Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Ahyeon Yg Ile Yollarını Ayırdı

Ü

Üye silindi 189

bu sabah çıkan haberlere göre ahyeon kişisel sebepler yüzünden yg ile yollarını ayırdı.

haber kore'deki bi haber kanalından çıkmış bu arada. yg henüz resmi bi açıklama yapmadı.
20231115_094358.jpg

şimdi birçok kpop stanin bu duruma ayılıp bayılacağını biliyorum ama bence grup pek bir şey kaybetmedi. ahyeon pharita ile aynı vokal seviyesine sahipken chiquita ve özellikle haram'ın vokal seviyeleri çok da iyiydi. zaten gruptaki en iyi bokal hatam en eşsiz tonsa pharita'ydı. rap ve dans konusunda da asa ve ruka daha iyirdi. sahne hakimiyeti zamanla gelişecek bir şey olsa da benim izlediğim videolarda chiquita mimikler ve tavrı olsun ahyeon'dan daha iyiydi.

hiç olmadı grup n word söyleyen ve hiç resmi bir şekilde özür dilememiş birinden kurtulmuş oldu. açıkçası grup önceden de dikkatimi çekiyordu ama ahyeon yüzünden grupla çok alakadar olmak istemiyordum. bence böyle daha iyi oldu. hem grup her başarısında ahyeon'un ırkçılığından dolayı linç yemez artık.

siz ne düşünüyorsunuz?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Yani bence grup için çok kötü oldu çünkü merkez denilebilecek kişiydi ve bir çok kişinin ilgisini çekmişti .Bende dahil.Evet belki en yetenekli değildi ama merkezdi

Şuan çok büyük hayal kırıklığına uğradım çünkü grubu çok uzun zamandır bekliyorum ve Ahyeon da en ilgimi çeken üyeydi,Kore'de de çok sevilecek bir üye olduğunu düşünüyorum

Grupta sadece 2 Koreli üye kaldı
grupta sadece 2 koreli uye kalmasi cok kotu olmus. netizenler tek bi yabanci uyeye katlanamiyorken bu grubu yerden yere vurarlar gibi

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Aslında olabilir.
Ama yine de hiç kendini göstermeden ve hayran kitlesi oluşturmadan(tam oluşmuş sayılmaz bence)solo faaliyetlere yönelmek mantıklı mı bilemedim🤔
ayyy bilemedim ama hic taninmadansa bm ve yg ile ufak da olsa bi un elde edip yonelmek daha avantajli gibi

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
bu sabah çıkan haberlere göre ahyeon kişisel sebepler yüzünden yg ile yollarını ayırdı.

haber kore'deki bi haber kanalından çıkmış bu arada. yg henüz resmi bi açıklama yapmadı.
Ekli dosyayı görüntüle 18471

şimdi birçok kpop stanin bu duruma ayılıp bayılacağını biliyorum ama bence grup pek bir şey kaybetmedi. ahyeon pharita ile aynı vokal seviyesine sahipken chiquita ve özellikle haram'ın vokal seviyeleri çok da iyiydi. zaten gruptaki en iyi bokal hatam en eşsiz tonsa pharita'ydı. rap ve dans konusunda da asa ve ruka daha iyirdi. sahne hakimiyeti zamanla gelişecek bir şey olsa da benim izlediğim videolarda chiquita mimikler ve tavrı olsun ahyeon'dan daha iyiydi.

hiç olmadı grup n word söyleyen ve hiç resmi bir şekilde özür dilememiş birinden kurtulmuş oldu. açıkçası grup önceden de dikkatimi çekiyordu ama ahyeon yüzünden grupla çok alakadar olmak istemiyordum. bence böyle daha iyi oldu. hem grup her başarısında ahyeon'un ırkçılığından dolayı linç yemez artık.

siz ne düşünüyorsunuz?
Ben diger kizlari begenmedim ahyeonu begenmistim yazik oldu

liikyaliikya

Trainee
Tepki
385
Chiquita'nın vokaline kıyasla Ahyeon teknik ve potansiyel olarak daha yüksekti, Pharita'nın ses tonu kimine göre daha çok sevilirken güç olarak Ahyeon daha güçlü bir sesti. Kişiseldir tabii ama çoğu vokal ile ilgilenen insan Ahyeon'un Haram ve Rora'dan sonra grubun en iyi sesi olduğunu düşünüyordu. Kaldı ki kız bunun yanında rap konusunda hiç fena değildi, bazı yerlerde nefesini kontrol edemiyordu ama kesinlikle rapiyle gruba çeşit kazandırıyordu. Kişisel fikrim olarak sahnede kendine en güvenen üyelerden birisiydi ve parlamayı da biliyordu, YG center imajına yatkındı. Baby Monster için Ahyeon demek Blackpink'in Jennie'si ya da Bigbang'in GD'si demek gibi bir şey.

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 189

Chiquita'nın vokaline kıyasla Ahyeon teknik ve potansiyel olarak daha yüksekti, Pharita'nın ses tonu kimine göre daha çok sevilirken güç olarak Ahyeon daha güçlü bir sesti. Kişiseldir tabii ama çoğu vokal ile ilgilenen insan Ahyeon'un Haram ve Rora'dan sonra grubun en iyi sesi olduğunu düşünüyordu. Kaldı ki kız bunun yanında rap konusunda hiç fena değildi, bazı yerlerde nefesini kontrol edemiyordu ama kesinlikle rapiyle gruba çeşit kazandırıyordu. Kişisel fikrim olarak sahnede kendine en güvenen üyelerden birisiydi ve parlamayı da biliyordu, YG center imajına yatkındı. Baby Monster için Ahyeon demek Blackpink'in Jennie'si ya da Bigbang'in GD'si demek gibi bir şey.
zaten yetenekli bir uyeydi ama yeri doldurulumaz degil. kizlar daha kucuk zaten ileride daha da gelisirler. center disinda grup pek bir sey kaybetmedi bence. ben de center kavramindan hoslanmadigim icin bana hava hos zbznbxnxbxnbx center potansiyelinde de uyeler var bence. ileride daha iyi goruruz. ozellikle benim haram ve rukadan beklentim cok. bahsetmemisim ama rora da baya iyi. olan olmus bir nevi. grup uyeleri bi sekilde yerini doldurur bence

moxi

Trainee
Tepki
167
vokalde de rapte de ondan daha iyileri oldugu icin cok buyuk bir eksik olacagini dusunmuyorum herkes kiz ayrildi diye grup floplayacak gibi konusmus ama cok sacma bir dusunce ya kiz daha debutlamadi bile dikkat cekmis olsa sa baska dikkat ceken uyeler de vardi ve debut ile baya yukselecekler evet dikkat cekici birisiydi ama yerini alabilecek kisiler var su an grubun onunu kapatan tek sey yabanci uyelerin fazla olmasi olur

Konu Sahibi
Ü

Üye silindi 643

Üzüldüm Ahyeon sahne hakimiyeti , vokal ve rap açısından en yetenekli bulduğum kişiydi tam olarak YG havası veriyordu. Boşluğunun doldurulamayacağını düşünüyorum son grup vokal performanslarında parlıyordu resmen direkt dikkat çekiyordu diğer kızlardan öyle bir hava alamamıştım. Artık sadece Rora için debut şarkılarına bakacağım. Pek bir heyecanı kalmadı benim için.