Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sitedeki Çoğunluğa Uyma Sorunsalı

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Çoğunlukla kız gruplarını takip ettiğim için kız grupları ile ilgi haberlere gelen yorumlarla olan deneyimim anlatacam bu sitede ilk başta aespa ve ive çok fazla nefret alıyordu hatta aespa Jen nin en iyi vokallerine sahip olmasına rağmen vokaline bile laf edilmişti ama ne zaman 2,3 kişi bu gruplara şans verdi o zaman birden bire bu iki grup sitenin en sevilen gruplarından biri oldu New jeans ise ilk başta bu site de olumlu tepkiler alırken hype ın agresif pazarlama stratejisi ve başlarındaki CEO yüzünden bu sitede çok fazla eleştiri aldı ama objektif bir gözle bakarsa İve de bu agresif pazarlama stratejisini kullanmıştı kakao nun ive için zorlama viral yaptığı haberler gündem olmuştu ama herkes grubun bir şucu yok diyip nefret yorumlarına son verdi yani New jeans ve ive nin çok fazla farklı bir yönü yok çoğunluk yine New jeans için olumlu yorumlar yaparsa grup yine bu sitede sevilen bir grup olucak aynı şekilde itzy de festivalde canlı performansları övülen makaleler çıktığında herkes ne kadar yetenekli bir grup diye dolaşıyordu ama çoğunluk ne zaman yeteneksiz dediler birden herkes gruba yeteneksiz demeye başladı twice de aynı şekilde hep konser videolarında ki iyi performansları sayesinde övgü alırken herkes twice hayranı ne kadar çalışkan oldukları ile övgüler yardırırken 1,2 üye nin vokal eksikliği yaşadımı bunu bütün üyelere mâl edip liçliyorlar oysaki jihyo, jeongyeon,nayeon,chae iyi vokallere sahip,BTS ve blackpink in linç edilip sevilmesi tamamen birbirine bağlı blackpink in kötü konser videoları ve BTS in seol konserinde ki performansı denk gelmişti herkes BTS'i orantısız şekilde yüceltirken blackpinkide orantısız şekilde gömüyorlardi aynı şekilde blackpinkin coachella performansları ve jisoo nun solosu ile jiminin encor ne sahnesi denk geldi yine herkes orantısız şekilde iki taraftan birini yüceltip diğer tarafı gömüyorlar

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,563
Çoğunlukla kız gruplarını takip ettiğim için kız grupları ile ilgi haberlere gelen yorumlarla olan deneyimim anlatacam bu sitede ilk başta aespa ve ive çok fazla nefret alıyordu hatta aespa Jen nin en iyi vokallerine sahip olmasına rağmen vokaline bile laf edilmişti ama ne zaman 2,3 kişi bu gruplara şans verdi o zaman birden bire bu iki grup sitenin en sevilen gruplarından biri oldu New jeans ise ilk başta bu site de olumlu tepkiler alırken hype ın agresif pazarlama stratejisi ve başlarındaki CEO yüzünden bu sitede çok fazla eleştiri aldı ama objektif bir gözle bakarsa İve de bu agresif pazarlama stratejisini kullanmıştı kakao nun ive için zorlama viral yaptığı haberler gündem olmuştu ama herkes grubun bir şucu yok diyip nefret yorumlarına son verdi yani New jeans ve ive nin çok fazla farklı bir yönü yok çoğunluk yine New jeans için olumlu yorumlar yaparsa grup yine bu sitede sevilen bir grup olucak aynı şekilde itzy de festivalde canlı performansları övülen makaleler çıktığında herkes ne kadar yetenekli bir grup diye dolaşıyordu ama çoğunluk ne zaman yeteneksiz dediler birden herkes gruba yeteneksiz demeye başladı twice de aynı şekilde hep konser videolarında ki iyi performansları sayesinde övgü alırken herkes twice hayranı ne kadar çalışkan oldukları ile övgüler yardırırken 1,2 üye nin vokal eksikliği yaşadımı bunu bütün üyelere mâl edip liçliyorlar oysaki jihyo, jeongyeon,nayeon,chae iyi vokallere sahip,BTS ve blackpink in linç edilip sevilmesi tamamen birbirine bağlı blackpink in kötü konser videoları ve BTS in seol konserinde ki performansı denk gelmişti herkes BTS'i orantısız şekilde yüceltirken blackpinkide orantısız şekilde gömüyorlardi aynı şekilde blackpinkin coachella performansları ve jisoo nun solosu ile jiminin encor ne sahnesi denk geldi yine herkes orantısız şekilde iki taraftan birini yüceltip diğer tarafı gömüyorlar
Hepimiz şu sitedeki afedersiniz ama canavarlara agresif yapsak bol bol linc yagmuruna tutsak duzelir mi sizce

Nayna

Fanbase Starter
Tepki
1,846
Hepimiz şu sitedeki afedersiniz ama canavarlara agresif yapsak bol bol linc yagmuruna tutsak duzelir mi sizce
Bence gerek yok. Kötüler kötü kalpleriyle kalsınlar. Kötüye kötüyle karşılık vermek bence pek sağlıklı bir çözüm değil. Boşuna insanlarla kavga etmek bence bu nefreti bitirmektense çoğaltıp büyük bir sitedekiler forumdakiler gruplaşmasına da neden olur. Onlar kendi halinde takılsınlar

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,077
Sm dışında diğer şirketlere sese zaten pek önem veriyomuş gibi gözükmüyor çünkü fanların şu yetenkli ise 3 büyükte çıkış yapar iddiası sm dışında işlemiyor bana göre.
Buna katılıyorum.Özellikle 4 büyüklerde çıkış yapanlara bu muamele çok fazla yapılıyor ama 4 büyükte çıkıp şarkı söyleyemeyen idoller var.Tüm olay torpil aslında sm de bakıyor bence torpile ama eğitim aşaması daha sert olduğu için kendini geliştirmek zorunda kalıyorsun.Birde dediğim gibi diğer şirketler yeteneğe o kadar önem vermiyor ailem zengin olsa ve idol olmak istesem hybe ye girerim o yüzden daha rahat.

Konu Sahibi
Eren yeager

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Nj hakkında fikrim sabit açıkçası, fikrimi söylediğim için hakaretede maruz kaldım. hybe çok iyi pr yaptı küçük bir şirkette olsalar bu kadar yükselmicekti, fifty bile küçük bir şirkette çıkıp başarı yakaladı diye millet nasıl şaşırdı çünkü küçük şirkette kendini baya paralaman gerek. Sm dışında diğer şirketlere sese zaten pek önem veriyomuş gibi gözükmüyor çünkü fanların şu yetenkli ise 3 büyükte çıkış yapar iddiası sm dışında işlemiyor bana göre. Ben fikrimi her türlü dile getircem vala kötüye kötü demek kpopta malesef mimlenmene sebep oluyo
Aslında ben bu,şu yetenekli filan demiyorum sitede birden yetenekleri gömülürken veya övülürken bir anda çoğunluk grubu sevdikten veya semedikten sonra yeteneksiz denilen insanları övüp yenekli buldukları insanları gömmeleri birkaç ay içinde fikrini ne değiştirmiş olabilir ki idol aynı idol