Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Dedikodu Lisa Ve Joy Arasındaki Bu Garip Etkileşim Hakkında Ne Düşünüyorsunuz 🤔

marin

Trainee
Tepki
639
Oldukça eski bir mesele ama forum ahalisinin düşüncelerini merak ediyorum. Bu garip etkileşim RV Joy ve BP Lisa arasında gerçekleşiyor. Bir ödül töreni ve toplu fotoğraf çekimi yapılıyor. Tüm idoller kadraja girsin diye tıkış tıkiş bir hal alıyor herkes. Bu sırada Lisa yanılmıyorsam Joy'a çarpıyor hafifçe. Joy'da sinirli(?) şekilde bir şeyler diyor ve Lisa'nın yüzü düşüyor hafiften. Şimdi yıllarım K-Drama izleyicisi olarak aşina olduğum çat pat kelimeler var. Joy'un dediği ilk kelimenin 'Geuman' olduğunu düşünüyorum. Yanlışta anlamış olabilirim tabi bu sadece benim çıkarımım. Bu kelimenin anlamı için şöyle bir açıklama var.
Screenshot_20230704-154815_Chrome.jpg
Yani 'şunu yapmayı kes/bırak' gibi bir anlama geliyor ve emir verircesine bir anlam içeriyor. Kaba bir kullanış Koreliler için.
Sizce burada Joy gerçekten ne diyor, Lisa'ya mı diyor (Burada Yeri'ye bir şey söyledi diyen de var) ve tavrını nasıl yorumlarsınız merak ettim fikirlerinizi.
Olayın kısa videosu bu:
Fancamin tamamı da bu:

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
Ay konudan alakasız ama jennie burada tae nin poposunu çarpmıştı o aklıma geldi😎😎
Ahahhahah o efsaneler efsanesi bir durum ya 😄 İdoller etkileşim versin diye fancamleri didik didik eden biz zavallı KPOP stanler için büyük nimetti o etkileşim o zamanlar. O etkileşimden sonra bu ikili çok daha fazla shiplenmeye başladı zaten 🤭

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Bana "geumanhae" diyor gibi gelmedi ağız oynatışı ama uzman dudak okuyucu falan değilim ne de olsa. KLDGJSSGF
Yeri'ye bir şeyler söylediği iddiası doğru olabilir, idk.

inx

Fanbase Starter
Tepki
2,461
bana abartılmış gibi geldi. kalabalıkta ve yoğun gürültüde joy bir şey söyleyince lisa'nın yüz ifadesi "benimle mi konuşuyor" gibi değişiyor sanki, o kısa süreli odaklanma/algılamaya çalışma anını hepimiz yaşıyoruzdur. joy'un ne dediğini bilemeyeceğim ağız okuyacak kadar korecem yok ama ne bileyim yüz ifadesi sinirli gibi de değil normal konuşuyor işte

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
Çok kez gördüm bu videoyu kamera arkasında ne olduğunu bilemeyiz, sinirli anına denk gelmiş olabilir. Neyse etkileşimin iyisi kötüsü olmaz.
Elbette ters anına denk gelmiş olabilir. Regl zamanı olur, yorgun olur vs. ama ne bileyim çok itici bulmuştum burada Joy'u. Kendisini çok severdim oysa önceden 😓
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Cidden öyleydi hatta Jimin görüp sırıtmıştı hala unutmamışım psikopat gibi döödmf😥😥🤓
Bir Jimin bir de Nayeon'un tepkilerine dikkat etmek lazım. Çok spoiler var oralarda 😅😅

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
Bana "geumanhae" diyor gibi gelmedi ağız oynatışı ama uzman dudak okuyucu falan değilim ne de olsa. KLDGJSSGF
Yeri'ye bir şeyler söylediği iddiası doğru olabilir, idk.
'Geumanhae' değil daha kısa versiyonu olan 'Geuman' diyor gibi geldi bana. Ki ilkini dese o saygı ifadesi barındırıyor ama ikincisi biraz daha azarlar gibi kaba kaçıyor. Eğer öyle dediyse gerçekten Yeri ya da Lisa farketmez tatsız bir kelime. Yok mu bir dudak okuma uzmanı forumumuzda 😅😅😅

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
'Geumanhae' değil daha kısa versiyonu olan 'Geuman' diyor gibi geldi bana. Ki ilkini dese o saygı ifadesi barındırıyor ama ikincisi biraz daha azarlar gibi kaba kaçıyor. Eğer öyle dediyse gerçekten Yeri ya da Lisa farketmez tatsız bir kelime. Yok mu bir dudak okuma uzmanı forumumuzda 😅😅😅
Aaa evet geuman diye düşününde uyum sağlıyor gibi. Ve evet, Yeri'ye söylemiş olsa bile hoş değil. İdollere hep grup arkadaşlarıyla BFFlermiş gibi davranıyoruz ama her şeyden önce iş arkadaşları onlar sonuçta. İş arkadaşlığında saygıyı korumak aşırı önemli :C

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Yeriye dese yerinin yuzunde ufak da olsun bri degisim olurdu ona soylendigi icinm hadi yeri duymadi diyelim sonrasinda duymasi icin joy da ustelememis bence lisaya dedi

Konu Sahibi
marin

marin

Trainee
Tepki
639
bana fazla şişirilmiş bir an gibi geldi. Kalabalık ortam haliyle her şey olabilir. Anlık bir yanlış anlaşılma da olabilir ya da cidden ters anına denk gelmiş de olabilir. Valla buradan hiçbir şekilde net anlaşılacak bir konu değil
Zaten öyle büyük bir mesele olmadı bununla ilgili. Pann'da başlık bile açılmadı. Farkeden çok az kişi var. Net bir şekilde yorumlayamayız zaten ama bir terslik olduğunu söylemek yanlış olmaz. @bilibili88 belki bu ikili ve bu olay içinde bir tarot bakar 🤭