Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İnsanların En Sevmediğiniz Genel Bir Özelliği (Karakter, Kişilik Vs )

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Bence KISKANÇLIK
Ve bu sadece sevgililik - eş durumlarında değil,zengin birinin zenginliğini kıskanma ,başarılı birisininin başarısını kıskanma durumları da çok yaygın. Hemen bir bit yeniği aranıyor. ''O nasıl yaptı ben yapamadım'' , '' Ben o kadar çalışsam ben de başarılı olurum '' vs çok işitilen sözlerden

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Hiçbir şekilde karşı taraf ile empati kurulamıyor bence.Herkes kendi bildiği ve inandığı şeyi asla bırakmayıp karşı tarafın bulunduğu durumu düşünemiyor hatta düşünmek bile istemiyor.
Kısaca fazla fanatiklik
Futbol,Siyasi Parti,Dini Tarikat vs uzar bu liste ...

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Bence "aile" kavramını kişinin özel hayatını özellikel türkiyede çok taciz ediyor. Enn uzak arabayla bile görüşmek zorunda bırakılıyoruz ve hayatımızda ilk defa gördüğümüz akrabalar ne zaman evleniceksin maaşın kaç gibi saçma saçma soruları sormakta kendine hak biçiyor. Biraz patavatsız bir toplumuz

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,431
Fanatizm ve milli sporumuz heves kırma. Ev almışsındır mesela mutlu mesut anlatırsın bu zamanda ev mi alınır derler, yan cephesi de güneye bakmıyormuş derler, az daha para biriktirip daha büyüğünü niye almadın derler. Derler de derler 😒

Gamze

Trainee
Tepki
111
Herkesin kendi yaşadığı gibi yaşamasını isteme, kendini geliştirmek yerine karşısındakini aşağı çekme, özellikle köylerde olan dedikodu kültürleri, vizyon ve ileri görüşlülük noksanlığı, neden sonuç ilişkisi kuramama

NİNE

Trainee
Tepki
87
Aşırılık olabilir. Uçlarda yaşıyoruz, orta yolu bulamıyoruz ya da bulmaya çalışmıyoruz diyelim.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Bireysellik kavramının yeni yeni oturuyor olması. En azından bizim evde öyle en sancılı sürecini de bende yaşadılar csbsnnsms

LadyDiana

Trainee
Tepki
202
Bence KISKANÇLIK
Ve bu sadece sevgililik - eş durumlarında değil,zengin birinin zenginliğini kıskanma ,başarılı birisininin başarısını kıskanma durumları da çok yaygın. Hemen bir bit yeniği aranıyor. ''O nasıl yaptı ben yapamadım'' , '' Ben o kadar çalışsam ben de başarılı olurum '' vs çok işitilen sözlerden
Ya siyah ya da beyaz olmak gerekmesi ve kimsenin kimseye saygı duymaması. Bu benim Türk halkında en nefret ettiğim özelliklerden biri. En basitinden bu ülkede birisi Fatih Sultan Mehmet'i övüyorsa %99 ihtimal Atatürkü yeriyordur. Aynı şekilde bir kişi Atatürk'ü övüyorsa %99 ihtimalle Fatih'i gömüyordur. İnsanların doğruları ve yanlışları olduğunu kabul edemiyorlar ve kendilerine uymayan bir hamlesi olanı düşman belliyorlar. Asla objektif değiller. Yine ufak bir örnek. Sağcı birinin yanında sağcıların hatalı politikalarını eleştirirseniz solcu ilan edilirsiniz, aynı şekilde solcuların yanında onların hatalarını yüzlerine vurursanız dağcı ilan edilirsiniz. Bu ben sağcıların yanında solcu, solcuların yanında sağcı kalan elemanım. Her konuda taraf tutup kendileri gibi olanı korumak da çok büyük ahmaklığı bu toplumun. Bugün bile bir arkadaşım bana gelip diyor ki "Kapalılara karşı önyargılıyım, düşünemiyorlar da mı kapanıyorlar" kapalı olan birisi geliyor diyor ki "Bu ne böyle resmen çırılçıplaklar, taciz edilmek için yer arıyorlar". Şimdi gel sen bu iki zihniyete sahip insana sabaha kadar saygıyı, bireyselliği anlat. Anlamıyorlar. Ya da muhafazakar olan biri biraz daha seküler bir ilçeye gitsin oradaki insanları yerden yere vurup aşağılar. Aynı şekilde seküler biri de muhafazakar ilçeye gidince bunu yapıyor. Şahsen insanların tercihleri beni gram alakadar etmiyor. Bana karışmadıkları sürece umurumda değiller. Çok muhafazakar ümraniyede de geziyorum, çok seküler kadıköyde de. Atatürkü de okuyorum, fatihi de. Sağı da eleştiriyorum solu da. Muhafazakarla da arkadaşım deistle de. Ya siyah ya beyaz olmak gerekmiyor griler de var hayatta. Ama Türk toplumu bunu asla anlamıyor maalesef...

Tepki
297
Batı özentiliği (görgüsüzlük ve marka takıntısı olan kısmı)

asla bilimdir ilimdir fendir değil tamamen magazinsel özentilik. İphone dan aşağısını kullanamayanlar (sanırsın hacker tüm gün tek yaptıkları foto çekmek) bide bunun tamamlayıcı apple ürünleri var tabi dmmdmd starbucks tan çıkamazlar asla bide bigchef var tabağa 300-500 vermeden doyamıyorlar, zara colombia vs giymek zorundalar kural bu sorry, instagram kullanış şekilleri bile özentilikle dolu, ya su içecek mesela altı üstü su dimi en iyi en pahalı marka matara olmak zorunda mı getçekten? Yani mm suyunu ucuz zararlı olmayan bi mataradan içince olmuyo mu? Bisküvi bile gerçekten türkiye aburcuburlaro çoğu ülkeye bin basar denemiş biri olarak söylüyorum illa oreo mu yani? kahve kültürü çıktı bide o apayrı bi konu daha düne kadar sosyal medya yokken demlikte çay içerek büyüyen nesil ne ara şurupsuz la başlayan 5 satırlık içecek içmeden uyanamaz oldunuz mdmdmdmdm