Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Bts'in Tek Rakibi Bts'dir.yine Zirvelerdeyiz

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
667
5 nisan'da Spotify,Jimin'in ilk solo şarkısı Like crazy'nin platformda 1 milyar dinlenmeyi geçtikten sonra Billions Club'a katıldığını resmen duyurdu.Like crazy,bir solistin spotify'da 1 milyar dinlenmeyi aşan ilk korece şarkısı olmakla kalmıyor,ayrıca bu zirveye en hızlı ulaşan korece şarkı da oldu.Like crazy,ilk kez 24 mart'ta yayınlandı yani 1 milyar dinlenmeye ulaşması 377 gün sürdü.

Spotify tarihinde 1 milyar dinlenmeye en hızlı ulaşan Koreli solo sanatçılar listesi:
1.Jimin "Like crazy"-377 gün
2.Lisa "money"-738 gün

Spotify tarihinde 1 milyar dinlenmeye en hızlı ulaşan Koreli sanatçılar:
1.Jungkook "Seven"-108 gün
2.BTS "Dynamite"-333 gün
3.Jimin "like crazy"-377 gün
4.BTS "butter"-509 gün
5.Coldplay & BTS "My universe"- 602 gün

LİKE CRAZY MV.(Başarısı için mochi'yi tebrik ederimm💜)

Son düzenleme:
Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
667
Şu kısım galiba yanlış olmuş. Like crazyden önce bangtanın boy with luv şarkısı ilk 1 milyar dinlenim alan korece şarkıydı. Peşine my universe gelmişti ✨️ eksik oldu sanırım bu kısım 🥺
Spotify'de ilk olmuş ama 😁
Bwl bir yt başarısı..

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
667
Ee hayır? Spotifyda ilk 1 milyar olan şarkı boy with luv. 2023 yılında 1 milyar dinlenim elde ederek 1 milyar dinlenim alan ilk korece şarkı oldu. Peşine my universe ikinci korece şarkı oldu. Like crazy 1 milyar dinlenim alan 4.şarkı.

1-) boy with luv
2-) my universe
3-) how you like that
4-) like crazy

Ekli dosyayı görüntüle 28619

Like crazy, bir kpop solistinin 1 milyar dinlenime ulaşan ilk korece şarkısı.
En kısa sürede 1 milyar dinlenime ulaşan korece şarkı.
Bir asyalı solistin en kısa sürede 1 milyar dinlenime ulaşan solo şarkısı.

Doğrusu bunlar.
Solist yazmışım ben de? Listeyi de belirli kaynaklardan aldım spotify'da hangi şarkının ne kadar dinlenme aldığını bilmiyorum🤷‍♀️
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bts'in BWL ve Blackpink'in HYLT şarkısı da 1B dinlenime ulaşmıştı. İki şarkı da korece şarkılar.

Money K-Pop'ın en büyük hitlerinden biri olarak hatırlanacak
Solo olarak 1b dinlenme almış
2. Liste de ne kadar zamanda 1b dinlenme almasına bağlı olan liste

Konu Sahibi
JeyKey

JeyKey

Rookie Idol
Tepki
667
Solist yazısına değil şu aşağıda yazdığın kısma cevap vermiştim. Yanlışlık oldu galiba diye. Aldığın kaynak eksik veya yanlış yazmış olabilir. Twitterdaki chartdata hesabı 3 kere aynı twiti düzenledi çünkü. Ondan kaynaklı bir sorun olabilir
İlk yerine hızlı dinlenme yazdığıma göre düzenlenme tamamlandı🤝