Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Exo Suho Hakkında Konuşuyoruz/Kısa Tanıtım💗

Ü

Üye silindi 303

Merhaba uzun süredir suho postu açma sözüm vardı, şükür sonunda açabildim 😅 Şimdi bu kadar bahsedip öveceğiz, nazar değdirmeyelim. Önce nazar duası:ROFLMAO:
  • "Euzü bi-kelimatillahittammati min şerri külli şeytanın ve hammatin ve min şerri külli aynin lamme." اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

Suho 1991'de Seoul'de doğdu. İlkokul'da başkan ve okul başkan yardımcılığı yaptı. 15 yaşındayken sokakta bir SM menajeri tarafından keşfedildi (nedir bu sokaktakilerin çektiği) Ortaokulda tüm okulda akademik başarı olarak 16. sıradaydı. Ailesinin de yönlendirmesiyle ilk yıl olmak istediği meslek CEO'ydu. İkinci yıl değişti, Suho ünlü olmak istiyordu, ailesi avukat olmasını istiyordu (çok yakışırdı hee). Ailesi liseye kadar derslerine sıkı çalışması şartı koşmuş. O da hem dersleri hem de stajyerliği aynı anda yürütmüş. Whimoon Lisesi'nde okudu. Kore Ulusal Sanat Üniversitesi – Oyunculuk Bölümü, 2009 – 2011 yılları arasında bu okuldaydı Kim Goeun ve Byun Yohan ile. Ama sonra okulu bıraktı. En son Kyung Hee Cyber Üniversitesi – Sanat Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.

Babası Kim Yongha, Sungkyunkwan Üniversitesi Ekonomi bölümünde doktorasını yapmış, Soonchunghyang üniversitesinde profesör (IT Finance Management Department). Kore Sağlık ve Sosyal İşler Enstitüsü'nün de eski başkanı. Geçmişi için tık tık
Annesi öğretmen. Hakkında çok bilgi yok ya da ben bilmiyorum. Kendinden 4 yaş büyük de bir abisi var. Abisi evli. Suho şuan ailesiyle yaşıyor.

Burada Suho'nun geçmişinden ve bu yazdıklarımdan bahsediyorlar. Üyeler Suho'nun onlar için çok harcadığını falan söylüyor.

En uzun stajyerlik yapan EXO üyesi (2006-2012). 2012'de debut yaptı ve 2020'de ilk solo albümünü çıkardı (Self Portrait). Daha sonra 2022'de de ikinci solo albümünü çıkardı (Grey Suit).

ek: Bu adam tam bir Van Gogh aşığı. Rol modeli Van Gogh. Hatta ilk albümünde bile ondan ilham almış

Biraz sevdiğim özelliklerinden bahsedeyim.

Gerçek bir şarkıcı

Exo gerçekten efsane vokallere sahip bir grup bu yüzden arada kaynayanlar olabiliyor. Suho da biraz öyleydi ama özellikle albüm çıkardıktan sonra sesinin fark edildiğini düşünüyorum. Size canlı vokallerinden derlenmiş bir video bırakıyorum.

Çok sabırlı olması

Üyelere karşı sabrı.. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

Üyeleri yaptıkları her işte desteklemesi

Birkaç örnek bırakacağım

Xiu'nun solo erası onu desteklemeye gitti

Kai askere giderken saçlarını kesti

Kai'nin solosuna reaction çekti

Baekhyun'un Candy müzik videosu çekimlerine katıldı

Sehun'un çekimlerine kahve kamyonu gönderdi

Chanyeol'un The Box filmine desteğini gösterdi

Chen'i müzik şovunda desteklemeye gittiğinde community'e attıkları fotoğraf(2019)

191005 Suho come to music show for support Chen.jpeg

Kyungsoo'nun The Moon filmine desteği

Eğlenceli kişiliği

Üyeler sürekli Suho'nun şakalarını kötü buluyorlar. Dede şakası falan diye. Bu video Exo tarihinde tüm üyelerin şakasını beğenip bu kadar güldüğü bir ilk olabilir. Suho'nun ağzı kulaklarındaydı ashajdasj:ROFLMAO:

Burada da Chanyeol yaptığı kelime oyununa gülüyor, burada da çok seviniyor haahshaa

Kendine laf atıyor

Kendi stiline boyfriend stili deyince Sehun ahahshadhh

Savage Kişiliği

Ben buna BAYILIYORUM

En bilineni SM EXO'ya parayla ödül aldı diye söylemler çıkınca, Chen ödül aldığı zaman cebine koyduğu para. Bunun koyarkenki anının videosu da var ama şimdi ben bulamadım

ahsjahjsdhsaj bu çok bilineni. Sonra bu kızla anlaştılar kısa film çektiler ahahhsas Middle School Girl A diye. Ben beğenmiştim. Suho'nun dizilerindense iki kısa filmini daha çok beğendim. Diğeri de The Present.

Bu da yeni olan bir olay. Mozart müzikalinde yer alan biri gelmemiş. Kısmını Suho'nun söylemesi gerekmiş. O da hazırlıklı olmadığı için gerginmiş. Söylediği o kısmı alıp Suho'nun berbat müzikal oyunculuğu diye haber yapmışlar. O da önce bubble'dan bir güzel yazdı, sonra hemen çıktı bir programa (K-909) aldı eline mikrafonu o şarkıyı söyledi ;) Ve çok sosyal bir kişiliği var, müzikaline birsürü ünlü ünsüz arkadaşı desteğe geldi.

Linçledikleri kısmı

bubble'dan cevabı

s2.jpg

sesli cevabı:ROFLMAO:

yine üyelerle katıldığı programda mozart müzikalinden bir şarkısını söyledi

Fanlarına Verdiği Değer

çok uzun oldu😭 bu yüzden yine birkaç örnek bırakacağım

doğum günümüzü kutluyor

İlk albümünün başlık şarkısının adı dilinden düşürmediği Saranghaja(Let's Love) 😭 Ve bunu 12 yıldır kendisinin fanı olan Lala'nın düğününde söyledi 😍😭

Best Leaderimiz

Burada Sehun Exo'nun ayakta kalmasında en büyük payın Suho'nun liderliği olduğunu düşündüğünü söylüyor

Stanford Üniversitesi'nde konuşma yapan lidomuz. Soo Man tek Suho'yu götürmüştü.

Suho ne kadar vefalıydı ve Soo Man onu ne kadar seviyor ki, Kore'den gtüne tekme yemesine ve Kore'ye girememesine rağmen Suho'nun Mozart müzikaline kahve kamyonu yollayıp desteğini göstermeye devam ediyor. Bu yeni. Bundan önce sesi soluğu çıkmıyordu. Kore'den vazgeçer Suho'dan geçmez:ROFLMAO: Ah Soo Man hepimizi yaktın paragözlülüğün yüzünden.

Özet bir video😂

Çok uzattım🥲 Böyle izlemesi keyifli bir video, oynadığı diziler kısa filmlerin ve diskografisinin linkini bırakarak yazıyı noktalıyorum.

Oynadığı dizi ve filmler

Suho'nun izlediğiniz bir işi var mı? Oyuncluğunu nasıl buldunuz?

Diskografisi

Dinlemeyi en sevdiğiniz Suho şarkıları neler ve en sevdiğiniz Suho albümü hangisi?

burada bir çalma listesi de hazırlanmış

Okuduğunuz için teşekkürler💗
just wondering what if GIF

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Moderatörün son düzenlenenleri:

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
ay bayıldım bu iceriğe lütfen diğer üyeler icin de yap 😭
junmyeonum da junmyeonumm gördüğüm en temiz kalpli idol olabilir istisnasız herkese desteğini gösteren birisi keske bu huyundan biraz vazgecse 🤧 neyse üyeler sakalarına gülmese bile ben cok gülüyorum hic moralini bozmasın bu konuda fıskxjsldjd

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
😍😍:love: diger uyeler icin bazı kısımlarda sizden yardım almam gerekebilir👉👈, mesela bazı videolar olaylar zihnimde kazılı oyle bir sey oldugunu biliyorum ama ara ara cıkmıyor. bulmak icin her turlu seyi yazdım ahahsaha dev exo arsivi lazım bize ahsahas ben yapamazsam da sen, siz kesinlikle yapın... bunu da bu hafta diye @@Arven 'e soz vermemis olsam daha ertelemeye niyetliydim ahahsjs...
ay merak etme her türlü yardımı sağlarız fjskcjskx

Tepki
1,362
Merhaba uzun süredir suho postu açma sözüm vardı, şükür sonunda açabildim 😅 Şimdi bu kadar bahsedip öveceğiz, nazar değdirmeyelim. Önce nazar duası:ROFLMAO:

Suho 1991'de Seoul'de doğdu. İlkokul'da başkan ve okul başkan yardımcılığı yaptı. 15 yaşındayken sokakta bir SM menajeri tarafından keşfedildi (nedir bu sokaktakilerin çektiği) Ortaokulda tüm okulda akademik başarı olarak 16. sıradaydı. Ailesinin de yönlendirmesiyle ilk yıl olmak istediği meslek CEO'ydu. İkinci yıl değişti, Suho ünlü olmak istiyordu, ailesi avukat olmasını istiyordu (çok yakışırdı hee). Ailesi liseye kadar derslerine sıkı çalışması şartı koşmuş. O da hem dersleri hem de stajyerliği aynı anda yürütmüş. Whimoon Lisesi'nde okudu. Kore Ulusal Sanat Üniversitesi – Oyunculuk Bölümü, 2009 – 2011 yılları arasında bu okuldaydı Kim Goeun ve Byun Yohan ile. Ama sonra okulu bıraktı. En son Kyung Hee Cyber Üniversitesi – Sanat Yönetimi Bölümü’nü bitirdi.

Babası Kim Yongha, Sungkyunkwan Üniversitesi Ekonomi bölümünde doktorasını yapmış, Soonchunghyang üniversitesinde profesör (IT Finance Management Department). Kore Sağlık ve Sosyal İşler Enstitüsü'nün de eski başkanı. Geçmişi için tık tık

Annesi öğretmen. Hakkında çok bilgi yok ya da ben bilmiyorum. Kendinden 4 yaş büyük de bir abisi var. Abisi evli. Suho şuan ailesiyle yaşıyor.

Burada Suho'nun geçmişinden ve bu yazdıklarımdan bahsediyorlar. Üyeler Suho'nun onlar için çok harcadığını falan söylüyor.

En uzun stajyerlik yapan EXO üyesi (2006-2012). 2012'de debut yaptı ve 2020'de ilk solo albümünü çıkardı (Self Portrait). Daha sonra 2022'de de ikinci solo albümünü çıkardı (Grey Suit).

ek: Bu adam tam bir Van Gogh aşığı. Rol modeli Van Gogh. Hatta ilk albümünde bile ondan ilham almış

Biraz sevdiğim özelliklerinden bahsedeyim.

Gerçek bir şarkıcı

Exo gerçekten efsane vokallere sahip bir grup bu yüzden arada kaynayanlar olabiliyor. Suho da biraz öyleydi ama özellikle albüm çıkardıktan sonra sesinin fark edildiğini düşünüyorum. Size canlı vokallerinden derlenmiş bir video bırakıyorum.

Çok sabırlı olması

Üyelere karşı sabrı.. Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz

Üyeleri yaptıkları her işte desteklemesi

Birkaç örnek bırakacağım

Xiu'nun solo erası onu desteklemeye gitti

Kai askere giderken saçlarını kesti

Kai'nin solosuna reaction çekti

Baekhyun'un Candy müzik videosu çekimlerine katıldı

Sehun'un çekimlerine kahve kamyonu gönderdi

Chanyeol'un The Box filmine desteğini gösterdi

Chen'i müzik şovunda desteklemeye gittiğinde community'e attıkları fotoğraf(2019)

Ekli dosyayı görüntüle 10369

Kyungsoo'nun The Moon filmine desteği

Eğlenceli kişiliği

Üyeler sürekli Suho'nun şakalarını kötü buluyorlar. Dede şakası falan diye. Bu video Exo tarihinde tüm üyelerin şakasını beğenip bu kadar güldüğü bir ilk olabilir. Suho'nun ağzı kulaklarındaydı ashajdasj:ROFLMAO:

Burada da Chanyeol yaptığı kelime oyununa gülüyor, burada da çok seviniyor haahshaa

Kendine laf atıyor

Kendi stiline boyfriend stili deyince Sehun ahahshadhh

Savage Kişiliği

Ben buna BAYILIYORUM

En bilineni SM EXO'ya parayla ödül aldı diye söylemler çıkınca, Chen ödül aldığı zaman cebine koyduğu para. Bunun koyarkenki anının videosu da var ama şimdi ben bulamadım

ahsjahjsdhsaj bu çok bilineni. Sonra bu kızla anlaştılar kısa film çektiler ahahhsas Middle School Girl A diye. Ben beğenmiştim. Suho'nun dizilerindense iki kısa filmini daha çok beğendim. Diğeri de The Present.

Bu da yeni olan bir olay. Mozart müzikalinde yer alan biri gelmemiş. Kısmını Suho'nun söylemesi gerekmiş. O da hazırlıklı olmadığı için gerginmiş. Söylediği o kısmı alıp Suho'nun berbat müzikal oyunculuğu diye haber yapmışlar. O da önce bubble'dan bir güzel yazdı, sonra hemen çıktı bir programa (K-909) aldı eline mikrafonu o şarkıyı söyledi ;) Ve çok sosyal bir kişiliği var, müzikaline birsürü ünlü ünsüz arkadaşı desteğe geldi.

Linçledikleri kısmı

bubble'dan cevabı

Ekli dosyayı görüntüle 10366

sesli cevabı:ROFLMAO:

yine üyelerle katıldığı programda mozart müzikalinden bir şarkısını söyledi

Fanlarına Verdiği Değer

çok uzun oldu😭 bu yüzden yine birkaç örnek bırakacağım

doğum günümüzü kutluyor

İlk albümünün başlık şarkısının adı dilinden düşürmediği Saranghaja(Let's Love) 😭 Ve bunu 12 yıldır kendisinin fanı olan Lala'nın düğününde söyledi 😍😭

Best Leaderimiz

Burada Sehun Exo'nun ayakta kalmasında en büyük payın Suho'nun liderliği olduğunu düşündüğünü söylüyor

Stanford Üniversitesi'nde konuşma yapan lidomuz. Soo Man tek Suho'yu götürmüştü.

Suho ne kadar vefalıydı ve Soo Man onu ne kadar seviyor ki, Kore'den gtüne tekme yemesine ve Kore'ye girememesine rağmen Suho'nun Mozart müzikaline kahve kamyonu yollayıp desteğini göstermeye devam ediyor. Bu yeni. Bundan önce sesi soluğu çıkmıyordu. Kore'den vazgeçer Suho'dan geçmez:ROFLMAO: Ah Soo Man hepimizi yaktın paragözlülüğün yüzünden.

Özet bir video😂

Çok uzattım🥲 Böyle izlemesi keyifli bir video, oynadığı diziler kısa filmlerin ve diskografisinin linkini bırakarak yazıyı noktalıyorum.

Oynadığı dizi ve filmler

Suho'nun izlediğiniz bir işi var mı? Oyuncluğunu nasıl buldunuz?

Diskografisi

Dinlemeyi en sevdiğiniz Suho şarkıları neler ve en sevdiğiniz Suho albümü hangisi?

burada bir çalma listesi de hazırlanmış

Okuduğunuz için teşekkürler💗
just wondering what if GIF

Emeğine sağlık. Çok güzel hazırlanmış bir içerik. Suho bence her anlamda değeri çok da bilinmeyen bir idol. Ne vokali ne de görseli hakettiği ilgiyi tam olarak almıyor. Bu biraz da kendini çok da öne atmamasından kaynaklanıyor olabilir. Sanki üyelere daha fazla fırsat tanımak için kendini geri planda tutuyor. Sektördeki en destekleyici lider bence. Ayrıca EXO'nun bir arada olmasında en fazla paya sahip üyelerden biri de o. Eleştireceğim tek yönü bazılarının dede şakası benimse Tarih öğretmeni şakası diyeceğim şaka anlayışı. İnsan siniri bozulduğu için gülüyor resmen 🤣 Suho iyidir. Suho gibi olun.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,414
Sonunda beklediğim başlık 😭😭

Suho'nun ses rengini ,yüzünü ,kişiliğini her bir şeyini çok beğeniyorum (gray suit dinleyin derim)
Çocuğun yerinde ben olsam üyeler beni bu kadar utandırsa hepsini bı güzel severdim(!)
Bı de hayal etsenize Suho düğününüzde şarkı söylüyor 🥲

6355e53a3c24ef88d4cc4875314214b7.jpg 47e1b6177e89f49a50ba856382dd6de6.jpg 07a059519dfe9a215da1030b43501489.jpg 9abb4001b6370bed55a69f423bd6f558.jpg

@esℓem eline sağlık çok güzel olmuş

Son düzenleme:

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Keşke idol olmasaymış diyorum çünkü gerçekten bu sektörde harcanıyor.Adamın eksik olduğu hiçbir şey yok bir türlü hak ettiği ünü kazanamadı.
Yüzü zaten kore standartlarına uyuyor nasıl hala eunwoo kadar dikkat çekmiyor anlamıyorum.
Grupla ilk çıkışından beri başka bir grupta ana vokal olacak seviyede vokali vardı ama exoller sadece onu lider olarak görüyor sesine ve albümlerine diğer üyeler kadar destek vermediler.Aynı şeyi nct de taeil'e yapıyorlar çok sinir oluyorum bu meseleye.
Oyunculuğuna önem verse çok iyi bir kariyeri olabilir ama seçtiği hiçbir diziyi beğenmedim bence kendine güvenmiyor oyunculuk konusunda bu yüzden rsik almıyor.Suhodan artık romantik dizi değil ağlamalı ölmeli melodrama istiyorum.
Sektördeki en bilinçli ve eğitimli idollerden birisi bir zamanlar ideal tipinin edebiyat seven uzun saçlı bir kadın olduğunu söylemişti.Tam bir istanbul beyefendisi.
EXOyu var eden üye kesinlikle suhodur.Kendini sürekli geri plana atıyor diğer üyeleri her daim dinliyor ve destek oluyor.
Çiçekli yollarda yürüsün adamım.