Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Önemli Netizen Turkey Anayasası

Netizen

Üst Yönetici
Tepki
2
Forum kuralları: https://netizenturkey.net/forum/konu/forum-kurallari-ve-cezalar-nasil-olacak.957/

Merhaba arkadaşlar,

Uyarıları tek başıma karar vermiyorum. @Prenses Ciklet , @Tenebris , @🎃mineonere🎃 , @BobaTea @CumberLay🔥 ile rapor içinde oylama yapıyoruz. Eğer 3 kişi onay verirse uyarı veriyoruz.

Bu konuyu ise eğer benzer bir olay olur ise haksızlık olmasın diye açtık.

Uyarı Verilen Sözler​

1- Tehdit seninle çok fena uğraşırım
haber sitesi mitesi yorumu demem seninle cok fena ugrasırım adalet terazisi seni,

2- Kimse kimseye deli muamelesi yapamaz.
Gerçekten istersen seni ailemizle yakın bir terapiste yönlendirebilirim
Seni hayata kazandırmayı çok isterim

3- Bak gerizekalı bir şey anlatıyorum.
İleri okuma: https://netizenturkey.net/forum/konu/taehyungun-n-word-kullanmasi.3301/post-77521

4- Eben kanka
🐼×͜×🐼' Alıntı:

5- İğrenç
Birini yüzsüzce iğrenç bir olayla suçlayıp daha sonra bunu savunan kişiliksiz sizsiniz.

6- Tehdit etmek forumda yasaktır

Olayları manipüle etmeyi istesenizde edemezsiniz dediğin gibi başlıktaki konuşmalarımız var ve bende gruptaki konuşmalarımızda var hiç yok biz aslında şunu dedik o bize bunu dedi vs deme koyarım ssleri buraya rezil olursunız

7- Mal
Kızım sen mal mısın? Sen bizim gruba dizi editi mi atıyordun?

8- Eşek
Eşek gibi davranıyorsunuz kusura bakmayın

9- Deli
ay bi seyi savundugum yok deli misin sal beni ya bi daha baska

Zamanla Düzenlenecektir

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-22
İlk maddeyi yazıp öyle açsaydın keşke konuyu, ayrıca konuyu kilitle sadece sen yaz, sadece yasalar ve kanunlar olsun sayfada.

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-22
Ayrıca Hellobaby iğrenç kelimesini olaya dememiş mi? Şahsa yönelik değil. Mahkemenin hakaret saydığı sözlerin hepsi kişiye yönelik durumlardı. Forumun emojisi bile "İğrenç" diye geçiyorken aldığı uyarıyı haksız buldum.
Evet iğrenç kelimesini olaya demiş gibi gözüküyor ama orada kişiliksizde demiş ondan genede uyarı yeme ihtimali var. ( düzenleme: alıntı yanlış şeye yapılmış )

Son düzenleme:

Erudite

Fanbase Starter
Tepki
-22
Forumun emojisi bile olaya veya kişiye tepki göstermek için "İğrenç" iken/di bunun hakaret olarak sayılması doğru gelmiyor. Normalde hakaret evet ama dediğim gibi sitenin kendisinde bile userlar tepki için o emojiyi kullandı.
Olabilir ama iğrenç emojisi yoruma atılıyor burada direkt kişiye demiş o yüzden biraz farklı olabilir. Şöyle düşün yaptığın şey aptalca demek var, sen aptalsın demek var. Bu biraz öyle olabilir.