Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Jang Ja Yeon Ölümü Ve Olayları

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Uyarı: Yazı intihar ve ölüm konusunu içermektedir.

Bof izlediğim 2.Kore dizisi olduğu için bu olaylar o zaman bana çok garip ve korkutucu gelmişti. Siz ne düşünüyorsunuz konuşalım istedim.

Bilmeyenler için bu kadın oyuncuydu ve 2009 yılında ardında 9 sayfalık bir mektup bırakarak intihar etmiş.

'' Geçtiğimiz ay intiharıyla dünyayı yasa boğan 26 yaşındaki model Jang Ja-yeon, intiharından bir hafta önce yazdığı bir mektup ortaya çıktı.7 sayfalık mektup genç modelinin ölümünün ardındaki sır perdesini araladı. Mektupta menajerinin kendisini s*ks kölesi olarak kullandığını, rol kapabilmesi için medya yöneticileri ve CEO larıyla yatmaya zorladığını anlatıyor. Dün ortaya çıkan mektupta Jang, eğlence endüstrisini yöneten erkeklere ağır suçlamalarda bulunuyor.

Güney Kore nin en sevilen televizyon dizisi "Boys Over Flowers"ın (Çiçekler Üstündeki Erkekler) yıldızı Jang, mektubunda Güney Kore deki televizyon ve sinema endüstrisi içindeki seks skandalını açığa çıkarınca polis, sektördeki güçlü erkeklerden bazılarıyla ilişkilerini soruşturmaya başladı.Suçlamaların merkezindeki menajeri Kim Sung-hoon ise erkek bir modele sarkıntılık ettiği haberleri üzerine Japonya ya kaçtı.''
boff2.jpg

2019 yılındaki The Korea Times haberi de şöyleydi

Aktris Jang Ja-yeon'un 2009'daki intiharı, Başkan Moon Jae-in'in savcılara davayla ilgili ayrıntılı bir araştırma yapma talimatı vermesinin ardından yeni medyanın dikkatini çekiyor.

O zamanlar 30 yaşında çaylak bir aktris olan Jang, ajanını kendisini içki partilerine katılmaya ve 31 yüksek profilli eğlence figürü ve gazeteciye cinsel iyilik yapmaya zorlamakla suçlayan bir intihar notu bıraktıktan sonra Mart 2009'da intihar etti. Seul'ün güneyindeki Bundang'daki evinde kendini astı.

Adı sadece Kim olan ajan, aynı yılın Temmuz ayında Jang'a içki partilerinde erkeklere hizmet etmesi ve onlarla seks yapması için saldırmak, tehdit etmek ve zorlamak suçlarından tutuklandı. Bir yıl hapis cezası çekti.

31 kişiden bazıları 2009 yılında da polis tarafından soruşturuldu ancak hepsi beraat etti.

'' HEPSİ BERAAT ETTİ '' kısmı tokat gibi

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
kore hakikaten cinselliğin 2. afrikası türkiyeden sonra. bu nflixteki belgeselden ve şöyle sayısız haber ve iğrenç fanboyların fanmeetinglerde yaptıklarından sonra asya ve çevresinden iyice uzaklaştım. çok fazla ziyaret etmeye hevesim kalmadı.
Tuvaletlere vs yerleştirilen gizli kameralara dikkat edin tarzı metro billboardları olduğunu öğrendikten sonra ( böyle afişler varsa olayların fazlalığı kim bilir ne boyutta diye ) ben de gider miyim,gidersem tuvalete rahatça gider miyim bilmiyorum.

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Çok iprenç bir ülke. Dıştan bakınca o kadar cafcaflı çekici ama içine girince lağım çukuru. Ve ilerleme yok. Hadi bizim ülkemizde bakınca dini kisve adı altında oluyor bu olaylar. Komşularımız falan bizden bin beter ekonomimiz falanda iyice boka batmış durumda. Ama bu ülke ekonomik olarak güçlü, komşuları falanda hani kendisine öyle görünen bir zararı yok. Gelen göçmen desek adamlar zaten hayatları için geliyor bizim uçkur düşkünü göçmenlerden de değiller ama asla yol katetmiyorlar. Japonya’da aynı şekilde

Ü

Üye silindi 187

Uyarı: Yazı intihar ve ölüm konusunu içermektedir.

Bof izlediğim 2.Kore dizisi olduğu için bu olaylar o zaman bana çok garip ve korkutucu gelmişti. Siz ne düşünüyorsunuz konuşalım istedim.

Bilmeyenler için bu kadın oyuncuydu ve 2009 yılında ardında 9 sayfalık bir mektup bırakarak intihar etmiş.

'' Geçtiğimiz ay intiharıyla dünyayı yasa boğan 26 yaşındaki model Jang Ja-yeon, intiharından bir hafta önce yazdığı bir mektup ortaya çıktı.7 sayfalık mektup genç modelinin ölümünün ardındaki sır perdesini araladı. Mektupta menajerinin kendisini s*ks kölesi olarak kullandığını, rol kapabilmesi için medya yöneticileri ve CEO larıyla yatmaya zorladığını anlatıyor. Dün ortaya çıkan mektupta Jang, eğlence endüstrisini yöneten erkeklere ağır suçlamalarda bulunuyor.

Güney Kore nin en sevilen televizyon dizisi "Boys Over Flowers"ın (Çiçekler Üstündeki Erkekler) yıldızı Jang, mektubunda Güney Kore deki televizyon ve sinema endüstrisi içindeki seks skandalını açığa çıkarınca polis, sektördeki güçlü erkeklerden bazılarıyla ilişkilerini soruşturmaya başladı.Suçlamaların merkezindeki menajeri Kim Sung-hoon ise erkek bir modele sarkıntılık ettiği haberleri üzerine Japonya ya kaçtı.''
Ekli dosyayı görüntüle 2704

2019 yılındaki The Korea Times haberi de şöyleydi

Aktris Jang Ja-yeon'un 2009'daki intiharı, Başkan Moon Jae-in'in savcılara davayla ilgili ayrıntılı bir araştırma yapma talimatı vermesinin ardından yeni medyanın dikkatini çekiyor.

O zamanlar 30 yaşında çaylak bir aktris olan Jang, ajanını kendisini içki partilerine katılmaya ve 31 yüksek profilli eğlence figürü ve gazeteciye cinsel iyilik yapmaya zorlamakla suçlayan bir intihar notu bıraktıktan sonra Mart 2009'da intihar etti. Seul'ün güneyindeki Bundang'daki evinde kendini astı.

Adı sadece Kim olan ajan, aynı yılın Temmuz ayında Jang'a içki partilerinde erkeklere hizmet etmesi ve onlarla seks yapması için saldırmak, tehdit etmek ve zorlamak suçlarından tutuklandı. Bir yıl hapis cezası çekti.

31 kişiden bazıları 2009 yılında da polis tarafından soruşturuldu ancak hepsi beraat etti.

'' HEPSİ BERAAT ETTİ '' kısmı tokat gibi
Bu tip olaylar malesef hollywood sektöründen beri gerçekleşiyor.Marlyn Monroe neler yaşadı kadını o dönemin ABD başkanı John F.Kennedy bile o amaçla kullandı.

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Şöyle şunları ifşalamaya cesaret edecek bir gazeteci falan da çıkmıyor ki. Olanın da fişini çekiyorlar. Mesela Burning Sun aslında 2014'te ifşa edilecekmiş ama olayı ilk araştıran gazetecinin boğazı kesilmişti.
Aaa çok kötü
Hiç duymamıştım ilk gazeteci olayını

Goo Hara Burning Sun muhabirine yardım etmiş.Umarım onun gibi sessiz kalmayıp arka planda da olsa yardım eden isimler vardır.

Ü

Üye silindi 187

Şöyle şunları ifşalamaya cesaret edecek bir gazeteci falan da çıkmıyor ki. Olanın da fişini çekiyorlar. Mesela Burning Sun aslında 2014'te ifşa edilecekmiş ama olayı ilk araştıran gazetecinin boğazı kesilmişti.
Ne? O halde üyelerin bilmeme ihtimali yok bildiğin biliyorlarmış ama susmuşlar.Hala daha GD ve Taeyang fanları var ya onların bu gerçeği bilmesini çok isterdim.2014 Bigbang'in zirve yılıydı inanamıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kimseyi böyle itham etmiyorum tabii ki ama bildiğim idoller sahne arkasında böyle şeyler yaşamış mıdır diye düşünmeden edemiyorum cidden bana arka planda acayip pis şeyler dönüyor gibi geliyor ve sektördeki kadınlara çok üzülüyorum.
SM idolleri hakkında böyle iddalar vardı dedikodu sitelerinde.Özellikle kadın idoller.

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Ne? O halde üyelerin bilmeme ihtimali yok bildiğin biliyorlarmış ama susmuşlar.Hala daha GD ve Taeyang fanları var ya onların bu gerçeği bilmesini çok isterdim.2014 Bigbang'in zirve yılıydı inanamıyorum.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

SM idolleri hakkında böyle iddalar vardı dedikodu sitelerinde.Özellikle kadın idoller.
Hara'nın eski sevgilisi ex Beast üyesi Junhyung'un adı da geçiyordu olaylar olduğu zaman. Onun hakkında bildiği bir şeyler varsa söylemiş olabilir. S kişisi ile ilgili bir şey söylemiş midir bilmiyorum.

Ü

Üye silindi 187

Aaa çok kötü
Hiç duymamıştım ilk gazeteci olayını

Goo Hara Burning Sun muhabirine yardım etmiş.Umarım onun gibi sessiz kalmayıp arka planda da olsa yardım eden isimler vardır.
İlla ki söylemiştir zaten Go Hara ile T.O.P yakın arkadaştı.TOP'nin son dönemde bigbang'e olan nefreti bence boşuna değil.Bir şey söyleyeyim mi bu olayın içine Sulli bile kurban olarak karışmış olabilir o kız bu sektörde çok objeleşitirildi ve arkadaşları çok tekin kişiler değildi.

Konu Sahibi
betul

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,511
Evet maalesef olay 5 yıl gecikmeli ortaya çıktı. Gazetecinin kesik boğazını flu foto olarak instada bir sayfa trigger uyarısıyla paylaşmıştı. Şu anda İngilizce kaynaklarda aradım, haber çıkmadı btw. Belki de Korece kaynaklardan almıştır veya bu olayın üstü örtüldü, bilemiyorum. Bu gazeteci hatta polisten falan mı ne yardım almaya çalışıyor ama teşkilatta da BS'ın köstebeklerinden olanlar durumu hemen çalıştıkları kişilere bildiriyorlar ve hop gazetecinin fişi çekiliyor. 2.gazeteci de olayı ifşaladıktan sonra çeşitli ölüm tehditleri aldı. Bunu sosyal medya hesabından duyurmuştu. Bence hâlâ ifşa edilmediği öne sürülen o kişilerden tehdit aldı. Bana kalırsa bu gazeteci de bir yerde geri adım atmak zorunda kaldı tehditler yüzünden. Olayın içinde çok isim vardı çünkü ama çoğu ortaya çıkmadı.
Anladım. Teşekkürler bilgiler için

Ü

Üye silindi 187

Bana sm gibi köklü ve kurumsal şirketlerde bu sponsor işleri pek dönmez gibi geliyordu açıkçası daha küçük şirketlerde dönüyordur diye düşünüyordum şaşırdım şuan umarım gerçeklik payı yoktur sm idollerini severim çünkü böyle şeyler yaşamış olmalarını istemem
Her şey bir imajdan ibaret bu sektörde.Baksana EXO-CBX bile sm ile uzlaştı ve şirketten ayrılmadı, red velvet'dan bir üyenin SMden ayrılmak istediği ama SM'in çok sert bir şekilde ona bunun imkansız olduğunu gösterdiği söyleniyor.Bu kişi Wendy olabilir kız bildiğin ölümden döndü ama sm dava bile açmadı wendy de tuhaf bir şekilde sessiz kaldı.Joy bile olabilir kız senelerdir dünya turu için çok heyecanlı olduğunu söylüyordu bir anda hasta oldu ortadan kayboldu hastalığı da söylenmiyor..Ben bu iddaların boş yere çıktığını düşünmüyorum ateş olmayan yerden duman çıkmaz.

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Her ülkenin yobazı, şerefsizi, pisliği olabiliyor işte bizimkisi gibi. Maalesef Güney Kore'nin bu konuda Türkiye'den farklı kalır bir yanı da yok.