Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sistem Ve Müfredat Değişikliği

invisiblestring

Trainee
Tepki
42
Merhaba herkese ben bu sene sınava dilden hazırlanıyordum ama normalde sayısal mezunuyum. Dilde mutlu olmadığımı fark ettim şu an tekrardan sayısaldan hazırlanıp seneye hedefimi gerçekleştireceğim umarım ama merak ettiğim bir şey var seneye müfredat değişecek diyorlar dolayısıyla da yks sistemi değişecek deniyor. Ancak meb in sayfasında 1 5 ve 9 lardan başlayacağız diyor. Hocalara geldik in sayfasında da şunu buldum acaba böyle mi olur yoksa değişiklik seneye mi başlar korkuyorum.

Ekli dosyalar

• 56C929E3-5DC8-4FA0-8124-C7C72599D539.jpeg
    56C929E3-5DC8-4FA0-8124-C7C72599D539.jpeg
    614.3 KB · Görüntüleme: 20
Konu Sahibi
I

invisiblestring

Trainee
Tepki
42
Yks sistemi hemen değişmez değişse bile mezun olanlara yönelik bir şey şeyler yapılır yani rahat ol ve birde şu var ilk sistem değişikliği olduğunda her zaman avataj olur yani ben buna inanıyorum
Bende yks öğrencisiyim ve böyle düşünüyorum umarım hefedine ulaşırsın eğer bu yıl gidebilirsin kalmak her zaman ikinci planın olsun
Şimdiden başarılar
Ben maalesef kaldım ya şu an tyt odaklı gidiyorum ayt ye sınavdan sonra gireceğim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi şöyle düşün 1,5 ve 9'lardan başlayacak ise bu süreç demek ki onlar yeni bir sürece başlayacak ama onlardan sonrakiler normal bir şekilde devam edecek yani mesela seneye 8 olan biri değişmeyen LGS'ye girecek ama seneyeki 5. sınıf 4 yıl sonra 8. sınıf olursa değişen sınav sisteminden girecek. Aynısı YKS için de geçerli zaten bu çok daha iyi çünkü seneyeki 8 ya da 6. sınıf olacak kişi farklı bir sınav müfredatı ile girse çok büyük haksızlık olur özellikle seneyenin 8 ve 12'lerine öyle yani. Yani 1 sene daha kalman senin için kayıp da değil hiçbir şekilde sınav müfredatını da dert etme. Umarım anlatabilmişimdir.🙌🏻
Ben de böyle anladım ve umarım böyle olur