Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Blackpink Lisa'nın Çinli Netizenler Tarafından Linçlenmesi

Jenny

Trainee
Tepki
17
BTS dışında başlık açmıyor demeyin diye 2. başlığımla geldim :)

Lisa Paris'te Crazy Horse adlı mekanda show düzenleyeceğini açıkladı ve biletleri satışa sunuldu. Sevinen kadar eleştiren de oldu. Oranın lüks bir mekan olduğu ve birçok ünlünün oraya katıldığı doğru olsa da gösterilere bakarsanız mekanın konsepti belli. Danslar ve kostüm kıyafetleri de tabi. Daha 'striptiz' mantığında yani. Lisa'nın SEA ülkeleri kesiminden çok fanı var ve çoğu küçük ve müslüman. Bu nedenle buna karşı çok fan da var.

En son tepki weibodan geldi. Biliyorsunuz Çinliler bir şeyi eleştirir mi iyi eleştiriyor. Lisa'nın fanlarından onu droplayanlar olmuş aramalara trend olmuş ve birçok eleştiri beğeni almış. Instagram yorumlarını da çinliler doldurmuş ve çoğu yüksek beğenili. Hatta bir yorum 'Cardi b striptizden yolunu global stara çevririken diğerleri ışıltılı sahnelerden striptize çeviriyor.'Fanları bunun üzerine Seni Seviyoruz Lisa tagı başlattı. Şahsen herkes istediğini yapabilir. Ancak bir idolseniz ve bir imajınız varsa dikkatli de olmalısınız görüyoruz ki. Lisa hep o tatlı masum baskılanan kısıtlanan kız imajındaydı bu nedenle bu imaj değişikliğine tepki verecek fanlar çıkması mümkün. Özellikle son dönemler bikinili fotoğrafları ve konserde giydiği kıyafetlerle Lisa daha mature ve daha cesur oluyorum imajını verdi. Bu da aslında Lisa'nın artık daha kendi olacağını göreceğiz anlamına geliyor bence. Kendisi en popüler grupta ve oldukça başarılar sağladı. Bu nedenle artık hiçbir şeyden çekinmeyeceğini ve korkusuzca hareket edeceğini düşünüyorum. Grup arkadaşı Jennie gibi.

Tek sıkıntı bence fanlarının Jennie'ye yaptığı çifte standart. The Idol'deki rolüne tüm Kpop camiası ile en çok Lisa fanları tepki gösterdi. Tabii dizide bazı çok farklı olaylar vardı onları katmıyorum ama Jennie'nin kıyafetlerine ve dansına da az tepki gelmedi. Şimdi Lisa daha cesur kıyafetlerle çıkınca kendileri övüyor Jennie'ye gelince ağıza gelinmeyecek laflar ediyorlar. Ki Lisa'nın yaptığı dans Jennie'ninkinin 10 katı olacak muhtemelen. Jennie'ninkinin rol icabı olması da başka konu. Bu konuya da değinmek istedim çünkü bence çifte standart kimseye yapılmamalı. Hele ki Lisa Stanler weiboda Jennie'ye paralı anti aramalar almakla ünlüdür bu bana biraz karma gibi geldi :) İşte iki grubun en popüler iki üyesinin fanlarının düştüğü durum. Her gün o daha popüler o onu kopyalıyor ben onun ayağını kaydırayım nefret toplayım kafaları..

Lisa'nın Çin'den aldığı bu nefret hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce Lisa bu olayla daha fazla fan kaybedecek mi ? Siz bu tepkileri yersiz mi haklı mı buldunuz ? F5lOxlmW8AArEgh.jpeg F5l1u1gXIAAr0tR.jpeg F5k_cWHbcAAmeai.jpeg

Lili Beth

Fanbase Starter
Tepki
1,358
BTS dışında başlık açmıyor demeyin diye 2. başlığımla geldim :)

Lisa Paris'te Crazy Horse adlı mekanda show düzenleyeceğini açıkladı ve biletleri satışa sunuldu. Sevinen kadar eleştiren de oldu. Oranın lüks bir mekan olduğu ve birçok ünlünün oraya katıldığı doğru olsa da gösterilere bakarsanız mekanın konsepti belli. Danslar ve kostüm kıyafetleri de tabi. Daha 'striptiz' mantığında yani. Lisa'nın SEA ülkeleri kesiminden çok fanı var ve çoğu küçük ve müslüman. Bu nedenle buna karşı çok fan da var.

En son tepki weibodan geldi. Biliyorsunuz Çinliler bir şeyi eleştirir mi iyi eleştiriyor. Lisa'nın fanlarından onu droplayanlar olmuş aramalara trend olmuş ve birçok eleştiri beğeni almış. Instagram yorumlarını da çinliler doldurmuş ve çoğu yüksek beğenili. Hatta bir yorum 'Cardi b striptizden yolunu global stara çevririken diğerleri ışıltılı sahnelerden striptize çeviriyor.'Fanları bunun üzerine Seni Seviyoruz Lisa tagı başlattı. Şahsen herkes istediğini yapabilir. Ancak bir idolseniz ve bir imajınız varsa dikkatli de olmalısınız görüyoruz ki. Lisa hep o tatlı masum baskılanan kısıtlanan kız imajındaydı bu nedenle bu imaj değişikliğine tepki verecek fanlar çıkması mümkün. Özellikle son dönemler bikinili fotoğrafları ve konserde giydiği kıyafetlerle Lisa daha mature ve daha cesur oluyorum imajını verdi. Bu da aslında Lisa'nın artık daha kendi olacağını göreceğiz anlamına geliyor bence. Kendisi en popüler grupta ve oldukça başarılar sağladı. Bu nedenle artık hiçbir şeyden çekinmeyeceğini ve korkusuzca hareket edeceğini düşünüyorum. Grup arkadaşı Jennie gibi.

Tek sıkıntı bence fanlarının Jennie'ye yaptığı çifte standart. The Idol'deki rolüne tüm Kpop camiası ile en çok Lisa fanları tepki gösterdi. Tabii dizide bazı çok farklı olaylar vardı onları katmıyorum ama Jennie'nin kıyafetlerine ve dansına da az tepki gelmedi. Şimdi Lisa daha cesur kıyafetlerle çıkınca kendileri övüyor Jennie'ye gelince ağıza gelinmeyecek laflar ediyorlar. Ki Lisa'nın yaptığı dans Jennie'ninkinin 10 katı olacak muhtemelen. Jennie'ninkinin rol icabı olması da başka konu. Bu konuya da değinmek istedim çünkü bence çifte standart kimseye yapılmamalı. Hele ki Lisa Stanler weiboda Jennie'ye paralı anti aramalar almakla ünlüdür bu bana biraz karma gibi geldi :) İşte iki grubun en popüler iki üyesinin fanlarının düştüğü durum. Her gün o daha popüler o onu kopyalıyor ben onun ayağını kaydırayım nefret toplayım kafaları..

Lisa'nın Çin'den aldığı bu nefret hakkında ne düşünüyorsunuz ? Sizce Lisa bu olayla daha fazla fan kaybedecek mi ? Siz bu tepkileri yersiz mi haklı mı buldunuz ? Ekli dosyayı görüntüle 11183 Ekli dosyayı görüntüle 11184 Ekli dosyayı görüntüle 11185
Yetiskin bi kadin ve istedigini yapar cinliler kendi gitsin demokrasi (!)sistemine baksinlar

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Kimse sana öyle bir şey demiyorken niye kendi kendine triplere giriyorsun ya 😩
Açtığım başlıklarda konulardan çok araya serpiştirdiğim yarı mizah yarı ciddi küçük uyarıcılara takılman hep komik geldi :)
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ay yobazlar her şeyi eleştiriyor şunu unutmayın ki ne olursa olsun lisa'ya hiçbir şey olmaz. striptiz diye küçümsedikleri şovda beyonce da sahne aldı. köylü köylü düşünceler lisayı etkilemez fan da kaybetmez win win win
Küçük bir ekleme yapmak isterim Beyonce sahne almadı sadece klip çekti :)

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Açtığım başlıklarda konulardan çok araya serpiştirdiğim yarı mizah yarı ciddi küçük uyarıcılara takılman hep komik geldi :)
Çünkü gereksiz bir gerginlik yaratıyorsun. Mizah falanda değil. Yazdığın konular umrumda değil ama sırf bir grubun fanlarını hedef alarak yazdığın mizah(!) cümleleri hoş değil. Bts’ten bahsediyorsun araya army linçlemesin diye saçma bir şeyler yazıyorsun. Bp’den bahsetmek için konu açıyorsun araya army katıyorsun

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
Çünkü gereksiz bir gerginlik yaratıyorsun. Mizah falanda değil. Yazdığın konular umrumda değil ama sırf bir grubun fanlarını hedef alarak yazdığın mizah(!) cümleleri hoş değil. Bts’ten bahsediyorsun araya army linçlemesin diye saçma bir şeyler yazıyorsun. Bp’den bahsetmek için konu açıyorsun araya army katıyorsun
Hedef almak falan nasıl kelimeler yahu sanki napıyoruz :) Linçlemesin diye araya ne yazmışım onu anlamadım ben bu sitedeki herhangi birinin beni linçlemesinden neden korkayım onu da anlamadım :) Siz bir şeyleri neden bu kadar ciddiye alıyorsunuz anlamadım işin sonunda konu Kpop ve benim fandom atıflarım ancak mizah olabilir çünkü cidden o kadar ciddi değil :D
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Laf aramızda mizah anlayışın berbat. Sen çok zorlama 😇
Uyarıya gelince buna kimsenin ihtiyacı olduğunu sanmıyorum. Bence sen bir konuda yaşanılanları orda bırakamama sorunundan muzdaripsin. Bunu aş biraz olsun. Her konunun olayını bir diğerine taşısaydık ohooo yani.
Yani sen benim bunu ciddi ciddi kafaya takıp taşıdığımı düşünüyorsan çok komik. Eğer analiz yapıyorsak senin de her şeyi çok ciddiye alan bir insan olduğunu söyleyebilirim bu siteye kafa dağıtmak için giriyorum sana da aynısını öneririm :))

Konu Sahibi
Jenny

Jenny

Trainee
Tepki
17
3 konu açtın sanırım ve hepsinde Army adını geçirdin istisnasız. Sadece açtığın ilk haberde biri, yeni katılanlar neden BTS ile ilgili konu açıyor sürekli diye sorguladığı içindi. Ve bu pek de yanlış değil. Senden önce de yeni katılan birkaç user daha BTS ile ilgili konu açmıştı ve hemen hemen hepsi olumsuzdu. Sırf biri bir yorum yaptı diye her haberde Army ismini geçireceksen burada çok yıpranırsın ablam. Ne takıcam ya kanka dedikten sonra olur gibi. Bu takmayan halinse taksan ne olur bilemeyeceğim. Sen gelip burada, herkes istediği şey hakkında konulur diyorsan insanların da senin postuna öyle bir şey yazmasını niye bu kadar takıntı yaptın? Hakaret vs. yoktu. O da kendi tespitini yapmıştı sonuçta. Malum fikir özgürlüğü diyip diyip duruyorsun. Ama senin sürekli bir kesimin adını ağzından düşürmemen, takmıyorum dedikten sonra komik oluyor. Başka grup ile ilgili post açıyorsun ama sanki Armylere bakın başkası hakkında da post açıyorum demek için açılmış gibi yazmışsın clsbclhelchskfhks
Kimin yedeğisin gibi şeyler de denince bana komik geldi. Bunu diyen ve destekleyen tek kesim Army olduğu için ithafen konuşmam çok doğal bence. Her haber dediğin hepi topu 3 haber olmuş dimi :) Böyle basit şeyler için kendimi yıpratmam. Aslında takıntı da yapmadım o kendi tespitini nasıl yapıp yorum yapabiliyorsa bende aynı şekilde ona yanıt verebilirim bu neden seni rahatsız etti ? Kendisi de savunabilir diye düşünüyorum ayrıca :) Yazdığım şeyin de mizahi olduğunu söylemiştim ama siz her şeyi bu kadar ciddiye aldığınız için gülüp geçemiyorsunuz işte. Ben de tam tersi olduğum için ne düşünürsem onu diyorum altında başka anlamlar olmadan düz yani :)

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Hedef almak falan nasıl kelimeler yahu sanki napıyoruz :) L
Armyler gelip boş yere olay çıkartmasın. Bu cümleyi sen yazmışsın. Basbaya hedef alma cümlesi. Hiçbir army gidipte karşı taraf laf söylemedikçe olay çıkartmadı ya da karşılıklı olaylar oldu. Ama sen bir kesimi sanki sürekli olay çıkartıyormuş gibi yazmışsın bu bir. Olayları ciddiye niye alıyorsunuz diye soran birinin army ile gram alakalı olmayan konuda army hakkında bir cümle yazması da ayrı ironik geliyor bana. Madem sen ciddiye almıyorsun alakasız bir başlıkta niye alakasız bak grup bile değil grubun fanlarından bahsediyorsun. 3 başlık açmışsın 3 başlığını da okumadım sadece 2 peş peşe açtığın başlıkta pandanın armylerle ilgili laflarına alıntılarını okudum ve mantıksız bir tavır içindesin. Bu başlıkla armylerin 0 alakası varken niye bizden bahsetme gereği duyup sonra atarlanıyorsun onu da anlamıyorum

Hellobaby

Fanbase Starter
Tepki
838
Ya daha az önce sevgi pıtırcığı olmuştu herkes kaos olmadan dayanamıyor gacılar,
Bu olay kaos değil. Gereksiz bir konu içine çekiyor armyleri. Önümüze geleni linç manyağı falan yapmıyoruz. Bir konu hakkında daha önce bir şeyler denmişse orda cevabını verip o konuyu kapatırsın. Alakasız gruplara alakasız fan gruplarını yazmak normal değil.