Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Insanlarin Tarota Ve Burc Haritalarina Inanma Sebepleri Nedir?

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 25

inanç bazen insanın kalbiyle enerjisiyle ilgilidir illa sebeplere dayanması gerekmiyo bence. çok çok inanıyor muyum hayır ama hayatımızda hiçbir etkisi olmadığını da düşünmüyorum. inanmamak da kimseyi dolu adam yapmaz(y)

mirai

Trainee
Tepki
334
ben sahsen pek inanmiyorum , inananlarin motivasyonunu ve neden inandiklarini merak ediyorum
not: neden diyeceksiniz ? merak Ekli dosyayı görüntüle 2233
İnsanın doğasında bir şeyler inanmak var kimi tanrıya kimi bu tarz evren enerji işlerine inanıyor çünkü bir belirsizlikle yaşamak istemiyor kimse
Bir diğer nedense insanların ait olma isteği sürekli kendimizi bir sınıflandırmanın içine sokuyoruz ve belli etiketler kullanıyoruz
Ben burç vb şeylere inanmasamda Allah'a inanıyorum herkesin inancı farklı tabi

haneull

Rookie Idol
Tepki
602
Neden sevdigimi soyliyim önce böyle şeyler beni heyecanlandırıyor mitolojik şeyleri de severim fantastik dizi fimleri de 😂😂
Sanalda sürekli tarot bakarım kartlar da beni çeken bir şey var 😂😂 Geleceği bildiğini düşünmüyorum ama hissederek çekince kişiliğinde ve dolaylı yoldan geçmişinde bir şeyler doğru çıkıyor 🤭 bir kere mutlaka canlı kart baktırmak istiyorum 😂
Burçlar günlük burç yorumu olarak safsata ama genel olarak kişiliklerde çok etkili bence. Ve gezegenlerinin etkilerini de dönem dönem kendimde çevremde de görüyorum.

eirene

Rookie Idol
Tepki
374
Babam ve annem de bu tarz konularla çok ilgili hatta kozmik enerji hakkında eğitim aldılar
Babam zoraster (ayrıca şaman bundan bağımsız olarak) annem ise eğitimini tamamlamadı bunda
O yüzden küçüklüğümden beri kozmik enerji gibi konularla iç içeyim
Ben daha çok çakralar, kozmik enerji, evren, çekim yasası, şifacılık gibi şeylere inanıyorum
Daha sonra tarot, fal, gezegenler ile ilgilenmeye başladım
Ben de kozmik enerji eğitimi almayı düşünüyorum
Hem sevdiğim bir konu hem de ileride ek iş olarak yapabileceğim için istiyorum

digustingshaat

Trainee
Tepki
202
burçlar başlı başına inanılacak bir şey olarak görülmemeli bence burçlar insanların kişilik özelliklerii aşağı yukarı anlatan kitaplarda da yazan şeylerdir hayatını buna göre şekillendiren insanları ben saçma buluyorum ben burçları kabul eden biriyim bilgi sahibiyimdir de bu site de bir kaç kere burç konusu konuşuldu günlük burç yorumu yok segfilin şu burç uyumsuz falan bunlar boş işler ama şu da var ki ben bu yaşıma kadar burcunun en az 1 özelliğini taşımayan insan görmedim

Tepki
1,362
ben sahsen pek inanmiyorum , inananlarin motivasyonunu ve neden inandiklarini merak ediyorum
not: neden diyeceksiniz ? merak inananlarada inanmayanlarada saygi duyarim Ekli dosyayı görüntüle 2233
Bakmak hoşuma gidiyor ama bilimsel hiçbir yanı olmadığını bildiğim için inanmıyorum. Hepsi zaten çok genel şeyler söylüyor. Bir iki tanesi tutunca insan beyni tutmayan tahminleri önemsemiyor ve sanki hepsi doğruymuş gibi algılıyor.