Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Nefret Ediyorum/ Sevmiyorum Çünkü...

Tepki
75
Arkadaşlar nefret ettiğiniz ya da sevmediğiniz bir kpop grubu var mı? Saygı çerçevesinde niçin sevmediğimizle beraber yazalım. Ve lütfen bir grubu sevmediği için linçlemeyelim sonuçta herkes her grubu sevmek zorunda değil.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,361
Ben Bigbang'i sevmiyorum. Üyelerin çok problemli kişilikleri olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda Le Sserafim'e nedensizce ısınamıyorum.
Ben bigbang'e aşikim.Le Sserafimi seciyorum ama Huh yunjini sevmiyorum sanki jennie olmak istiyormus gibi.Bide Eunchae onada isinamiyorum.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,361
Stray kids üyelerine değil ama şarkılarını sevmiyorum.Bigbang ve Le Sserafim üyelerinden kazuha ve yunjin'e ısınamıyorum
Ben G-Drgonu çok seviyorum.Gd parti gibi bir sey yapmisdi kazuha ve yunjinde ordaydi.Yunjini zaten sevmiyordum ama Kazuha danda hoslanmamaya başladim.Ama yinede qrupdaki biasim.

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,361
Ben bide Gidleden soyeon nu sevmiyorum kendine çok part aliyor ama qrupdaki biasim o.Lisa ce Jennie ye de inisnamiyorum ama qrupdaki biasim lisa.😅😅🤦🏻‍♀️

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Ben bide Gidleden soyeon nu sevmiyorum kendine çok part aliyor ama qrupdaki biasim o.Lisa ce Jennie ye de inisnamiyorum ama qrupdaki biasim lisa.😅😅🤦🏻‍♀️
Ya sen kime ısınamıyorsan onu bias seçmişsin xmzbxmxbxnc. Ben soyeonun sesini beğeniyorum onun için fazla part almasını pek sorun etmiyorum.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Arkadaşlar nefret ettiğiniz ya da sevmediğiniz bir kpop grubu var mı? Saygı çerçevesinde niçin sevmediğimizle beraber yazalım. Ve lütfen bir grubu sevmediği için linçlemeyelim sonuçta herkes her grubu sevmek zorunda değil.
Açıkçası aegyo yapan insanları izleyip, sakin durabilen biri değilim özellikle aegyo yapılırken çıkarılan o ince sesi duyunca aşırı tilt oluyorum... Nefret ettiğim biri değil hatta normal durup konuştuğunda sevdiğim biri olan Lisa'nın o tarz videolarını görünce hemen kapatıyorum...
Özellikle kedi videosu olanı görünce jajaoakaoamaomalalaoa

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Le Sserafim'i en başta sevmemiştim çünkü soğuk geliyorlardı. Ayrıca grup sinerjileri yoktu. Garam ile olaylı başladılar ama grup köprüsü oydu. Sonra ısındım. Yunjin'i karizmatik buluyordum. Ardından GD haberleri çıktı. Ortamcı tipleri sevmem. Ortama girip arkadaş çevresi yapmakta yanlış yok. Ortam yapmak için yanlışı umursamayan tipler beni rahatsız ediyor. Tıpkı lisede zayıf gördüğü kızlara zorbalık yapan erkek grubunun etrafında her dediklerine kıkırdayan kızlar gibi. O havayı aldım. Artık olumlu hislerim yok gruba karşı.
Ne demek istediğini çok iyi anladım. Bahsettiğin kızlar genellikle çok sorunlu kişiler oluyor. Bana da daha yeni debut yapan bir grubun kıdemli idoller ile bir araya gelmesi değişik geliyor sen kaç yıllık idolsün ki kıdemlilerle bu kadar yakın olabiliyorsun, ne çabuk. Doğrusu o partide ilk gördüğümde çok şaşırmıştım.

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Newjeans çıkışı çirkindi. Cookie çocuklara uygun bir şarkı değildi. Ama kızların sakinliği ve şarkıların soft oluşuyla bir kaç şarkılarını dinledim. Nötr duruyordum. Hybe sürekli medya oyunu yapınca soğudum. Üyelerin suçu olmasa da şirket desteğiyle haketmeden o noktaya gelmeleri haksızlık geliyor. İnfluencerlar gibi. Ne kadar boş tip varsa emek harcamadan linklerler para kazandı. Evet bu işin sonu yok. Adil değil falan filan. Ama yetenekleri yok bu insanların. Kendi bestelerini yapmıyorlar. Grup gücüyle toplamıyorlar markaları. Bariz haksızlık.
Hybe onlar üzerinden medya oyununu iyi yaptı genellikle BTS ismini geçiriyolardı. Bende başta sevmiyordum ama şimdi nötre yakınım. Ama şarkıları gerçekten iyi hype boy, omg, ditto şarkılarını ben seviyorum.

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Açıkçası aegyo yapan insanları izleyip, sakin durabilen biri değilim özellikle aegyo yapılırken çıkarılan o ince sesi duyunca aşırı tilt oluyorum... Nefret ettiğim biri değil hatta normal durup konuştuğunda sevdiğim biri olan Lisa'nın o tarz videolarını görünce hemen kapatıyorum...
Özellikle kedi videosu olanı görünce jajaoakaoamaomalalaoa
Ayy evet bende o videoyu hiç sevmiyorum. Aegyo bana saçma geliyor koskoca insanlara bebek taklidi yaptırıyorlar. Aegyo izleyince de kendimi kötü hissediyorum.

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Le Sserafim galiba. Şu Gd'nin partisine gitmeleri neyse marka şeyi mecbur gittiler desem de o kadar yeteneksizler ki sanki insanlarin haklarına girmiş gibiler. Hani Chaewon dışında şarkı söyleyebilen yok. Vocal range'i olarak en geniş söyleyebilen Yunjin olabilir ama onun da canlı söylerken sesi zangır zangır titriyo. Asla harmonize olamıyorlar. Kazuha ve Eunchae melodiyi duymuyorlarmış gibi soylüyorlar zaten iyice yuh oluyorum. Sakura yine kendine verileni yapıyor o yüzden ona laf etmek istemiyorum. Garam'ın vokalini görcek kadar grupta kalmadığı için bi şey diyemem ama ilerde bu düzgün vokallerinin olmamalarindan çok çekerler.
Evet şimdiden vokalleri hakkında konuşulmaya başlandı eğer gelişmezlerse çok nefret alırlar.

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,173
Ayy evet bende o videoyu hiç sevmiyorum. Aegyo bana saçma geliyor koskoca insanlara bebek taklidi yaptırıyorlar. Aegyo izleyince de kendimi kötü hissediyorum.
Ya özellikle hani ısrar sonucu olmadan kendi isteği ile böyle yapması bilmiyorum yaaaa. Ben ince ses falan sevmiyorum diye hoș gelmiyorda olabilir sevenler de var çünkü aegyo eylemini janaoanlamakanakama

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
bigbang ve super junior gibi tum uyelerinin ciddi problematic oldugu gruplari saymazsak bts ve stray kidsi bir turlu sevemiyorum diyebilirim.

aslinda btsle aramda hate love iliskisi var ya 🥲🥲 fanlar cidden gruba olan bakisinda cok etkili bence. tam btse sempati duymaya basliyorum armylerin bp drag tweetleri dusuyor onume. sevdigim uyeler var jungkook ve jin mesela ama ozellikle rapline (rmin mizojini rap sozleri, suganin jim jonesi vs.) beni gruptan cok itiyor

skz icin hyunjinin zorbalik skandali, chan ve felixin changbine bodyshaming yapmasi, abarti minsung ve hyunlix queerbaiting gruptan cok soguttu beni. bir de bang chan ve stayler arasinda babygirl daddy muhabbeti oldugu gibi fanlarla flortlesmeleri cok cringe geliyor.
Direk idollerin flörtleşmeleri saçma bazı fanlar hemen hayal kurmaya başlıyor. Sonra da sevgili haberi çıkınca aldıkları nefret bitmiyor. Bunda o fanlara onların sevgilileriymiş gibi davranmalarının etken olduğunu düşünüyorum.

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Kimseden nefret etmiyorum çünkü bence nefret gereksiz ağırlık, yük insanın ruhu için de kalbi için de. Ama hoşlanmadıklarım var. BB'i sevmiyorum ve sebepleri zaten yeterince açık.
Lisa'dan anlam veremediğim negatif bir enerji alıyorum. Rol yapıyormuş gibi geliyor bana. Diğer BP üyelerine karşı böyle hiçbir düşüncem yok mesela ama Lisa'ya gelince işler değişiyor.
Suzy'i abartıldığı kadar yetenekli ve güzel bulmuyorum.
Suga, Jimin sevmiyorum.
TWICE Chaeyoung bana asla güven vermiyor. Deli gibi TWICE dinlerim çıkışlarından beri, çok severim oysa ama o kıza bir türlü alışamadım. Özgün fikirlere sahip olmak ayrı, ben farklıyım diye çabalamak ayrı şeyler ve ben onun biraz özgün değil de özgün olma çabası içinde olduğu düşüncesindeyim.
Lay Zhang, Jackson Wang bana asla hitap etmeyen sanatçılar.
Aslında bende eskiden lisayı çok severdim ama bazı olayları çıkınca ondan soğudum. Lay ve Jackson konusunda sana katılıyorum doğu türkistan zulmünü destekledikleri an benim için bittiler.

Konu Sahibi
L Best Dedective
Tepki
75
Ya özellikle hani ısrar sonucu olmadan kendi isteği ile böyle yapması bilmiyorum yaaaa. Ben ince ses falan sevmiyorum diye hoș gelmiyorda olabilir sevenler de var çünkü aegyo eylemini janaoanlamakanakama
Bana pedofiliyi çağrıştırıyor benim sevmememde bunun etkisi daha çok.