Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Kendi Hayatını Mahvetmek

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Bugün biliyorsunuz ki tyt vardı ben de ücretsiz diye sınava başvuru yapmıştım ve girdim. Önceki konumu belki okumuşsunuzdur ingilizce öğretmenliği okuyorum ama tıp istiyorum. Ve yıllardır kendime hiç şans vermedim biliyor musunuz kitaplarım hala öyle duruyor. Bir kez olsun kendime inanıp güvenip hazırlanıp o kitapları güzelce bitirip denemeler çözüp girmedim o sınava. Bugün de sınav aşırı kolaydı ama tabi ki deneme çözüp hız sorununu aşamayanlar için yine de o kadar kolay değildi. Eve geldim saatlerdir ağlıyorum bir insan ancak bu kadar kendi hayatını mahvedip kendi kaderiyle oynar. Çok pişmanım ama geçip giden zaman asla geri gelmeyecek. Bambaşka bir hayatım olabilirdi. Tüm potansiyelimi harcadım. Bu pişmanlıkla ömür boyu nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Bu konuda dertleşecek kimsem de yok zaten dertleşmeye kalksam da kimse beni dinlemez kendim ettim kendim buldum kısacası. Öyle içimi dökmek istedim.

Ü

Üye silindi 244

bir şey olmuyorsa senin bilmediğin bir şey vardır

yks grubu açacağım yarın. link atacağım buraya istersen katılabilirsin. beni istersen telegramdan ekleyebilrisin imat hakkında konuşuruz
ingilizce öğretmenliği okuyormuşsun zaten ingilizcen de mükemmeldir
imat zaten zor değil sen de biliyorsundur
eylül ortasıı oluyor bildiğim kadarıyla, o zamana kadar ona hazırlanırsın
ve önünde 1 yıl var
dopdolu hazırlanmak için

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Bugün biliyorsunuz ki tyt vardı ben de ücretsiz diye sınava başvuru yapmıştım ve girdim. Önceki konumu belki okumuşsunuzdur ingilizce öğretmenliği okuyorum ama tıp istiyorum. Ve yıllardır kendime hiç şans vermedim biliyor musunuz kitaplarım hala öyle duruyor. Bir kez olsun kendime inanıp güvenip hazırlanıp o kitapları güzelce bitirip denemeler çözüp girmedim o sınava. Bugün de sınav aşırı kolaydı ama tabi ki deneme çözüp hız sorununu aşamayanlar için yine de o kadar kolay değildi. Eve geldim saatlerdir ağlıyorum bir insan ancak bu kadar kendi hayatını mahvedip kendi kaderiyle oynar. Çok pişmanım ama geçip giden zaman asla geri gelmeyecek. Bambaşka bir hayatım olabilirdi. Tüm potansiyelimi harcadım. Bu pişmanlıkla ömür boyu nasıl yaşayacağımı bilmiyorum. Bu konuda dertleşecek kimsem de yok zaten dertleşmeye kalksam da kimse beni dinlemez kendim ettim kendim buldum kısacası. Öyle içimi dökmek istedim.
1 yılda duzelmeyecek sey inan ki degil 1 yılda duzeltirsin ve omür boyu pisman olmazsın:<

Ü

Üye silindi 25

neden tüm potansiyelini harcadığını düşünüyorsun ki? sen bu sene sınava hazırlanmaya karar vermiştin diye hatırlıyorum ben. hiçbir şey için geç değil bu sınav için umudun yoksa hiç gecikmeden çalışmalarına başlarsın. her şey kolay elde edilmiyor bazen başarısızlıklara uğrayabiliriz kendini yıpratmadan bunlardan ders çıkararak ilerlemek gerekiyor. herkesin düşüşleri olur kendimi harcadım diye düşünme hiç

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
1 yılda duzelmeyecek sey inan ki degil 1 yılda duzeltirsin ve omür boyu pisman olmazsın:<

Buna ben de katılıyorum son senen olduğunu söylüyorsun sanırsam ben diplomanın almanı öneririm.
bir şey olmuyorsa senin bilmediğin bir şey vardır

yks grubu açacağım yarın. link atacağım buraya istersen katılabilirsin. beni istersen telegramdan ekleyebilrisin imat hakkında konuşuruz
ingilizce öğretmenliği okuyormuşsun zaten ingilizcen de mükemmeldir
imat zaten zor değil sen de biliyorsundur
eylül ortasıı oluyor bildiğim kadarıyla, o zamana kadar ona hazırlanırsın
ve önünde 1 yıl var
dopdolu hazırlanmak için
imat e gireceğim de ailem çok sıcak bakmıyor ona bi de dediğim gibi türkiyede sınav olacak mı belli değil. 1 senede türkiyede tıp kazanacağımı düşünmüyorum ama kazanmak için elimden geleni yapacağım ve kendime olmazsa 3 kez hak tanımaya karar verdim. Ama geri dönüp diyorum ki hayır yapamayacaksın kendini kandırıyorsun. Ve ben kendimden küçüklerle okumayı da kaldıramayacağım galiba bugün okuldaki herkes benden küçüktü ve sınavı hep 12.15 de bitirdiler (tabi adamlar çalışmış benim gibi aptalın aksine) kendimi o kadar kötü hissettim ki

• Kalp
Reactions: ask
Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
neden tüm potansiyelini harcadığını düşünüyorsun ki? sen bu sene sınava hazırlanmaya karar vermiştin diye hatırlıyorum ben. hiçbir şey için geç değil bu sınav için umudun yoksa hiç gecikmeden çalışmalarına başlarsın. her şey kolay elde edilmiyor bazen başarısızlıklara uğrayabiliriz kendini yıpratmadan bunlardan ders çıkararak ilerlemek gerekiyor. herkesin düşüşleri olur kendimi harcadım diye düşünme hiç
İşte geçmiş yılları düşünüyorum ve bu sene soruların kolaylığı beni boğdu boğdu attı. Seneye ülke bir felaket geçirmezse sınav zor olur zaten

Ü

Üye silindi 25

İşte geçmiş yılları düşünüyorum ve bu sene soruların kolaylığı beni boğdu boğdu attı. Seneye ülke bir felaket geçirmezse sınav zor olur zaten
ben 2020'de girmiştim üniversite sınavına ve kendi senemden önceki birçok sınavı da çözdüm diyebilirim. hepsinin tyt /ygs kısmı zaten çok kolaydı. tyt'de stres ve süreyle başa çıkmaya yönelik hazırlanıyor sınavlar. kolaylığının felaketle bir alakası yok. hazırlıksız girip kolay bulmuşsun sınavı konu eksiğin olmadan bol antrenman yapmış olarak girdiğinde zaten hafif zorlasalar da sana zor gelmeyecek. her şey hakkında çok düşünüp en olumsuz ihtimallere odaklanıyorsun kendine haksızlık etme

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
ben 2020'de girmiştim üniversite sınavına ve kendi senemden önceki birçok sınavı da çözdüm diyebilirim. hepsinin tyt /ygs kısmı zaten çok kolaydı. tyt'de stres ve süreyle başa çıkmaya yönelik hazırlanıyor sınavlar. kolaylığının felaketle bir alakası yok. hazırlıksız girip kolay bulmuşsun sınavı konu eksiğin olmadan boş antrenman yapmış olarak girdiğinde zaten hafif zorlasalar da sana zor gelmeyecek. her şey hakkında çok düşünüp en olumsuz ihtimallere odaklanıyorsun kendine haksızlık etme
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:
Evet 2021 hariç tyt hep kolaydı zaten ama bu sene ayrı bir kolaydı o kadar söyleyeyim yıllar sonra girmeme ve hiç hazırlık yapmama rağmen 32 mat işaretledim sınav resmen teog gibiydi zaten bütün okul 45 dk önce çıktı

• Kalp
Reactions: ask
Ü

Üye silindi 25

Evet 2021 hariç tyt hep kolaydı zaten ama bu sene ayrı bir kolaydı o kadar söyleyeyim yıllar sonra girmeme ve hiç hazırlık yapmama rağmen 32 mat işaretledim sınav resmen teog gibiydi zaten bütün okul 45 dk önce çıktı
ya bu bir sıralama sınavı zaten kolaylık zorluğa hiç takılma. her ihtimalde sen hak ettiğini alacaksın sıralama olarak. bunlara odaklanıp kafanı dağıtma lütfenn yakın zamanda düzenli çalışmalara başlarsın yapabilirsin karamsar olma 💖

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
ya bu bir sıralama sınavı zaten kolaylık zorluğa hiç takılma. her ihtimalde sen hak ettiğini alacaksın sıralama olarak. bunlara odaklanıp kafanı dağıtma lütfenn yakın zamanda düzenli çalışmalara başlarsın yapabilirsin karamsar olma 💖
Yok zaten bu sene ben deprem olmasa başvuru bile yapmayacaktım. İleriki senelere bakacağım artık kendimi yıllar sonra da böyle hissetmemek için çalış diye motive ediyorum. Teşekkür ederim

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Sınavın kolay olması aslında kötü bir şey,istediğin bölüm normalde 100 net istiyorsa arık 110 net istiyor zor sınavda ise 100 net isteyen bölüm 90 net istiyor bunları kafana takma.💗
Bence bu sınava göre değerlendirme. Bu sınavda tahminlerime göre üniversite sınav tarihindeki en büyük yığılmalardan biri yaşanacak. Çünkü önceki yıllara göre ilk defa sınavın kolay olduğunu söyleyen bu kadar fazla öğrenci gördüm. Kolay sınav olup yığılma olması zor sınavdan daha kötü emin ol. 1 netle bile binlerce sıralama geri gidilebiliyor. Dikkat eksikliği olanlar için çok kötü bu. 24-25 yaşında üniversiteye yeni başlayanlar var. Kendi mesleğini bırakıp orta yaşlı insanlardan tıp okuyanlar var. 3-4 yıl hazırlanıp öyle kazananlar var. İş tamamen senin ne kadar sıkı hazırlandığına bağlı. Güzelce hazırlanırsan başaracaksın. Ama bence şu anki bölümünden kaydını sildirme. Kaydını dondur. Daha sonra canın isterse bitirir diplomanı da alırsın.
Kaydımı donduracağım evet. Yarın ayt seçici olmazsa ki olmayacak bu sınav gerçekten tarihin en büyük yığılmasını yaşatacak. Seneye büyük ihtimalle 2021 gibi soracaklar zaten çünkü hem bu seneden fazla mezun kalır hem de iki yaş grubu aynı anda giriyor bu yığılmayı dağıtmak için zor bir sınav yapacaklar inşallah yine bir felaket yaşanmazsa. İşte ben de 24 25 gibi başlayacağım maalesef bu gidişle. Ya da akıl hastanesi

Arkadaşlar çok büyük psikolojik rahatsızlıklar ve kişilik bozukluğu da oluşturdu bu sınav işi bende. Gerçekten napıcam bilmiyorum sürekli ******* ı düşünüyorum. Ailem de çok üzülüyor bu halime benden başka okuyacak kimse de yoktu ben de böyle oldum aslında bırakın sınav kazanmayı kendi okulumdan mezun olacak psikolojim bile yok

Son düzenleme:

itsmehi

Trainee
Tepki
39
Kaydımı donduracağım evet. Yarın ayt seçici olmazsa ki olmayacak bu sınav gerçekten tarihin en büyük yığılmasını yaşatacak. Seneye büyük ihtimalle 2021 gibi soracaklar zaten çünkü hem bu seneden fazla mezun kalır hem de iki yaş grubu aynı anda giriyor bu yığılmayı dağıtmak için zor bir sınav yapacaklar inşallah yine bir felaket yaşanmazsa. İşte ben de 24 25 gibi başlayacağım maalesef bu gidişle. Ya da akıl hastanesi

Arkadaşlar çok büyük psikolojik rahatsızlıklar ve kişilik bozukluğu da oluşturdu bu sınav işi bende. Gerçekten napıcam bilmiyorum sürekli ******* ı düşünüyorum. Ailem de çok üzülüyor bu halime benden başka okuyacak kimse de yoktu ben de böyle oldum aslında bırakın sınav kazanmayı kendi okulumdan mezun olacak psikolojim bile yok
Çok büyütüyorsun evet küçük bir şey değil ama bu sımavın öantığı basit zor gelirse az netle istediğine girersin kolay gelirse çok netle zor dediğimiz sınav normalinden 5-10 tane zor sorumun olduğu sınav herkes açıkça söylesin 2021 polinom sorusu hariç ne zor geldi hiçbir şey bir de 2020 momentum sorusu zpedu sadece sınav anı önemli o da bol denemeye girerek halloluyor bu kadar duygulsallığa gerekyok ve yer de tok bence kınuyu tapamadım git tekrar çalış sonra sıradakine geç böyle böyle bitir hepsini işte dramatize tmek neye yarar hiç mantıklı değil kendine bahane aramayı bırak kabullen ve devam et biraz sert konuşmuş olabilirim ama gerçekler bunlar
Zor sınava az net kolay sınava çok net
Zorsa herkese zor
Bu kadar

Çok büyütüyorsun evet küçük bir şey değil ama bu sımavın öantığı basit zor gelirse az netle istediğine girersin kolay gelirse çok netle zor dediğimiz sınav normalinden 5-10 tane zor sorumun olduğu sınav herkes açıkça söylesin 2021 polinom sorusu hariç ne zor geldi hiçbir şey bir de 2020 momentum sorusu zpedu sadece sınav anı önemli o da bol denemeye girerek halloluyor bu kadar duygulsallığa gerekyok ve yer de tok bence kınuyu tapamadım git tekrar çalış sonra sıradakine geç böyle böyle bitir hepsini işte dramatize tmek neye yarar hiç mantıklı değil kendine bahane aramayı bırak kabullen ve devam et biraz sert konuşmuş olabilirim ama gerçekler bunlar
Zorsa herkese zor
Bu kadar
Klavyeyi görmeden yazmışım süpeeer

Konu Sahibi
D

doesntmatter

Trainee
Tepki
96
Zorsa herkese zor
Bu kadar

Klavyeyi görmeden yazmışım süpeeer
Dostum bildiğim bir şey varsa o da senin çok güçlü olduğun. Ama ben zayıfım işte bebek gibi her şeye ağlıyorum üzülüyorum bir de ben kendimi 1 sene bile bırakmayacaktım hayalim hep buydu 11.sınıfa geçtiğim yaz tyt yi bitirmiştim sınav o sene olsa kesin derece yapardım o derece çalışıyordum sonra işte kafam gitti hayatım gitti her şeyim gitti ortaokuldan liseden arkadaşlarıma bakıyorum onlar nerde ben daha sınava hazırlanıcam. 9 10 11 ken bir sene kalma düşüncesi bile hasta ediyordu beni şimdi çok çok kötüyüm bi de bugün şunu fark ettim ki sınav korkum da var

3.girişim oldu ve büyük ihtimalle sıralamam felaket gelcek çünkü sınav çok basitti ve ben doğru düzgün yapamadım bile cidden kendimle nasıl yüzleşeceğimi bilmiyorum sen en azından ingilizce okuyormuşsun benim elimde 3 senedir hiçbir şey yok her günüm pişmanlıkla geçti hala öyle geçiyor seneye bidaha girerim diye düşünüyodum ama bu sınav kafamı allak bullak etti cidden hiç böyle bir şey beklemiyordum çoğu kişiye göre sınavın kolay olması güzel bir şey ama sıralamada felaket sonuçlar çıkıyor o yüzden seneye de böyle olursa naparım diye düşünüyorum çünkü bu sene mezuna bırakmak istemediğim için bir bölüme yazılıp öyle hazırlanmayı düşünüyorum ve bu da kırık obp demek kırık obpliler içinse kolay sınav felaket gibi bir şey demek. Üstüne deprem yüzünden mezuna bırakcak çok kişi var seneye sınav nasıl olcak kestiremiyorum gerçekten sadece umarım zor olur diye dua ediyorum ama 2021 sınavına girmiş birisi olarakta ösym in vur denilince öldürdüğünü de biliyorum okulun matta en iyilerinden biri olan arkadaşım bile on soru anca çözmüştü mattan, birdaha o kadar zor gelirse de naparım bilmiyorum cidden hem kendi sorunlarım hem ülkenin hali hem 3 yıldır bi boşluk ve bilinmezlik hissi o kadar yoruldum ki yine de pes etmemeye çalışıyorum her zaman ümitli olmaya çalışıyorum lütfen sen de öyle ol emin ol tek değilsin herkesin bir dönem hayatında ayağı takılabiliyor ama pes etmeyip ayağa kalkanlar başarılı oluyor yaşım geç felan demişin ama bu kafana takman gereken en son şey bile değil kendini başkalarıyla kıyaslama herkesin hayatta ki gidişatı farklıdır bazıları 21 yaşında mezun olur bazıları 30 yaşında mezun olur belki de böyle olması gerekiyordu yani senin için hayırlısı buydu hayatta her şeyin bir sebebi vardır böyle düşün maalesef güçlü olmak zorundayız başka çaremiz yok kendini salma lütfen sabırlı ol ve ne olursa olsun hayattan keyif almaya çalış burda kısa bir süreliğine var olduğumuzu unutma, sınav bize şuan dünyanın en büyük şeyi olarak gelse bile emin ol o kadar önemsiz ki psikolojini bunun için bozmaya değmez hiçbir şey senden daha değerli değil.
Ya kimseye akıl vermek haddim değil ama eğer ydt ye başvurduysan yarın benim gibi ingilizceden şansını deneyebilirsin ben de senin gibiydim ydt ile kurtardım ya da benim bir arkadaşım tyt si aşırı kötü geçmişti o da ayt sözelle kurtarıp okul öncesine gitti ataması da bayağı iyi geçen sene kaç kişiyi atadılar. Ha hedefini bilmiyorum tabiki daha yüksek bir idealin hedeflerin varsa tabiki kal bana dediğin şeyler senin içinde geçerli çok gençsin.

Dostum bildiğim bir şey varsa o da senin çok güçlü olduğun. Ama ben zayıfım işte bebek gibi her şeye ağlıyorum üzülüyorum bir de ben kendimi 1 sene bile bırakmayacaktım hayalim hep buydu 11.sınıfa geçtiğim yaz tyt yi bitirmiştim sınav o sene olsa kesin derece yapardım o derece çalışıyordum sonra işte kafam gitti hayatım gitti her şeyim gitti ortaokuldan liseden arkadaşlarıma bakıyorum onlar nerde ben daha sınava hazırlanıcam. 9 10 11 ken bir sene kalma düşüncesi bile hasta ediyordu beni şimdi çok çok kötüyüm bi de bugün şunu fark ettim ki sınav korkum da var

Ya kimseye akıl vermek haddim değil ama eğer ydt ye başvurduysan yarın benim gibi ingilizceden şansını deneyebilirsin ben de senin gibiydim ydt ile kurtardım ya da benim bir arkadaşım tyt si aşırı kötü geçmişti o da ayt sözelle kurtarıp okul öncesine gitti ataması da bayağı iyi geçen sene kaç kişiyi atadılar. Ha hedefini bilmiyorum tabiki daha yüksek bir idealin hedeflerin varsa tabiki kal bana dediğin şeyler senin içinde geçerli çok gençsin

Kendi kendime konuşmuş gibi olacağım ama aslında ben öyle sıkıcı bir hayatta istemiyorum mesela kuzenim sınıf öğretmeni 25 yaşında atandı evlendi ee ? Yaşanacak başarılacak her şeyi bitirdi artık 50 sene aynı hayatı yaşayacak. Ben kendimi böyle motive etmeye çalışıyorum bir yandan da

Son düzenleme:
M

mevsim

2021 bilmiyorum ama 2020 tyt zordu ya hele türkçe fenaydı

Merhaba, öncelikle her sınavın kendi içinde dinamikleri oluyor. Ben 2020’de girdim bizim yılda korona yüzünden “seneye ne olur belli olmaz” diye, çoğu kişi mezuna kalmak yerine yerleşmeyi tercih etti. Sıralamalar iyi olsa bile yerleşirken üniversitelerin sıralamaları inanılmaz değişti. Daha Ayt’ye girmeden bu yılın kolaylığı zorluğu da tam anlaşılmaz.
Başkalarıyla süre yönünden kendini karşılaştırmanı tavsiye etmem, erken verdi diye artısına olmuyor.
Eğer gerçekten 1 yıldan uzun süre hazırlanamayacağını düşünüyorsan seveceğin başka bölüm var mı diye inceleyebilirsin. Ben bir yılda kazanılabileceğini düşünüyorum. Bu kadar umutsuz olmamalısın.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Valin

Rookie Idol
Tepki
1,079
Öncelikle ne demek istediğini çok iyi anlıyorum çünkü çok benzer yollardan geçtim. Sana akıl verecek konumda değilim bence kimsenin akıl vermesiyle de çözülecek bir durum değil. İnsanın kendi içinde çözmesi gereken bir durum, bazen çözemiyorsun orası ayrı bir konu. Burada kendi hayatımı anlatıp bak ben de böyle şeyler yaşadım demek de istemiyorum ama yalnız değilsin bunu bil.
Şu an belki de sana boş bir laf gibi gelecek ama hayat karşına çok başka şeyler ve yollar çıkarıyor. Bazı zamanlar o yollarda da tökezlediğin anlar olacak, önceliklerin değişecek ama yarım kalmışlıklar içinde kalmaya devam edecek. Bu demek değil ki mutlu olmayacaksın sürekli aklın pişmanlıklarında olacak. Hayır belki de çıktığın başka yollarda çok mutlu olacaksın istediğin yolda olamayacağın kadar.
O zamanki bana bir tavsiye verecek olsam: 'Korkma, kendi kendini yetersiz hissettirip geri çekilme. Denemezsen neler yapabileceğini bilemezsin ki. Ayrıca yıllarım kayıp oluyor diye üzülme geçirdiğin her an çok değerli. Yıllarının boşuna geçtiğini düşünüyorsun şimdi cesaret edemezsen ve önceliklerinden vazgeçersen 5 yıl sonra başka nedenler sana yine yıllarının boşa geçtiğini düşündürtecek.'