Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Yeniden Okumak Mı Yoksa Evden Çalışmak Mı ?

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Normalde pazartesi gününe kadar burada olmayacaktım ama birkaç gündür kafamı kurcalayan bir şey var ve bu konuda sizin fikrinizi almak istedim.

Şimdi ben 22 yaşında 1. sınıf açıköğretim görsel iletişim tasarım öğrencisiöyyim ve 2024 yks bir daha hazırlanıyorum zaten yine aynı bölümü istiyorum.
olay şu ben bu evde kendim gibi olamıyorum, istediğim gibi davranamıyorum ben daha önce işe girmiş birisiyim ve annem sürekli gelip dururdu

Hem örgün eğitim olursa ne kadar günün sonunda aynı evde olsam bile gün içersinde okulda ve kütüphanede olacağım kendimi daha iyi hissetmeme neden olacak.
ama artık yoruldum ne bileyim hani acaba diyorum sınava hazırlanmak yerine evden kendimi mi geliştireyim diyorum ?
dil öğrenmek gibi sonra zaten bu okumak istediğim bölümle ilgili kurslar var onlarla kendimi geliştirsem mı diye düşünüyorum

ama üniversite belgemde açıköğretim yazısı olacak...

sizce ne yapayım ?

Jaesexual

Trainee
Tepki
293
Açıköğretim değil de ikinci öğretimi mi bir düşünsen, zaten sabah aynı saatte kalkıp akşam aynı saatte yatacaksın. En azından çıkmadan önce biraz kendine vakit ayırmış olursun

Konu Sahibi
Reidia

Reidia

Mor Sümbül
Fanbase Starter
Tepki
617
Açıköğretim değil de ikinci öğretimi mi bir düşünsen, zaten sabah aynı saatte kalkıp akşam aynı saatte yatacaksın. En azından çıkmadan önce biraz kendine vakit ayırmış olursun
şimdi benim sıralamam örgüne yetiyordu ama biraz uzak iller falan yakında olan üniversitelerde ikinci öğretimdi ama bizimkiler karşı çıktı.

zaten olay kendimi zaman ayırmak değil annem bütün şeylerde fikirlerinin olmasını istiyor
evden çalışma fikride konuda hani belli bir param olur en azından ilerde biriktirip tek başıma bir şey yapabilirim gibisinden

Jaesexual

Trainee
Tepki
293
şimdi benim sıralamam örgüne yetiyordu ama biraz uzak iller falan yakında olan üniversitelerde ikinci öğretimdi ama bizimkiler karşı çıktı.

zaten olay kendimi zaman ayırmak değil annem bütün şeylerde fikirlerinin olmasını istiyor
evden çalışma fikride konuda hani belli bir param olur en azından ilerde biriktirip tek başıma bir şey yapabilirim gibisinden
Ailenin her şeye karışmaya çalışması... O kadar iyi anlıyorum ki.

Ailemden uzağa gitsem daha iyi olur diyorsan kesinlikle örgün eğitimi düşün o zaman