Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nct Dream'in Geri Dönüşü

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,590
Bugün geri dönüş yapacaklarıyla ilgili gönderiye denk geldim. Ve bu konuda biraz içimi dökmek istedim.
3 yıldır nct de her sene ilk nct dream geri dönüş yapıyor. Ve nct 127'ye göre daha çok promosyon yapıyorlar. Ama 2 dir nct 127 albümleri sene sonuna kalıyor ve fazla promosyon yapılmadığı için hep arada kaynıyor (özellikle repacke albümleri). Bu sene Taeil askere gidecek. Birkaç gün sonra doğum günü. Muhtemelen sene sonuna kadar erteleme haklarını kullanacak. Ama kai'de olan durumun Taeil de olmayacağının garantisi yok. Bu yüzden de nct dream'den önce nct tam grup dönüşü ve nct 127'nin geri dönüşünün olması daha mantıklıydı. Ama sm ne yapmaya çalışıyorsa ilk dream'i döndürüyor. Nct dream zaten şuanda dünya turunda. Yani ilk 127'nin dönmesi daha mantıklı olmaz mıydı? Wayv'den hiç bahsedemiyorum bile grubu tamamen unuttu şirket.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

hanakaru

Trainee
Tepki
34
127 dönüşü öne alsaydı mark ve hyuck'un dream ile olan turu aksardı o yüzden 127 cbsi şimdiye kadar olmadı bence. kai bir anda askere çağrılmadan önce taeil de askere gitmeden önce 127 dönüşünü araya sıkıştırırız diye düşünüyorlardı muhtemelen fakat kai bir anda çağrıldığı için bu değişmiştir diye düşünüyorum çünkü aynısının taeil'e de olacağını düşünürsek 127 dönüşünü yapmayabilirler de belki yani benim düşüncem böyle. bu yüzden de 127'nin boş kaldığı aralıkta önce dojaejung çıkışı yaptırıldı şimdi de taeyong solo
öyle yani..

Konu Sahibi
Müstesna

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,590
127 dönüşü öne alsaydı mark ve hyuck'un dream ile olan turu aksardı o yüzden 127 cbsi şimdiye kadar olmadı bence. kai bir anda askere çağrılmadan önce taeil de askere gitmeden önce 127 dönüşünü araya sıkıştırırız diye düşünüyorlardı muhtemelen fakat kai bir anda çağrıldığı için bu değişmiştir diye düşünüyorum çünkü aynısının taeil'e de olacağını düşünürsek 127 dönüşünü yapmayabilirler de belki yani benim düşüncem böyle. bu yüzden de 127'nin boş kaldığı aralıkta önce dojaejung çıkışı yaptırıldı şimdi de taeyong solo
öyle yani..
Taeyong ve mark superm ile amerika konser turundayken nct 127 de albüm hazırlığı yapmaya başlamıştı. O yüzden neozone albümünde bazı track videolarda mark ve taeyong yoktu. Aynı şekilde nct dream'in boom albümünün hazırlığı yapılırken nct 127 konser turundaydı. Diğer üyeler mv nin bir kısmını çekmişti haechan sonradan dahil olmuştu ve öyle tamamlamışlardı hazırlıkları. Yani isteseler albüm hazırlıkları yapılırdı. Zaten aylar öncesinden başlıyorlar hazırlıklara. Nct dream dünya turunda kendi albümlerine hazırlık yapabiliyorsa mark ve haechan da nct 127 albüm hazırlıklarına bir yerinden katılırdı bence. Planlarda 127 albümü yıl sonunda special albüm diye gözüküyor. Bana öyle geliyor ki Taeil albümde olamayacak (her ne kadar mantıklı olmasa da) ama hadi hayırlısı.

bilibili88

Fanbase Starter
Tepki
4,946
Bugün geri dönüş yapacaklarıyla ilgili gönderiye denk geldim. Ve bu konuda biraz içimi dökmek istedim.
3 yıldır nct de her sene ilk nct dream geri dönüş yapıyor. Ve nct 127'ye göre daha çok promosyon yapıyorlar. Ama 2 dir nct 127 albümleri sene sonuna kalıyor ve fazla promosyon yapılmadığı için hep arada kaynıyor (özellikle repacke albümleri). Bu sene Taeil askere gidecek. Birkaç gün sonra doğum günü. Muhtemelen sene sonuna kadar erteleme haklarını kullanacak. Ama kai'de olan durumun Taeil de olmayacağının garantisi yok. Bu yüzden de nct dream'den önce nct tam grup dönüşü ve nct 127'nin geri dönüşünün olması daha mantıklıydı. Ama sm ne yapmaya çalışıyorsa ilk dream'i döndürüyor. Nct dream zaten şuanda dünya turunda. Yani ilk 127'nin dönmesi daha mantıklı olmaz mıydı? Wayv'den hiç bahsedemiyorum bile grubu tamamen unuttu şirket.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bu ödül törenleri için de kötü değil mi? Normalde sirketlerin mutlaka yılın birinci yarısında şarkı çıkarması lazım ki ödül törenlerine etkisi olsun.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ay-Yo promosyonlarının berbatlığına şahit olana kadar grubun bu kadar geride tutulduğunu farkına varmamıştım.

Konu Sahibi
Müstesna

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
2,590
Bu ödül törenleri için de kötü değil mi? Normalde sirketlerin mutlaka yılın birinci yarısında şarkı çıkarması lazım ki ödül törenlerine etkisi olsun.

Ay-Yo promosyonlarının berbatlığına şahit olana kadar grubun bu kadar geride tutulduğunu farkına varmamıştım.
Açıkçası ödül törenleriyle sadece performansları izleyecek kadar ilgileniyorum o yüzden bilemiyorum. 😅

fosforlucevriye

VIP Visual Queen
Tepki
2,097
Ben de Taeil'in dahil olacağını sanmıyorum. Smden de o performansı beklemiyorum zaten, son olayları siz de biliyorsunuz. Bir de yanılmıyorsam dream korede seviliyor, ve bence korede smin umduğundan çok sevildi. Belki de sm dreamde daha çok potansiyel gördüğü için böyle yapıyordur. Ama nctyi çok önceden sıkı takip ediyordum, şimdilerde pek bakmıyorum ve albüm satışları da ne alemde bilmiyorum, yanlış gözlemlemiş de olabilirim.

WayV desen zaten... Benim smden wayv yönünde bi beklentim kalmadı artık, sm batırdın askom