Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anonim İnsanların Bencil Olduğunu Fark Etmek

A

Anonymous (53bd)

Birkaç gündür aile sorunları yüzünden zor zamanlar geçiriyorum. Öyle ki sınava az kalmasına rağmen çalışmalarım aksadı ve kafamı bir türlü toparlayamıyorum. Tüm bu süreci arkadaşlarım ile paylaştım. Günlük hayatta çok umursamaz olarak gördükleri için bu tür durumları alaycı tavırla paylaşırım onlarla da fakat bu defa böyle olmadı. Bunların arasında bir iftar yemeği planı yapıldı fakat gidecek durumda değilim. Çok destek bekleyen biri değilim genelde içime kapanıp kendime gelmeyi beklerim fakat iftar yemeğine katılamayacağımı söylediğimde farklı tepkiler aldım. Belki niyetleri cidden iyidir ama bugün atılan bir mesaj ciddi anlamda insanların bencil olduklarını anlamamı sağladı. Tüm bu sorunları paylaştığım grupta yemeğe gelmem için ısrarlara devam edilirken bir arkadaşım aileme senin de geleceğini söyledim sen gelmezsen bana da izin vermezler lütfen gel gibi bir şey yazdı. Bir şey demedim ama ciddi anlamda bozuldum. Sizce abartıyor muyum yoksa kafama takmakta biraz da olsa hakkım var mı? Aile sorunları dediysem de meseleler cidden büyük. Günlük hayatımı etkileyecek olaylar.

peamiess

Trainee
Tepki
279
insanlar maalesef ki ne olursa olsun çoğunlukla kendisini düşünür ve geride kalan kişiye yararı dokunabilecek olsa bile bakmaz. bu çok değer verdiğin birisi için de geçerli olabilir çünkü dürüst insanların sayısı gerçekten de azaldı o yüzden seni anlıyorum.
ben şimdiye kadar hiç öyle vazgeçilmezim diyebileceğim ya da her şeyime yetişen türden arkadaşlara sahip olmadım. her zaman ilgilenen taraf oldum ama genelde karşılık alamadım ve o zamandan beri sadece gereken kişilere ilgimi gösteriyorum.
şu an liseye gidiyorsun sanırım eğer öyleyse bu kişileri çok takmamaya çalış ve okul bittikten sonra seni gerçekten hak edecek, seni düşünecek insanlarla takılmaya çalış.
yardımcı olmayı çok isterdim gerçekten ailevi sorunlar olmasa da ben de bana göre çok zor dönemler atlattım ve bende de arkadaşlarım bana destek olmak yerine benden saçma sapan şeyler istedi.
ilgiye bayılmasan bile bu durumlarda biraz destek beklemek normal o yüzden takma diyemeyeceğim ama bu da sana bir ders niteliğinde olsun ve o kişilere karşı mesafeni belirle.
umarım sorunlarını rahatça halledebilirsin ve ayrıca sınavda da iyi bir sonuç alabilirsin 💞

layley

Trainee
Tepki
441
Açıkçası ben mesajda pek bir şey göremedim. Ama bu benim yapımla ve şuanki modumla alakalı. Sen hassas bir dönemde olduğun için şuan olaylara çok daha farklı açılardan bakıyorsun. Ailevi problemlerini yaşamadan önce önce görseydin o mesajı, kafana bile takmazdın. Şuan insanları inceleme dönemindesin; aynı zamanda da konuşacak birilerine çok ihtiyacın olduğu bir dönemdesin. Üzüldüğün nokta sen kendini kötü hissederken 'lütfen gel sensiz olmaz' demek yerine 'sen gelmezsen ailem de izin vermez' olmuş. Çünkü senin şuan ihtiyacın olan cümle yazdığım ilk cümleydi. Senin arkadaşların ile arandaki dinamiği bilmiyorum. Hep böyle yapıyorlarsa onlardan uzaklaş derim, Ama şuan ilk defa hissettiğin bir duygu ise hemen kestirip atma derim. Hayatın ve sorunların yoluna girdiği zaman tekrardan sosyalleşmek isteyeceksin. Genellikle geçmişte sorunlarını alaycı bir tavırla paylaştığın için onlar da olayın ciddiyetini kavrayamamış olabilirler. Kendini onlara biraz daha aç. Destek olmak yoluna köstek oluyorlarsa yol ver gitsinler

Konu Sahibi
A

Anonymous (38c2)

insanlar maalesef ki ne olursa olsun çoğunlukla kendisini düşünür ve geride kalan kişiye yararı dokunabilecek olsa bile bakmaz. bu çok değer verdiğin birisi için de geçerli olabilir çünkü dürüst insanların sayısı gerçekten de azaldı o yüzden seni anlıyorum.
ben şimdiye kadar hiç öyle vazgeçilmezim diyebileceğim ya da her şeyime yetişen türden arkadaşlara sahip olmadım. her zaman ilgilenen taraf oldum ama genelde karşılık alamadım ve o zamandan beri sadece gereken kişilere ilgimi gösteriyorum.
şu an liseye gidiyorsun sanırım eğer öyleyse bu kişileri çok takmamaya çalış ve okul bittikten sonra seni gerçekten hak edecek, seni düşünecek insanlarla takılmaya çalış.
yardımcı olmayı çok isterdim gerçekten ailevi sorunlar olmasa da ben de bana göre çok zor dönemler atlattım ve bende de arkadaşlarım bana destek olmak yerine benden saçma sapan şeyler istedi.
ilgiye bayılmasan bile bu durumlarda biraz destek beklemek normal o yüzden takma diyemeyeceğim ama bu da sana bir ders niteliğinde olsun ve o kişilere karşı mesafeni belirle.
umarım sorunlarını rahatça halledebilirsin ve ayrıca sınavda da iyi bir sonuç alabilirsin 💞
5 yıl önce bu sorunları yaşamıştım senin yazdıklarını okurken bı an gözümün önünde canlandı aile sorunları Allah yardımcın olsun inşallah eski haline toparlayabilirsin