Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Fanı Olmayanların Muhtemelen Bilemeyeceği Altın Değerinde B-Side Şarkılar

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Öncelikle belirtmek isterim ki 'altın değerinde' tamamen benim görüşlerimi içermektedir.
1. NCT U- Light Bulb : NCT 2020 Resonance albümüne ait bir alt grup şarkısı. Şarkıdaki üyeler Taeyong, Doyoung, Kun ve Sungchan (💔) Biraz rap ağırlıklı ve hüzünlü havası olan bir şarkı

2.G-IDLE - Moon : I BURN albümünden bir şarkı. Benim için Idle'ın en iyi albümü. Her şarkısı birbirinden güzel ama bugün Moon'u eklemek istedim. Fırsatınız olursa diğer şarkılara(özellikle Dahlia) da bakın.

3.ATEEZ-Dazzling Light : Treasure Ep.Fin: All To Action albümünden. Ateez'den 1 tane şarkı seçerken gerçekten zorlandım. Tüm diskografiyi de dökebilrim ama sıkmamak adına her gruptan bir şarkı eklemek istedim.

4.BTS- Pied Piper : Love Yourself 'Her' albümden. BTS için de şarkı seçerken bir tık zorlandım cidden çok güzel b-side'lar var ama elim Pied Piper'a gitti. Şarkının havası beni çok başka yerlere götürüyor 🥺

5.EXO- Baby You Are : Utanmadan Lotto eklerdim ama herkes biliyor bence. OBSESSION albümünden bir şarkı, ben vokalleri ve melodisini dinlemekten çok zevk alıyorum.

6.BLACKPINK- Love To Hate Me : Yani Blackpink'in az şarkısı olmasından kaynaklı çoğu kişi biliyordur ama yine de birçok kişi bilmiyordur diye ekledim. Şarkı THE ALBUM'den ve bence Blackpink'in en iyi albümü,şarkılar çok iyi.

7.TXT- We Lost Summer : Şarkının olduğu albüm Minisode1: Blue Hour. Aslında 2 şarkı (diğeri de Farewell,Neverland) arasında çok gidip geldim ama bu bence daha az biliniyor diye bunu ekledim. (Yanılmış olabilirim) İsterseniz mutlaka diğerine de göz atın.

8.MAMAMOO-Destiny : Quuendom için yapılan bir şarkıydı. O yüzden diğer sanatçılar ile olan Queendom albümünün içinde. Mamamoo'nun vokalinden bahsetmeye gerek yok bence ama Solar'ın sesi ve vokalleri bu şarkıda ayrı bir güzel.

9. ENHYPEN- Flicker : Albüm- BORDER: DAY ONE. Enhypen'a aşırı hakim olmadığım için bu şarkının popülerliği nasıl bilmiyorum ama Fever'dan daha az olduğunu biliyorum. Severek dinlediğim için eklemek istedim.

10. TREAURE- B.L.T : İki farklı albümde de gözüküyor o yüzden hangisini ekleyeceğimi bilemedim.

11.SF9- Midnight Road : 4. mini albümlerindenmiş şarkı. En sevdiğim şarkılardan biri olabilir. SF9'nın bunun dışında da çok kaliteli şarkıları var ayrıca.

12.ONEUS- Lion Heart : DEVIL albümünden bir şarkı. Oneus üzümlü kekim, keşke daha çok değeri bilinse ve başına talihsiz olaylar gelmeseydi.

13.EVERGLOW-No Lie : Şarkı 'reminiscence' albümünden. Albüm genel olarak güzel ama bu şarkıyı daha çok seviyorum. Tek kötü yanı adaletsiz part dağılımı :(

14.SKZ- Pacemaker : Charmer ile arasında o kadar gidip geldim ki ama Pacemarker'ı cidden fanı olmayan kişilerin çok bileceğini sanmıyorum. Olduğu albüm : IN LIFE

Şimdiye kadar okuduysanız teşekkürler ❤️

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Skz'e awaken ve ssick ekleyebilir miyim. Üyelerin kendilerinin bile hatırladığını sanmıyorum 😭😭 Özellikle Awaken benim üzümlü kekim😭
Tabii ki ekleyebilirsin mutlaka bakacağım dediklerine

Lilac

Fanbase Starter
Tepki
1,365
Çok güzel bi yazı olmuş. Ellerine sağlık. 💜😍

Bunlarda benim önerdiklerim olsun o zaman.

Bts: Louder than bombs. Telepathy. Flt to my room. Let me know. Dream glow. A brand new day. Coffe. Hold me tight. Love is not over. Butterfly. Whalien 52. House of cards. For you. Airplane pt.2

Blackpink: Hope not. You never know. See u later.

Exo: Baby don't cry. Peter pan. El dorado.

Twice: Go hard.

Txt: 20cm. Frost. Farewel, neverland. Lonely boy.

Stray kids: hellevator.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Let Me Know'da JK'in o son kısmına aşırı bayılıyorum ben ya...
Çok güzel bi yazı olmuş. Ellerine sağlık. 💜😍

Bunlarda benim önerdiklerim olsun o zaman.

Bts: Louder than bombs. Telepathy. Flt to my room. Let me know. Dream glow. A brand new day. Coffe. Hold me tight. Love is not over. Butterfly. Whalien 52. House of cards. For you. Airplane pt.2

Blackpink: Hope not. You never know. See u later.

Exo: Baby don't cry. Peter pan. El dorado.

Twice: Go hard.

Txt: 20cm. Frost. Farewel, neverland. Lonely boy.

Stray kids: hellevator.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Exo gravity, el dorado, hurt, heart attack
2pm tired of waiting, space maza, i hate you
Heart Attack VCR başyapıttır😎

liloş

Trainee
Tepki
168
Exo tender love, trauma, what u do, white noise, ya ya ya, lights out, heaven, oasis, let out the beast

Day6 dance dance, i smile, i loved you, like that sun

iKON hug me, don't forget, goodbye road

Oh my girl twilight, checkmate, eden, swan

Red velvet cool hot sweet love, sunny side up, swimming pool, you better know

Twice missing you

Winner movie star, have a good day

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
txt-eternally(bence txt evren hikayesine çok uyuyor)
bts-sea aslında cd özel şarkı çok b-side diyemeyiz.Bu şarkıyı aşamıyorum çok duygusal çok gerçekçi.2017 yılına kadar yaşadıklarını özetleyen umut verici ama aynı zamanda size üzülmeniz de gerektiğini bunun hayatın bir parçası olduğunu hatırlatan bir şarkı.
red velvet-body talk isminden hot bir şarkı sanabilirsiniz ama değil çok rüyavari bir şarkı.Kate Bush'un running up that hill şarkısına çok benzetiyorum tür ve his olarak bu şarkıyı.
exo-el dorado bir sürü exo şarkısını buraya yazardım ama bence değeri yeterince bilinmeyen bir şarkı.Şarkı sizi bir Indina Jones filminin içinde gibi hissettiryor.
nct dream-puzzle peace. Böyle akustik gitarlı yumuş yumuş bir şarkı.Tam bir ninni.
nct 127-neo zone albümündeki bütün neo olmayan şarkılar tam hit ama sm promo yapmadı.love me now tam yazın dinlemelik bir şarkı,daydream adı gibi rüyavari,boom tam bir hit

Konu Sahibi
Valin

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,078
Sizin de önerdiklerinize bakacağım, teşekkürler hepinize ❤️

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,354
Öncelikle belirtmek isterim ki 'altın değerinde' tamamen benim görüşlerimi içermektedir.
1. NCT U- Light Bulb : NCT 2020 Resonance albümüne ait bir alt grup şarkısı. Şarkıdaki üyeler Taeyong, Doyoung, Kun ve Sungchan (💔) Biraz rap ağırlıklı ve hüzünlü havası olan bir şarkı

2.G-IDLE - Moon : I BURN albümünden bir şarkı. Benim için Idle'ın en iyi albümü. Her şarkısı birbirinden güzel ama bugün Moon'u eklemek istedim. Fırsatınız olursa diğer şarkılara(özellikle Dahlia) da bakın.

3.ATEEZ-Dazzling Light : Treasure Ep.Fin: All To Action albümünden. Ateez'den 1 tane şarkı seçerken gerçekten zorlandım. Tüm diskografiyi de dökebilrim ama sıkmamak adına her gruptan bir şarkı eklemek istedim.

4.BTS- Pied Piper : Love Yourself 'Her' albümden. BTS için de şarkı seçerken bir tık zorlandım cidden çok güzel b-side'lar var ama elim Pied Piper'a gitti. Şarkının havası beni çok başka yerlere götürüyor 🥺

5.EXO- Baby You Are : Utanmadan Lotto eklerdim ama herkes biliyor bence. OBSESSION albümünden bir şarkı, ben vokalleri ve melodisini dinlemekten çok zevk alıyorum.

6.BLACKPINK- Love To Hate Me : Yani Blackpink'in az şarkısı olmasından kaynaklı çoğu kişi biliyordur ama yine de birçok kişi bilmiyordur diye ekledim. Şarkı THE ALBUM'den ve bence Blackpink'in en iyi albümü,şarkılar çok iyi.

7.TXT- We Lost Summer : Şarkının olduğu albüm Minisode1: Blue Hour. Aslında 2 şarkı (diğeri de Farewell,Neverland) arasında çok gidip geldim ama bu bence daha az biliniyor diye bunu ekledim. (Yanılmış olabilirim) İsterseniz mutlaka diğerine de göz atın.

8.MAMAMOO-Destiny : Quuendom için yapılan bir şarkıydı. O yüzden diğer sanatçılar ile olan Queendom albümünün içinde. Mamamoo'nun vokalinden bahsetmeye gerek yok bence ama Solar'ın sesi ve vokalleri bu şarkıda ayrı bir güzel.

9. ENHYPEN- Flicker : Albüm- BORDER: DAY ONE. Enhypen'a aşırı hakim olmadığım için bu şarkının popülerliği nasıl bilmiyorum ama Fever'dan daha az olduğunu biliyorum. Severek dinlediğim için eklemek istedim.

10. TREAURE- B.L.T : İki farklı albümde de gözüküyor o yüzden hangisini ekleyeceğimi bilemedim.

11.SF9- Midnight Road : 4. mini albümlerindenmiş şarkı. En sevdiğim şarkılardan biri olabilir. SF9'nın bunun dışında da çok kaliteli şarkıları var ayrıca.

12.ONEUS- Lion Heart : DEVIL albümünden bir şarkı. Oneus üzümlü kekim, keşke daha çok değeri bilinse ve başına talihsiz olaylar gelmeseydi.

13.EVERGLOW-No Lie : Şarkı 'reminiscence' albümünden. Albüm genel olarak güzel ama bu şarkıyı daha çok seviyorum. Tek kötü yanı adaletsiz part dağılımı :(

14.SKZ- Pacemaker : Charmer ile arasında o kadar gidip geldim ki ama Pacemarker'ı cidden fanı olmayan kişilerin çok bileceğini sanmıyorum. Olduğu albüm : IN LIFE

G idle -dahlia dinleyin dinletin

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562

We lost the summer cok iyi