Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

İve’in Samimiyetsizliği

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Ha bu arada kimse kimseyi samimi bulmak zorunda değil. Fakat kalkıp kendi idolünüzün ve fandomınızın yağtığı hatadan dolayı bir gruba samimiyetsiz diyecekseniz saçmalık. Ive'ın yaptığı hiçbir şey yok. Üstte anti olacak kadar takip etmiyorum demişsin ama fanlarına karşı tavırlarını, çevrelerindeki insanlara karşı tavırlarını, birbirleri arasındaki ilişkiyi samimiyetsiz buluyorsun? Aynen kanka takip etmiyorsun
samimiyetsiz bulmamada chanle hiçbir alakası yok bu benim gördüğüm kadarıyla bir yorumum ve bir grubu takip etmesende karşına çıkar vidyoları dimii ama chanın ne suçu merak ettim doğrusu

liikyaliikya

Trainee
Tepki
385
Tabikide her grupta toksik var ama divelarda daha fazla olduğunu düşünüyorum ve Chan’ın söylediklerini yanlış yere çeken divedi… Ve ve ve evet chanroom bitti ve içimizdeki öfke hiç bir zaman bitmicek
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bir kişinin samimiyetsiz olduğunu anlamak için doktor olmaya gerek olmadığını düşünüyorum en basitinden arkadaş seçerken bile samimi olup olmadığına bakarsın
Ive daha bir senelik bir grup ve daha oturmuş bir fan grubu değiller, Stray Kids üç seneyi çoktan aşmış bir grup ve fan grubu gayet oturmuş, oylamalarda da görülüyor. Stay fandomunun daha büyük olması yanında daha büyük toksik bir kesim olması da kaçınılamaz. Ben özellikle Twitter platformunda yer alan Staylerin çok toksik olduklarını düşünüyorum. Chan'in söylediklerini öncelikle görmeleri gerek, demek ki laf bir şekilde Ive'a geldi ki Dive fandomu da karşılık verdi. Alev olmayan yerden duman neden çıksın? Bu arada kızlar selam vermemiş olabilir ve Bang Chan de pek tabii rahatsız olduğunu dile getirebilir ama bu hiçbir fana laf atma hakkı vermez, saygısız bulan fanlar da içinde tutabilir. Zaten fanlara bir laf atsan diğer taraf da laf atmak, saldırmak için an kolluyor.

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Chanın dediğini yanlış yere çeken divelar mıydı? Olum chan'ın söylediklerinden sizin fandom ive'ı suçladı. Dive'ların chan roomsdan haberi bile yok djısjfhlajskdfhşaskdl Biz malız çünkü gittik chanın dediklerini didik didik araştırdık aha bu saygısızlığı bizim idoller yapar deyip chanı hedef gösterdi diye suçladık djfhalsjdkfşasldkf
Dive üstüne alındı zaten ive’a dediklerini söyledi hakaret ettiler sonra stayler karşılık verdi

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Ive daha bir senelik bir grup ve daha oturmuş bir fan grubu değiller, Stray Kids üç seneyi çoktan aşmış bir grup ve fan grubu gayet oturmuş, oylamalarda da görülüyor. Stay fandomunun daha büyük olması yanında daha büyük toksik bir kesim olması da kaçınılamaz. Ben özellikle Twitter platformunda yer alan Staylerin çok toksik olduklarını düşünüyorum. Chan'in söylediklerini öncelikle görmeleri gerek, demek ki laf bir şekilde Ive'a geldi ki Dive fandomu da karşılık verdi. Alev olmayan yerden duman neden çıksın? Bu arada kızlar selam vermemiş olabilir ve Bang Chan de pek tabii rahatsız olduğunu dile getirebilir ama bu kimseye laf atma hakkı vermez, saygısız bulan da içinde tutabilir. Zaten fanlara bir laf atsan diğer taraf da laf atmak, saldırmak için an kolluyor.
Divelar üstüne aldı söyleneni ama siz bilirsiniz

Bir grubun kendisine eğilmediği yer ve zaman bilgisi vererek söylemesi. Allah aşkına artık her idol biliyordur böyle bir şey derse fanların gidip araştıracağını. Toksik kpop fandomlarını bilmeyen yok. Bazı idollerin kendisine eğilmediğinde bahseden ilk kişi chan değil. Ama hiçbiri yer zaman bilgisi vermediği için sorun çıkmadı.
Yer zaman bilgisi verdiği vidyoyu atar mısın

Ü

Üye silindi 189

Söylediğimi yanlış yere çekip sanki kadın düşmanıymışım gibi yazmışsın fakat sevdiğim hayranı olduğum çok kız grubu var dediğin gibi erkek gruplarından daha diken üstündeler ama benim burda bahsettiğim yapmacık olmaları doğal olamıyorlar ve gördüğüm en samimiyetsiz grup
orada ozellikle belirttim sana ozel yazmadigimi okumadin mi?

zaten asil kastim kadin idoller surekli diken ustunde oldugu icin onlardan full samimiyet beklememen gerektigi.

"dogal gorunmuyorlar" dogal gorunmemeleri gerekiyor zaten. hello kpop sektorundeyiz. erkek idollerin amaci ideal erkek arkadas profili olusturmakken kadin idollerin amaci kiskanilacak/ornek alinacak kisi olmak. ne erkek idoller ne de kadin idoller dogal degil. hepsi kendilerine yazilmis oyunu oynuyorlar.

ayrica tekrar soruyorum cidden sana samimiyetsiz gelen tam olarak ne? bilsek ona gore cevap verecegiz.

(bu arada chans room ive ve fanlari yuzunden kapanmadi chan kendi istedi ve kapatti. hee linclerden dolayi kapatti desen lincler de onun hatasi. neden binlerce veletin ve kpop yuzunden beyni sulanmis insanlarin izleyebilecegi bi canli yayinda isim vermeden bu tur seyler hakkinda konusuyor ki? onun yuzunden insanlar sacma sapan tahminlerde bulunup masum kisilerin linc yemesine sebep oldu. ama ben hicbir ive faninin chan yuzunden ive linc yedi diye aglayip zirladigini gormuyorum. bu durumda toksik olanlar stayler olmuyor mu? ayrica hadi ive yuzunden kapanmis olsun staylere ne? herkes gitsin bi cimene falan dokunsun. 30 yasina gelmis adam iki canli yayin acmasa da hayatta kalir kimse abartmasin. hayat kpoptan ibaret degil kimse kendini heba etmesin bu tur sacma seyler icin. (sana yonelik soylemiyorum genlleme yapiyorum))

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
orada ozellikle belirttim sana ozel yazmadigimi okumadin mi?

zaten asil kastim kadin idoller surekli diken ustunde oldugu icin onlardan full samimiyet beklememen gerektigi.

"dogal gorunmuyorlar" dogal gorunmemeleri gerekiyor zaten. hello kpop sektorundeyiz. erkek idollerin amaci ideal erkek arkadas profili olusturmakken kadin idollerin amaci kiskanilacak/ornek alinacak kisi olmak. ne erkek idoller ne de kadin idoller dogal degil. hepsi kendilerine yazilmis oyunu oynuyorlar.

ayrica tekrar soruyorum cidden sana samimiyetsiz gelen tam olarak ne? bilsek ona gore cevap verecegiz.

(bu arada chans room ive ve fanlari yuzunden kapanmadi chan kendi istedi ve kapatti. hee linclerden dolayi kapatti desen lincler de onun hatasi. neden binlerce veletin ve kpop yuzunden beyni sulanmis insanlarin izleyebilecegi bi canli yayinda isim vermeden bu tur seyler hakkinda konusuyor ki? onun yuzunden insanlar sacma sapan tahminlerde bulunup masum kisilerin linc yemesine sebep oldu. ama ben hicbir ive faninin chan yuzunden ive linc yedi diye aglayip zirladigini gormuyorum. bu durumda toksik olanlar stayler olmuyor mu? ayrica hadi ive yuzunden kapanmis olsun staylere ne? herkes gitsin bi cimene falan dokunsun. 30 yasina gelmis adam iki canli yayin acmasa da hayatta kalir kimse abartmasin. hayat kpoptan ibaret degil kimse kendini heba etmesin bu tur sacma seyler icin. (sana yonelik soylemiyorum genlleme yapiyorum))
Bilmiyorum hareketleri, konuşmaları samimi gelmiyor

Yer ve zaman = Music bank Paris. Yani bir fanın gelip sana konserin nasıl olduğunu soruyor ve sen sana selam vermeyen insanlardan bahsediyorsun. Okayy
Orada nerdeyse tüm gruplar vardı ve ive hedef gösterildi diyosun okeyy

Yer ve zaman = Music bank Paris. Yani bir fanın gelip sana konserin nasıl olduğunu soruyor ve sen sana selam vermeyen insanlardan bahsediyorsun. Okayy
Senin idoller samimi olmadiği için konuşmuyo olabilirler ama benim idolum orda herşeyı konuşuyodu

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Ive hedef gösterildi demiyorum. Oradaki tüm gruplar hedef haline geldi o dediklerinden sonra. Stayler de videoları izleyince Ive'ı suçladı. Ive linç yeyince de divelar karşılık verdi. Olay bu kadar anlaşılması basitken neden bir kere idolünüzün yaptığı hatayı kabul edip geçmiyorsunuz. Ama yok illa suçlayacak birilerini bulacaksınız
Bakın ilk üstüne alınan divelardı orda bir anlaşalım

moxi

Trainee
Tepki
167
bunu soyleyebilmek icin grubu tamamen gozlemlemek gerekir ive stanlemiyorum ama sarkilarini ve yujin’i cok sevdigimden bazi iceriklerini izledim asla samimiyetsiz degiller aksine beraberken baya egleniyorlar yujin’i de sevdigim birisiyle bir yil boyunca mclik yaptigi icin iyice inceleme sansim oldu cok esprili cok eglenceli bir kiz onun disinda wonyoung’ın bazi konusmalarina denk geldim kiz kucuklugunden beri baya olgun say say bitmiyor su an leeseo mesela okulda kiza kocaman bir defter uzatip her sayfasini imzalatiyorlar bildigin zorbalik yapiliyor ama kiz yine de reddetmeyip imzaliyor iki uye onceden debut yaptigi icin basta hemen uyum saglanmamis olabilir ama simdi gayet iyiler

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
bunu soyleyebilmek icin grubu tamamen gozlemlemek gerekir ive stanlemiyorum ama sarkilarini ve yujin’i cok sevdigimden bazi iceriklerini izledim asla samimiyetsiz degiller aksine beraberken baya egleniyorlar yujin’i de sevdigim birisiyle bir yil boyunca mclik yaptigi icin iyice inceleme sansim oldu cok esprili cok eglenceli bir kiz onun disinda wonyoung’ın bazi konusmalarina denk geldim kiz kucuklugunden beri baya olgun say say bitmiyor su an leeseo mesela okulda kiza kocaman bir defter uzatip her sayfasini imzalatiyorlar bildigin zorbalik yapiliyor ama kiz yine de reddetmeyip imzaliyor iki uye onceden debut yaptigi icin basta hemen uyum saglanmamis olabilir ama simdi gayet iyiler
Ben samimi olup olmadığını anlamak için çokta inceleme yapılmasına gerek olmadığını düşünüyorum

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Pazarlık mı bu olum sen de chan'ın yağtığının hata olduğunu kabul et o zaman dusfhasldjkfhlaskdf

Saysan 2-3 ive hayranı anca vardır burada bilgin olsun
Bence çok var

Akşam akşam içine ne kadar dert olmuşsa burada ive samimiyetsiz diye başlık açıyorsun. Şaşırtıcı(!) bir şekilde de idolün skz çıkıyor. Sonra konuyu saptırıp canlı yayındaki olaya getiriyorsun. Toksiklik değilse başka bir isim bulalım bu duruma.
Ben getirmedim canlı yayına hatta bunun canlı yayınla hiçbir alakası yok tamamiyle kendi düşüncem

HYS

Trainee
Tepki
186
hadi grubu samimiyetsiz bulabilirsin -ki çok normal her grubu sevmek zorunda değilsin- ama üyeler ve üyelerin hayranlarla ilişkisine laf atacağın son grup bile değil ive

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Samimi bir yayın oluyor, ayrıca her hafta fanlarla yakın olduğu için fanların sevmesi çok normal, bir şey konuşulmasındansa her hafta her hafta vakit ayırması özel geliyor.
Teşekkürler 💜💜
Orada nerdeyse tüm gruplar vardı ve ive hedef gösterildi diyosun okeyy
Yaaa zaten 8 tane falan vardır grup orada skzye göre çaylak olması gerek Chan in aciklamalarina göre.Staylerde konser momentlarini izleyip hedef gösterdiler işte ne kasiyorsun

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Başlık açacak kadar dert olmuş bu durum sana belli zaten.
Burda Özgür düşüncelerimizi paylaşabildiğimizi sanıyodum burda yeniyim yanlış anlamışım pardonn

Ya Allah aşkına Skz'nin kalanının bile bu kadar garezi yoktur Ive'a.Yani tamam Chan'i seviyorsun anlıyorum ama Chan bir ordu komutanı değil ki bir şey söyleyince atak moduna geçilsin.O da insan duyguları var olmadık şeylere gücenebilir alınganlık yapabilir haklı ya da haksız bir şeye canı sıkılıp canlı yayında bahsetti diye hemen Stayler saldırıya geçti küçücük kızlarla ilgili berbat linçlerde bulundular(senin özelinde söylemiyorum)Sırf taaa Korede bir adamın yaşadığı alelade bi olaydan bahsedip fanlarının bu kadar moda girmesi ve dert edinmesi garip geliyor bana.
Senin sevdiğin bir kişi bir daha canlı açmıcak biraz empatı

Konu Sahibi
Öptüğü Piyano
Tepki
-194
Teşekkürler 💜💜

Yaaa zaten 8 tane falan vardır grup orada skzye göre çaylak olması gerek Chan in aciklamalarina göre.Staylerde konser momentlarini izleyip hedef gösterdiler işte ne kasiyorsun
8 tane mi dnjdhdjjdjdk

Stayken Chan roomu çok severdim,fandomdan çıktığım halde takip ediyordum ve evet bittiğine üzüldüm ama şöyle bir gerçek var ki idoller ağzından çıkan her söze dikkat etmeli ve insanlar idollerin dediklerini başka yerlere çekebilir,bu insanların bakış açısına bağlı.
Konuyu ive'ye bağlamayı da saçma buluyorum çünkü bu olay yaşanmasaydı da chan'in dedikleri başka yöne çekip tepki oluşturacak ve şirket yayını bitirecekti.
Canlı yayında idollerin yanında menajer olması boşuna değil, evet samimi hissettirmez ama canlı yayında söyledikleri yüzünden tepki çeken birsürü idol var.Chan room bir gün devam ederse muhtemelen yanında menajer fln olur
Neyse kısaca tepkiyi ivenin alması saçma,bu olay yaşanmasaydı da şirketin yayını sonlandırmak için bir sebebi olacaktı.
İşte bahsettiğim şey bu kadar kaçmalarına gerek var mı gerçekten

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
8 tane mi dnjdhdjjdjdk
Sayabilirsin buradan