Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Hayranlar Şirketlerde İşe Alınabilir Mi? Sm Entertainment Çalışanları Soruyu Yanıtlıyor

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
Hayranları işe almak tabu mu?

Someply ile ilgili bir röportaj sırasında liseli bir kız, bir zamanlar MC Lee Seok Hoon'a daha büyük hayallerini gerçekleştirmek için kodlama çalıştığını itiraf etmişti. Hayalinin bir versiyonu büyük bir şirkete girip CEO'nun oğluyla evlenmekti. Diğeri ise SM Entertainment'ta çalışmak ve gizlice çıktıktan sonra NCT'den Jaehyun ile evlenmekti.

unnamed (1).jpg

İddialı açıklamaları iyi bir mizah anlayışıyla karşılanırken, şu soruyu akla getiriyordu: İdol hayranları K-Pop şirketlerinde çalışabilir mi? Someply'ın daha sonraki bir bölümünde Lee Seok Hoon bazı SM Entertainment çalışanlarıyla yüz yüze geldi. Altın soruyu sorma fırsatını değerlendirdi.

Uzun lafın kısası cevap evet! Hayranlar aslında iş için olumlu değerlendiriliyor.

Şirketi anlamak ve şirkete ilgi çok önemli olduğundan olumlu bir etkisi olabilir.

— SM Entertainment personeli

İşinizde iyi olduğunuz sürece işe alınmamanız için hiçbir neden yok! Öte yandan sasaeng davranışı gibi olumsuz şekillerde ortaya çıkan aşırı ilgi, kariyerinizi sekteye uğratacaktır.

Kaynak: Koreaboo

SM'de çalışan olan da ne bileyim yani 😒 Onun yerine Music Bank gibi yerlerde çalışırım, hayranı olduğum kişileri daha çok görürdüm herhalde

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
cogu kisinin haberi yok sanırım ama koreli fanlar arasında yaygın, chen'in karısı eski sm calısanı. exo'nun kıyafetlerini ayarlayıp giydirmekten sorumlu olanlardan biriymis ahhdhaha🫡

sonra da aynen bu sebepten bilgi sızdırmaktan atılmıs
Neeeee lütfen biraz ayrıntılı anlat

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
fanlar fark etmis, sasaenglere bilgi sızdırdıgını ogrenmisler sikayet etmisler. sonra atmıs sm. chen'den bilgi alıp sasaenglere soyluyormus diye konusmuslardı.
Şimdi Chen kendi sasaengine aşık olup üstüne de iki bebiş mi yaptı yani ???
Oyyy ben nerelere gidemmm
Şok oldum yeminle

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,415
biraz oyle olmus olabilir asahqdks. kız sonra pisman olup ozur dilemis bırakmıs bu isleri ya. chen de kabul etmis affetmis yani, baya seviyormus demek ki

edit: ben daha once de bir yerde yazmıstım konusmustuk biz bu olayı ya ahhdaad sen yoktun demek ki
Evt ben yoktum ilk defa duyuyorum bunu