Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İzle Dizi Önerisi: Hi Bye, Mama!

kaorii

Rookie Idol
Tepki
1,453
Selam 🌸 Nasılsınız? Umarım iyisinizdir.
7b7baa7154b86fa3931cce4207029fb7.jpg

Size son zamanlarda izleyip çok sevdiğim bir diziyi önermek istedim.

Dizimizin ismi: Hi Bye, Mama!
5059405.jpg

Bana bu diziyi kardeşim önermişti, öylesine birinci bölüme bakayım derken bir an da bitirivermiştim.

Öncelikle konusundan birazcık bahsetmem gerekirse:
Cha Yu Ri adında bir ana karakterimiz var. Böyle çok enerjik ve hayat dolu biri.
Etrafında onu sevenlerle çevirili mutlu bir hayatı vardır. Üniversitede tanışıp aşık olduğu kişiyle evlenmiştir ve ilk çocuğuna hamiledir.

95eadeabad84479cf980050519eb7e98.jpg 60ef05d1b082262c213727c8482121ce.jpg

Ama bir gün öyle bir şey olur ki hayatı altüst olur...henüz daha kızına hamileyken aniden talihsiz bir kaza geçirir. Kızının hayatı kurtulur ancak Yu Ri hayatını kaybeder.
cd3a684ee3db9d2addcd64fdbe6a086a.jpg
Ani ölümü hayatındaki herkesi derinden etkiler. Ardında kızı başta olmak üzere sevdiklerini bırakmak zorunda kalmıştır.
hi-bye-mama-moments-made-us-cry-1587632776.jpg HiByeMama_04_00163.jpg

Yu Ri ölümünden sonra artık bir hayalete dönüşmüştür, sevdiklerinin yanından bir hayalet olarak da olsa hiç ayrılmamıştır özellikle de kızının.
Aradan 5 yıl geçmiştir....Yu Ri'nin kocası bir süre sonra yeni biriyle evlenmiştir, kızı giderek büyümekte ve hayatındaki insanlar onun ölümünün acısını kalplerinde taşıyarak hayatlarını yaşayıp gitmektedirler, Yu Ri de onları bir hayalet olarak izlemeye devam etmektedir.
5 yıldır dünya üzerinde bir hayalet olarak yaşayan Yu Ri bir gün ilahlar tarafından 49 günlüğüne tekrardan hayata döndürülür. Peki neden ve bundan sonra neler olacaktır?

HBM03-00460-min.jpg hibyemama01-00326.jpg hibyemama01-00083.jpg

- Daha ilk bölümde beni içine çeken bir dizi olmuştu.

- Konusu bana zamanında izleyip sevdiğim 49 Days dizisini hatırlattı, orada da yine 49 günlüğüne hayata döndürülen bir hayaleti izliyorduk.

- Her anlamda çok hüzünlü bir dizi ama bunun yanında güldüren bir tarafı da var.

- Hayata dair çok güzel dersleri ve çıkarımları olan bir dizi bana göre, hep aklımın bir köşesinde olacak.
25b94c4deb84ca48e5f21982d62795cc.jpg f048b304efd4dbaa6bb1ded9789354c2.jpg
bb8aefbd6a83e7ad8fdab45ed7bc704d.jpg 25d1eccc4a6ed56541fd1dce10b8f518.jpg

- Dizideki karakterler çok olgundu, yani böyle fazla tipleme halleri yoktu, gerçekçilerdi.

Dizideki üvey anne karakteri herhangi bir senaristin elinde olsaydı muhtemelen şeytan bir kötü kadın karakter olacakken dizimizin senaristi çok olgun ve iyi kalpli bir karakter yazmış. Aynı şekilde ana karakterimiz olan Yu Ri’nin bu üvey anneye & kocasının yeniden evlenmesi mevzusuna yaklaşımı da çok güzel yazılmış yani birbirine düşen iki kadın karakteri izlediğimiz klişeler klişesi bir aşk üçgenin olduğu dramatik bir diziden ziyade gerçekçi bir hikaye sunuluyor bize, bu da dizide en çok sevdiğim şeylerden biri oldu.

- Karakterlerin birbirine olan bağı ve sevgisi dizi boyunca içimi ısıttı, böyle çok safeler.

- Oyunculukları çok beğendim özellikle de başrol oyuncu Kim Tae Hee’nin oyunculuğunu, muhteşem oynamış bence.

- Arada diğer başka hayaletler hikayelerinin kısacık da olsa anlatılması hoştu.

-------------------------------

Bu kadardı 🥰
Sticker GIF by Spotify

Son düzenleme:

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Bu diziyi o kadar uzun zamandır izlemek istiyorum kiiii 🥲🥲Bir sürü kesitlerini izledim ama çok dramdı sırf bu yüzden izleyemiyorum şuan nerede alt metni olmayan boş beleş komedi dizisi var onu izliyorum kafa dağıtmak için🤣🤣bir dizi için ağlamaya halim kalmadı djdjjdjdjdjd🙄