Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Sizce K-Pop Sektörünün Unpopular Opinion'ları Nedir?

Konu Sahibi
kayısı

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,094
Ben twitter kullaniyorum ama normal hesabim asla stantwt'a girmiyorum. Gercekten akillarini kaybetmisler normal bir yorum bile yapsan sovmedikleri 3 kusak onceki deden falan kaliyo.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Ben Orbitlerin kpoptaki en toxic fandom oldugunu dusunuyorum. Simdi her fandomda toxicler var okey ama ben illa her fandomdan iyi insanlarla falan karsilastim yani hem de tonla. Blinklere falan Armylere toksik diyoruz ama Orbitlerin yaninda melek kaliyorlar bence.
Orbitleri bilmem ama Blinklerin de Armylerin de toxici tam toxic oluyor cidden... Sad but true.

Ü

Üye silindi 128

fanların sürekli her suçu şirkete atması ya da idollerin hayatının ne kadar zor olduğu hakkında yakınmaları beni sinir ediyo pardon da bunları bilerek girdiler zaten ki ben hayatlarının gayet güzel olduğunu düşünüyorum tamam bazıları gerçekten çok çalışıyo ama yine de bizim göremeyeceğimiz paralar kazanıyorlar bi zahmet zorluk çeksinler yani mesela trde doktor olmayı düşünün 10 yıl oku 7/24 ders çalış nöbet tut sonra onlar kadar para kazanama üstelik bi de hastalardan tehdit hakaret işit

Ü

Üye silindi 128

fanların sürekli her suçu şirkete atması ya da idollerin hayatının ne kadar zor olduğu hakkında yakınmaları beni sinir ediyo pardon da bunları bilerek girdiler zaten ki ben hayatlarının gayet güzel olduğunu düşünüyorum tamam bazıları gerçekten çok çalışıyo ama yine de bizim göremeyeceğimiz paralar kazanıyorlar bi zahmet zorluk çeksinler yani mesela trde doktor olmayı düşünün 10 yıl oku 7/24 ders çalış nöbet tut sonra onlar kadar para kazanama üstelik bi de hastalardan tehdit hakaret işit
bi çok fan bunları düşünmüyo özellikle blinkler şirket izin vermedi yg kötü şu bu ayrılsalarmış o zaman ellerine fırsat geçti demek ki mutlular ya da şey diyorlar onlar aslında şarkı çıkarmak istiyo şirket izin vermiyo aynen ablam şirket izin vermiyo cover paylaşsınlar o zaman o kadar seviyorlarda müziği

marin

Trainee
Tepki
639
Eveeeettt bunu söylediğim için gelecek olan linçlere kendimi hazırladım ve diyorum ki Sehun'un dansı aşırı abartılıyor. Kai gibi bir ana dansçının olduğu bir grupta lead dansçı denilen kişinin en azından Kai'ye yakın seviyede iyi olmasını beklersiniz ama bence Chanyeol ve D.O dışındaki herkes çok daha iyi dansçılar Sehun'a kıyasla. Fiziği iyi olabilir ve bu da kendini izletiyordur ona bir şey diyemem ama estetiklik ve o dansçı havasını asla alamıyorum. Aynısını Irene içinde düşünüyorum. Oldukları dans pozisyonu bana doğru gelmiyor. Mesela RV'nin Idol Room ya da Weekly Idol programıydı sanırim Wendy için grubun en zayıf dansçısı gibi bir şey demişti sunucular. Bana kalırsa Seulgi'den sonra en iyisi. Bende mi bir tuhaflık var bilmiyorum ama yeri gelmişken söylemek istedim 🤷🏻‍♀️

Tepki
150
Benim düşündüğüm grubu bulmak çok zor değil aslında tutturunca aşırıca devam eden bi grup
Tahmin edip stray kids desem dogru sayilir mi

Eveeeettt bunu söylediğim için gelecek olan linçlere kendimi hazırladım ve diyorum ki Sehun'un dansı aşırı abartılıyor. Kai gibi bir ana dansçının olduğu bir grupta lead dansçı denilen kişinin en azından Kai'ye yakın seviyede iyi olmasını beklersiniz ama bence Chanyeol ve D.O dışındaki herkes çok daha iyi dansçılar Sehun'a kıyasla. Fiziği iyi olabilir ve bu da kendini izletiyordur ona bir şey diyemem ama estetiklik ve o dansçı havasını asla alamıyorum. Aynısını Irene içinde düşünüyorum. Oldukları dans pozisyonu bana doğru gelmiyor. Mesela RV'nin Idol Room ya da Weekly Idol programıydı sanırim Wendy için grubun en zayıf dansçısı gibi bir şey demişti sunucular. Bana kalırsa Seulgi'den sonra en iyisi. Bende mi bir tuhaflık var bilmiyorum ama yeri gelmişken söylemek istedim 🤷🏻‍♀️
Exo sehun lafi açılmışken ben sehunun grupta fazlalık olduğunu düşünüyorum diğerleri kadar bana yetenekli gelmiyor

Ü

Üye silindi 128

Tahmin edip stray kids desem dogru sayilir mi

Exo sehun lafi açılmışken ben sehunun grupta fazlalık olduğunu düşünüyorum diğerleri kadar bana yetenekli gelmiyor
ben rapini hiç beğenmiyorum sadece tipi için grupta bence gerçi dansı fena değil bana göre, bi de sanırım gülüşünü beğenmiyo hiç tamamen güldüğünü görmedim sadece hafif sırıtıyo hep

ben rapini hiç beğenmiyorum sadece tipi için grupta bence gerçi dansı fena değil bana göre, bi de sanırım gülüşünü beğenmiyo hiç tamamen güldüğünü görmedim sadece hafif sırıtıyo hep
amacım dışlamak değil grup genel olarak çok samimi ve tatlı bence o yüzden fazlalık vs olduğunu düşünmüyorum ama pek de yetenekli değil

mimmos

Trainee
Tepki
65
fandom olarak 'stay' fandomunu armylerden ve blinklerden daha toksik buluyorum özellikle bu son bangchan olayında ive grubunu öne sürmeleri sonra koreden tepki alınca chan o grup değildi özür dilemesine rağmen ive ve wonyoung hakkında saçma sapan linç girişimlerini sürdürmeleri falan.

cupid şarkısının başarısını bir türlü organik başarı olarak göremiyorum, bu şarkı ile ilgili çalıntı iddiaları bir anda puff oluyor nedense haberler vs hemen siliniyor orası da ayrı mesele

kız gruplarının şu an erkek grupları kadar sağlam fandomları olduğunu düşünüyorum eğer bazı fandomu güçlü erkek grupları hala ne yaparsam global dinler stream kasar albüm alır 5'er 6'şar tane diye şarkı albüm çıkarmaya devam ederse bir iki yıla o fandomlar da kız gruplarına kayacak tamamen

xena

Trainee
Tepki
22
bibi sektorun gercekten "bad bitch"i gibi. genelde kpopta sarkilarinda kufur edenleri asiri cringe buluyorum ama bibi'de hic cringe hissetmedim. sarkilari da cok guzel oneririm. favorilerim city love ve the weekend.💗

bu arada kufredince cringe hissettigim gruplardan biraz bahsetmek istiyorum. en rahatsiz edici buldugum sanirim (g)i-dle. gercekten cok sevdigim sarkilari var. queencard'i falan cok sevdim ama tomboy'da veya soyeon'un solosunda kufretmeleri bana cok cringe geliyor. ayrica queencard'din sozlerini de cringe buldum ama sarkiyi begendigim icin yine de dinliyorum 😻 ayrica le sserafim'in kufretmesi de cringe geliyor. biliyorum imajlari/konseptleri boyle ama hosuma gitmiyor.

Son düzenleme:

BobaTea

Fanbase Starter
Tepki
2,631
fandom olarak 'stay' fandomunu armylerden ve blinklerden daha toksik buluyorum özellikle bu son bangchan olayında ive grubunu öne sürmeleri sonra koreden tepki alınca chan o grup değildi özür dilemesine rağmen ive ve wonyoung hakkında saçma sapan linç girişimlerini sürdürmeleri falan.

cupid şarkısının başarısını bir türlü organik başarı olarak göremiyorum, bu şarkı ile ilgili çalıntı iddiaları bir anda puff oluyor nedense haberler vs hemen siliniyor orası da ayrı mesele

kız gruplarının şu an erkek grupları kadar sağlam fandomları olduğunu düşünüyorum eğer bazı fandomu güçlü erkek grupları hala ne yaparsam global dinler stream kasar albüm alır 5'er 6'şar tane diye şarkı albüm çıkarmaya devam ederse bir iki yıla o fandomlar da kız gruplarına kayacak tamamen
Bu konuda kesinlikle katılıyorum ve özür dileyerek söylüyorum ama Bangchan'in bunda çok etkisi var. Fanservisi abartmaları dışında Bangchan'in kalkıp da fanlarına arkadaşlarıymış gibi dert yanması çok sıkıntı. Gördük işte nasıl Ive'a saldırdıklarını. Yani ne tarz bir fandomları olduklarını bilmemeleri imkansız ve fanlarla olan bu aşırı samimiyet yüzünden aralarındaki parasosyal ilişki tavan yapmış durumda.