Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Benim Için Dua Eder Misiniz?

bloodreina2

Trainee
Tepki
24
Arkadaşlar merhaba. Ben yaklaşık iki ay önce yine aynı kullanici adı ile buraya kendime Z*rar verdigimi yazmıştım. Şu an terapi sürecindeyim. Durumumda pek bir değişiklik yok ama yavaş yavaş artık. İlk olarak uzdugum ve tetikledigim herkesten çok özür dilerim. İkinci olarak sizden bir ricam var. Pek dindar bir insan değilimdir ama yine de bir güç olduguna inanmak istiyorum. Sizden ricam benim için dua eder misiniz? 2. Mezuna kaldım ve artık dayanamıyorum. Hayalimde bir okul ve bölüm var sıralaması çok yüksek de değil. O okula ve bölüme girebilmem iciin dua eder misiniz bana? Çok teşekkür ederim

ponywinx

Judith🩷
VIP Visual Queen
Tepki
2,864
O okul senin ne olursa olsun elinden kurtulamaz böyle düşün eminim ki gerçekten emek verirsen mutlaka kazanacaksın, baktın olmadı dünyanın sonu değil ama ben başaracağına inanıyorum 💛

Konu Sahibi
B

bloodreina2

Trainee
Tepki
24
Terapi nasıl gidiyor? Nasıl bir çalışma yapıyorsunuz?

mealindeki ayet ve benzerlerinde evrenin ve içindekilerin mükemmel bir sanat eseri olarak var edildiğini göstermektedir.

Kur’an’da yüzlerce ayette varlıkların bu harika sanat yönüne vurgu yapılarak, kâinatın “akıllı bir tasarım” ürünü olduğuna işaret edilmiştir. Akıllı tasarım demek, evreni yaratan yaratıcıda sonsuz bir ilim, bir kudret, bir hikmetin var olduğu demektir.

Bu ise Kur’an’ın bahsettiği gibi ve bize tanıttığı gibi bir Allah’a iman etmeyi gerektirir. Çünkü onun dışında ne bir atom, ne bir molekül, ne bir tabiat, ne bir kör tesadüf bu işleri yapabilir.

- Şunu da belirtelim ki, cennet adam istediği gibi cehennem de adam ister. Keza insanlık tarihi bize göstermiştir ki, cennet ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değildir. Kâinatın “akıllı tasarım”ı gösteren harikalığı, mazlumların yardımına koşan, itaat edenlere mükâfat yeri ve sonsuz rahmetin tecelligâhı olan cennet ile, zalimlerin ve isyan eden despotların müstahak oldukları cezayı çektiren cehennem gibi sonsuz adaletin tecelli ettiği yerin varlığını zorunlu kılar. Çünkü buradaki harikalık, ahirette de harikalığı ister.

- Şunu da unutmayalım ki eğer Allah dileseydi, Allah’ın varlığı için öyle deliller gösterirdi ki bir tek inkar eden kalmazdı. Ancak, Allah adaletin tecellisi için imtihanı özgür iradesiyle kazananların yanında kaybedenlerin de olmasını irade etmiştir.

Bu sebepledir ki, İslam’ın gösterdiği delillerin muhtevasında “Akla kapı açılır; fakat iradesi elinden alınmaz.” gerçeği vardır. Böylecei herkes Allah’ın verdiği aklını, gitmek istediği yolunu tercih etmek için kullansın.

mealindeki ayetlerde bu hakikatin altı çizilmiştir.

- Son olarak şunu belirtelim ki, Kur’an’ın gösterdiği ilmi mucizeler binlerce ilim adamı tarafından kabul edilmiştir.

- Doğrusu, kırk yönden mucize, on beş asırdan beri bu konuda insanlara ve cinlere meydana okuyan, Rum suresi, Fetih suresi gibi inişinden birkaç yıl sonra vuku bulan olayları açıkça ifade eden Kur’an’ın mucizeliği konusunda, birkaç cahil dinsizin hezeyanları karşısında tereddüt gösterenlere gerçekten hayret ediyoruz.

- Daha önce de birkaç defa yaptığımız bir ilanı, bu münasebetle tekrar ediyor ve diyoruz ki, bu sitede -yer, vakit, muhatap sıkıntısından ötürü- her şeyi ortaya koyma imkânımız olmayabilir. Bu nedenle, sitemizde bulunan Allah'a iman, Kur'an Mucizeleri, Peygamberimiz (asm)'in Mucizeleri gibi konuları okumanızı rica ederiz.

- Ayrıca, bu ve benzeri konuları; dinî, aklî, mantıkî ve vicdanî delillerle ikna eden Risale-i Nur Külliyatı'nı okumanızı da tavsiye ederiz.

Selam ve dua ile...
Kendime neden Zrar verdigimi doğru bir şekilde anlamaya çalışıyoruz şu an. Umarim iyi gider. Çok teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Tabii ki ederim🤍
Terapiye başlamış olmana çok sevindim umarım kısa sürede daha iyi olursun.
Kazanacaksın inanıyorum ben sana🫂💕
Çok çok teşekkür ederim 💗

O okul senin ne olursa olsun elinden kurtulamaz böyle düşün eminim ki gerçekten emek verirsen mutlaka kazanacaksın, baktın olmadı dünyanın sonu değil ama ben başaracağına inanıyorum 💛
Çok çok sevgiler çok teşekkür ederim 💗

sukie

Trainee
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba. Ben yaklaşık iki ay önce yine aynı kullanici adı ile buraya kendime Z*rar verdigimi yazmıştım. Şu an terapi sürecindeyim. Durumumda pek bir değişiklik yok ama yavaş yavaş artık. İlk olarak uzdugum ve tetikledigim herkesten çok özür dilerim. İkinci olarak sizden bir ricam var. Pek dindar bir insan değilimdir ama yine de bir güç olduguna inanmak istiyorum. Sizden ricam benim için dua eder misiniz? 2. Mezuna kaldım ve artık dayanamıyorum. Hayalimde bir okul ve bölüm var sıralaması çok yüksek de değil. O okula ve bölüme girebilmem iciin dua eder misiniz bana? Çok teşekkür ederim
tedavin ve calisman nasil gidiyor

İlayda

Trainee
Tepki
43
Tabii ki dua ederim her zaman senin için inşallah yakınlarıma da söylerim onlar da dua ederler. Bu süreci atlatıp sınavında da başarılı olacaksın İnşallah sadece kendine İnan ve senin de dua etmen gerçekten çok önemli sadece gönülden iste Allah'ım emeklerini zai etmez hiçbir zaman senin için hangisi daha hayırlı ise o olsun inşallah Allah'a güven bizim için en hayırlısını Allah biliyor sadece. Gerçekten bende senin için her gün gönülden dua edeceğim. Eğer bir şeye ihtiyacın olursa ya da kafanı dağıtıp sohbet etmek istersen biz her zaman buradayız senin için.

Ayrıca şunu söylemek istiyorum hiç bir şey senin sağlığından önemli değil. Ve benim tanıdığım bir arkadaşım var. 3. Kere mezuna kalmış sonra istediği bölüme girmiş ve 1 senede hazırlık sınıfında kalmış üniversite 2.sınıfa geçtiğinde 24 yaşındaydı. Yani demek istediğim hiçbir şey için geç değil yeterki sen mutlu, sağlıklı, huzurlu ol her zaman her şey olabilir.

Son düzenleme:

Ladylate

Trainee
Tepki
27
Allah senin ruhunu esenlik versin inşallah herşey hallolacak herşeyin çaresi var hayatta. Kendine odaklan ve kendini çokça sev ve saygı duy. Çünkü dünya üzerinde bir sen daha yok. İnşallah istediğin üniversiteye kavuşursun ❤️