıydım acaba diye düşünüyorum

Ödevim var ve bir türlü başlayamıyorum, siz nasıl ders çalışmaya başlayabiliyorsunuz?

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Mimoza senin yakın arkadaşın hepimizin den iyi tanıyor seni, emin ol sen kendini ona anlatırsan seni anlayacak senin kalbinin ne kadar güzel olduğunu herkes biliyor burda kötü niyetle hiçbir şey yapmazsın ki o yüzden bu başlığı açtın. Kendini suçlama lütfen
Bu sadece Mimosa ile değil, herkes ile olan bir durum

senin kalbinin ne kadar güzel olduğunu herkes biliyor burda kötü niyetle hiçbir şey yapmazsın ki o yüzden bu başlığı açtın
Ama gerçekten böyle düşündüğüm için hayal kırıklığına uğramadınız mı

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
Hayır bal niye uğrayalım? Sen gerçekten ama gerçekten bal gibi bir insansın adının hakkını da veriyorsun,niye bu kadar olumsuz düşünüyorsun?🙁
Ne bileyim yani aa bak Haney böyle böyle davranıyor ama aslında gerçekte böyle düşünüyormuş gibi bir düşünceniz olmadı mı

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
@Haney 🍯 bebeğim... herkes hata yapar. bunun farkında olman bile ne kadar bilinçli olduğunu gösteriyor, biliyor musun? tek gereken içten ve dürüst bir konuşma yapmak. ki mimosa senin çok yakının eminim işler rayına oturacak🩷🩷🩷🩷
O kadar kötü bir durum ki, hiçbir şey yapmaya isteğim yok. Ben nasıl kurtulacağım bu durumdan? Üşeniyorum. Ben bir şey yapmak istemiyorum. Okula da gitmek istemiyorum. Ya ben gerçekten sadece yatmak istiyorum. Olmuyor mu böyle? Yoruldum, böyle olmaktan yoruldum ben. Bazen gerçekten hayatta olmasa mıydım acaba diye düşünüyorum
Yanlış bilmiyorsam şu an 'kaç ya da savaş' durumunun 'kaç' kısmındasın. kendini kitleyip, hiçbir şey düşünmeyip, kimseyle konuşmayıp yalnızca yaşamaya devam etmek istiyorsun. balım, inan bana bu gelip geçici. gerçekten!!! sonsuza kadar bu durumda kalmayacaksın. motive olmak için çabalarsan bu durumdan daha erken kurtulursun tabii. ama eninde sonunda bitecek!! VE bir daha sakın kendi hayatından şüphe etme. sen özel bir kızsın ve kendine haksızlık ediyorsun

Haney 🍯

Bal 🌼
Forum Ağası
Tepki
7,463
@Haney 🍯 bebeğim... herkes hata yapar. bunun farkında olman bile ne kadar bilinçli olduğunu gösteriyor, biliyor musun? tek gereken içten ve dürüst bir konuşma yapmak. ki mimosa senin çok yakının eminim işler rayına oturacak🩷🩷🩷🩷

Yanlış bilmiyorsam şu an 'kaç ya da savaş' durumunun 'kaç' kısmındasın. kendini kitleyip, hiçbir şey düşünmeyip, kimseyle konuşmayıp yalnızca yaşamaya devam etmek istiyorsun. balım, inan bana bu gelip geçici. gerçekten!!! sonsuza kadar bu durumda kalmayacaksın. motive olmak için çabalarsan bu durumdan daha erken kurtulursun tabii. ama eninde sonunda bitecek!! VE bir daha sakın kendi hayatından şüphe etme. sen özel bir kızsın ve kendine haksızlık ediyorsun
Çok teşekkür ederim, çok tatlısın canimbanabas 😔

layley

Trainee
Tepki
447
Açıkçası illa teselli cümleleri söylemek zorunda değilsin. Kendi dertlerim arasında başkalarının derdini de sırtlamak istemediğim zamanlarım oluyor arada sırada. O dönemlerimde arkadaşıma sadece "anlat icini boşalt" diyorum. O ne sorunu varsa anlatıyor, ağlıyor, içini boşaltıyor. Ben dinlerim sadece. Kendilerine gelince de daha rahat hissettiklerini söylerler genelde. Ben bile teselli cumlelerini çok sevmem. Sadece içimdekileri dökenileceğim biri olsun yanımda yeter. Şu durumlarda bile birinin sadece yanımızda olmasi bile yeterken, teselli cumleleri kurmadı diye birine kırılmak... biraz değişik geldi. Bir sarılma bile iyileştirir yani bazı şeyleri. Herkes duygularını cümlelere dökemez. Kimisi desteğini fiziksel bir şekilde gösterir.

İnsanlara onu kıracağım diye yaklaşırsan bu işin içinden hiç çıkamazsın. Bu kadar detayli ve ince dusunmek seni her anlamda yorar. Arkadaşlık ilişkilerini bazen akışa bırakmak gerekir. Ayrıca senin teselli verişinde dinlemek olsun. Sırtlarını sıvazla, sarıl. Bir iki cümleye karşıdaki insanın zaten dertleri buhar olup uçmuyor. Kendine bu konuda bu kadar sert olma