Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Bazı Lgbt Üyesine Saygı Duymak Zorunda Değilim ( Bireysel )

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Selam ben size yaşadım olayları anlatcam bu olayların ana konusu ''lgbt'' kavramını kullanarak, bazı lgbt bireylerin ağzıma etmesi ve benden saygı beklenmesi ( saygısızlık yapıp, saygı bekleyen lgbt bireyleri için geçerli )

Saygı İnsanlık İle Alakalı Cinsel Yönelimle Değil.

size 2 tane yaşadım olayı anlatacağım.

1. Olay Twitch yayında yaşandı; lgbt bireyini gördüm biraz farklı tarzı vardı. Bu yüzden bende ona
"Size nasıl hitap edeyim?'' diye soru sordum

Baya sinirlendi ben lgbt bireyiyim görünüşüme saygı duy deyip bir yandan hakaret etmişti
( bakın ben bu kişinin görünüşe laf bile etmedim )

2. Olay Falcıya gittim zaman olmuştu
bir tane Trans kadın vardı ve sesini duyunca şok olmuştum çünkü kendisinin trans olduğunu sesinden anlamıştım.
Trans kadın da sen bize kurban ol Homofobik köpek demişti.

Yani hem hakaret yedim, hem de lgbtlere saygın olsun gibilerinden laflar.

Bakın ben kimsenin giyinimine, hoşlandığı kişilere, inancına kısaca bireyin kendisini etkileyen durumlara karışmam umursamam ama lgbt laf söylemediğim halde sanki söylemişim gibi laf yemiştim.

Bu yüzden birisi gelip ben ''lgbt'' bireyim deyim her türlü saygın olacak deyip ağzıma ediyorsa, kimse saygı falan beklemesin.

Not: Amacım hedef göstermek değil sadece böyle bir olaylar yaşadım geçmişte ve içimi dökmek istedim. ( çünkü aklımdan çıkmıyordu bende içimi dökeyim dedim. )

not: Onu yazarken sinirli yazmıştım o yüzden baya karmaşık olmuştu.
Düzenleme konusunda yardım eden
@imruveyyy💙 teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Özür dilerim ama yazılanlardan hiçbir şey anlamadım.
Ayy sinirli sinirli yazıyordum tam kendimi ifade edemedim 🥺🥺

Sadece her lgbt bireyine saygı duymak zorunda olmadığımı diyordum.

Bireysel yaklaşmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorum

Diyelim lgbt bireyi bana hakaret etti, gelip ah ben sana saygı duyayım yapamam

Umarım diyebiydim

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Bunun LGBT bireyi ile alakası ne ki? Bir insana saygı duyup duymamak sana kalmış. LGBT bireylerinin beklediği saygı "kişisel hak, yaşam ve özgürlükleri" hakkında. Kötü deneyimler yaşamış olabilirsin, tercihlerin ve düşüncelerin de seni ilgilendirir. Yalnızca ben bağdaştıramadım bazı noktaları. Her neyse.
zaten bunu yazarken bende bunu düşündüm atsam mı atmasam mı diye ? evet kişisel bir konu bu yüzden emin olamadım.
ve ben her lgbt üyesini demiyorum. Benim çok fazla lgbt arkadaşlarım oldu hepsini severim. sadece birkaç defa üstüme gelen olunca dayanamadım.
umarım yanlış anlaşılmadım eğer yanlış anlaşılma olduysa forum silinebilir.

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
bu konuda sana katılıyorum saygı hak edilen bir şey yönelime saygı duymakta nefret etmekte bana saçma geliyo kişinin yönelimi umrumda olmaz benim saygıyı hak edene veririm ki olması gerekeni de budur
bende bunu demek istiyorum.
ben tabi lgbt bireyin ne istediklerinin farkındayım ama gelip bana istedikleri gibi saygısızlık yapamazlar ya.
ben neden buna susayım.

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Kötü amaçla demiyorum ama aynı cins hani ne bileyim nerden tutsam elimde kalıyor bu aynı şehirli olanların başka şehirde birbirleri ile karşılaşınca sevinmesi değil ki. Öyle nefret etmiyorum ama saygı da duyduğumu düşünmüyorum aynı zamanada umrumda da değil çok garip bir konu 🥲
Yok normalde lgbt başlığı altında benim için herkes eşit ve birey ister gay, ister trans umurumda olmaz ne giyinip ne yaptığı beni ilgilendirmez.
sadece kişi bana karşı kötü yaklaşıyorsa neden ona iyi yaklaşayım onu demeye çalıştım

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
ve ben bazı lgbt toplumunun melek olarak bakılmasına karşıyım. onların tamamen suçsuz olarak görülmesine de( BAZIII )

Amerikadaki olayı bilenler vardır ( link atıyorum )

ve bunun gibi çok fazla olay olmuş.

söyle deyim ben bu olaya karşı gerçekten herkese saygı diyordum ama bu kızı gördükten sonra tamamen bireysel olarak düşünmeye başladım.

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,482
Yok normalde lgbt başlığı altında benim için herkes eşit ve birey ister gay, ister trans umurumda olmaz ne giyinip ne yaptığı beni ilgilendirmez.
sadece kişi bana karşı kötü yaklaşıyorsa neden ona iyi yaklaşayım onu demeye çalıştım
Senin tanıştıkların karakter olarak kabadır çirkeftir şovenisttir öyle insanları kimse sevmez saygı duymaz zaten. Bu karşındakinin bi topluluğa ait olmasından bi cinsiyeti temsil etmesinden daha farklı kişisel bişeydir. Kişisel olarak birini sevmemek saygı duymamak başka, hedef gösterircesine bunu dile getirmek bambaşka.
Bunu dile getirme ihtiyacı duyman hakarete uğraman bu anlaşılabilir bişey ama dediğim gibi bu daha çok kişisel bişey.

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
aslında eşcinsellik gayet normal hayvanlarda da var zaten doğanın dengesi budur tek bi doğrusu veya tarafı olmaz gri gibidir içinde siyahıda bulundurur beyazıda
veteriner hekime bu durumu sormuştum onların duygusal şeyi olmadığını sırf çiftleşmek için dürtüleri böyle demişti.
Onun dışında isteyen kendi cinsiyle, hatta trans birisiyle hoşlananbilir çünkü bu duygu duyguya söz geçirmek imkansizdir.
sevgi asla engel olmamalıı

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Senin tanıştıkların karakter olarak kabadır çirkeftir şovenisttir öyle insanları kimse sevmez saygı duymaz zaten. Bu karşındakinin bi topluluğa ait olmasından bi cinsiyeti temsil etmesinden daha farklı kişisel bişeydir. Kişisel olarak birini sevmemek saygı duymamak başka, hedef gösterircesine bunu dile getirmek bambaşka.
Bunu dile getirme ihtiyacı duyman hakarete uğraman bu anlaşılabilir bişey ama dediğim gibi bu daha çok kişisel bişey.
Ya en azından içime atmak yerine buraya atmak iyi geldi. sadece yanlış anlaşılmaktan korkuyordum

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Şu an baya panik içerisindeyim, insanlar dediğim şeyi anlamayacak diye.
ben yanlış anlaşılmayı seven insan değilim bu yüzden sürekli yazdıklarımı okuyorum
acaba yanlış anlaşılacak yazı var mı diye ? sanırım bana uyku yok..

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,482
Ya en azından içime atmak yerine buraya atmak iyi geldi. sadece yanlış anlaşılmaktan korkuyordum
Yanlış anlaşılacak cümlelerle anlatıyorsun derdini biraz 😊
Trafikte bi doktorla tartışabilirim, kalkıp da bazı doktorlar da şöyle böyle diye atıp tutarsam bi meslek grubunu hedef göstermiş olurum. Benim onunla kişisel sürtüşmem onun doktorluğundan bağımsız bişey. Örnekleme de saçma oldu gibi ama neyse.

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Umarım daha anlayışlı olmuştur.