Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Anket Samsung Mu? Iphone Mu??

iPhone mu? Samsung mu?

• Kullanılan toplam oy
    45
Konu Sahibi
Betülliçe✨

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Samsung daha kullanışlı ama biri bana iPhone alsa hayır demem herhalde buna rağmen iPhone bana biraz balon geliyor abartıldığı kadar bı olayı yok bana göre
Cidden iphone kadar balon bir şey görmedim🙄
13 yaşından beri samsung kullanıcısıydım bu sene hediye aldılar diye mecburen iPhone kullanıyorum. Ama gel gör ki memnun değilim o kadar da. Özellikle Samsung’un gelişen kamera sistemini gördükten sonra. Bulduğum ilk fırsatta Samsung S23’e zıplamak istiyorum 🥲
Bende son bir kaç ay abimin iPhone ile idare etmek zorunda kaldım o kadar kötü ki😖
Samsung ya alışkanlık da olabilir ama daha kullanışlı
iPhone sırf farklı olucam diye o kadar saçmalamış ki😒

Konu Sahibi
Betülliçe✨

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Son çıkardığı telefon hiç iyi değil çok çabuk kirleniyo ve hemen kırılıyo berbat berbat
Samsung çok sağlam oluyor, benin tabletim Samsung'du. Arabanın içinde üç beş kere takla attı tek çizik yoktu üstünde. Annemin telefonu Samsung'du, kadın 10 sene kullandı onu.
iPhone çok çit kırıldım bir telefon kendi kendine (eminim düşürmedim) ekranının kenarlarında kırıklar oluşuyordu

Burak

Trainee
Tepki
44
Android telefonların en büyük sorunu uygulama stabilizasyonları bana göre. Özellikle instagram konusunda çok sıkıntılılar. Telefonun kamerası mükemmel bile olsa android bir telefon ile instagrama fotoğraf yüklendiği zaman çamura dönüyor. Iphone uygulama stabilizasyonu ve kamera konusunda bir numara bana göre.

Konu Sahibi
Betülliçe✨

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Bir de ben ömrümde bu kadar ısınan bir telefon daha görmedim. Samsungda asla böyle bir şey yoktu.
Ve şarjı geç doluyor erken bitiyor😒
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

cevap huawei arkadaşlar ✍️ düşük modelinin bile kamerası çok iyi, p9 lite 2017 modelini 6 yıl boyunca kullandım
Bir ara bende de vardı Huawei hayranlığı gerçekten onların da kamerası çok iyi ve sağlamlar Samsung alamazsam Huawei alırım kesin

cevap huawei arkadaşlar ✍️ düşük modelinin bile kamerası çok iyi, p9 lite 2017 modelini 6 yıl boyunca kullandım
Bir ara bende de vardı Huawei hayranlığı gerçekten onların da kamerası çok iyi ve sağlamlar Samsung alamazsam Huawei alırım kesin
Android telefonların en büyük sorunu uygulama stabilizasyonları bana göre. Özellikle instagram konusunda çok sıkıntılılar. Telefonun kamerası mükemmel bile olsa android bir telefon ile instagrama fotoğraf yüklendiği zaman çamura dönüyor. Iphone uygulama stabilizasyonu ve kamera konusunda bir numara bana göre.
Evet maalesef öyle problemler olabiliyor ama benim için güzel fotoğraf çekmesi önemli paylaşmadığın sürece problem yok (kuzenimin Samsungla çekip attığı video hesap makinesiyle çekilmiş gibiydi🤦tabi birazda wp yüzünden)

Son düzenleme:
Konu Sahibi
Betülliçe✨

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
Ben telefonumu 2021de(samsung) almıştım. Ablamda(iphone) geçen sene aldı. Daha 1 yıl doldurmadan bataryası kötüleşmeye başladı, şarj tutmuyor. Ben telefondan her şeyi yapıyorum(dizi film izlemek, oyun oynamak vs) ama ona rağmen benimki iyi durumda ajsjdkdkf
Abimin iPhone u hurda olmuş hâlâ savunuyor🤦dnksoslsllw

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
samsung daha profesyonel bence. apple köylü kurnazligi yapıyo her sene yok yeni güncelleme cart curt. seni yeni çıkardığı telefonu almak zorunda hissettiriyo. tabii güvenlik açısından samsungdan çok daha iyi ama yeterli değil.
ps. iphone ekranlarını samsunga ürettiriyo lolll

Ü

Üye silindi 187

Bir telefondan ne beklediğinize göre değişir.Samsung daha ulaşılabilir ve her modelde kendini yeniliyor.Android olduğu için hafıza arttırma sorunu yok mesela veya apk kullanma özelliğiniz oluyor.Diğer yandan ıphone sizi daha çok kısıtlıyor mesela ek hafıza özelliği neden yok? Yeni çıkan modellerinde de çok farklı değişiklikler yok X sonrası beni sarmadı açıkçası ama tabiki ekonomim yetse bende ıphone alırdım çünkü prestije sahip ve güvenlik sistemi daha koruyucu.

hibluesky

Rookie Idol
Tepki
686
Onu duzelttiler bu arada, fotoğrafı yeniden düzenle seçeneğine tıklayınca instaya falan kalite düşmeden atabiliyorsun. Iphone'un şu an net önde olduğu özelliği video çekme bence onu da kaptırırlarsa büyük problem csbsnns

Samsung'un bir sürü serisi var, A serisi batarya açısından acayip iyi fakat kamera açısından o kadar tatmin etmiyor bence. S serisi ise günü çıkaran bir şarja sahip(bu samsung için çok düşük demek) ama kameraları aşırı iyi ayrıca arayüzü vs de oldukça iyi. Iphone ise bu kadar seriye sahip değil, bir tane çıkaralım tam olsun mantığı var bir de sene ortasında yükseltilmiş halini yayimliyorlardi eskiden su an yok o olay galiba. Ama insanları eskisi kadar tatmin etmiyor bence. Yenilikçi olmasıyla bilinen bir markanın bu kadar stabil devam etmesi biraz kötü ya😔

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
2016-17 ye kadar iphone açık ara iyiydi. Benim hala favorim çokların aksine 8 plus.
Samsungda belli bir süre sonra ram ve kamera da yavaşlama ve çekerken kalitesizleşme oluyor. Şimdilerde hala S ve sanırım Z dışında, diğer A-J-M seriler kasıyor ve görüntü kalitelerini düşürüyor.
Android telefonların güvenlik sorunları da cabası. Eğer bi Android almak zorunda kalsaydım s23 ultra dışında almazdım👋

Konu Sahibi
Betülliçe✨

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,107
2016-17 ye kadar iphone açık ara iyiydi. Benim hala favorim çokların aksine 8 plus.
Samsungda belli bir süre sonra ram ve kamera da yavaşlama ve çekerken kalitesizleşme oluyor. Şimdilerde hala S ve sanırım Z dışında, diğer A-J-M seriler kasıyor ve görüntü kalitelerini düşürüyor.
Android telefonların güvenlik sorunları da cabası. Eğer bi Android almak zorunda kalsaydım s23 ultra dışında almazdım👋
Son birkaç ay 8plus kullanan biri olarak iPhone nefretim onunla başladı🥺

haneull

Rookie Idol
Tepki
617
Son birkaç ay 8plus kullanan biri olarak iPhone nefretim onunla başladı🥺
Aaa nedennn dönemine göre hatta sonrasında çıkan x serisine göre falan cok iyiydi o telefon

Gerçi şimdilerde kullanıyorsan çıkalı çok oldu güncelleme almiyordur artık. O tarz problemler mi oldu 🥲🥲