Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Jisoo'nun Sesi Kötü Mü?

Eren yeager

Fanbase Starter
Tepki
1,914
Tiktokta dolaşırken her blackpink üyesinin aı cover larını paylaşan bir hesap vardı.hesabında dolaştım ve hep en güzeli jisoo ile yapılan cover lardı.netizenler hep "trans sesi gibi" ya da "balgam sesli" diye aşağılıyacı şeyler yazıyorlar ama bence sorun sesinde değil kullanma şeklinde.Bence vokali zayıf ,şarkı söyleme biçimi sesine uymuyor ve keşke ingilizcesini geliştirseydi ingilizce telefuzlu şarkılar Korece telafuzundan bin kat daha iyi

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,092
Ya ben insanların sürü psikolojisi ile bunu yaptıklarını düşünüyorum. Çoğunun kendisine ait düşüncesi yok ya da düşüncelerini dürüstçe ifade edebilecek cesaretleri bile yok. Hangi düşünce daha çok kabul görüyorsa ona göre yorum yapıyorlar.
Kız yıllardır sektörde ve kendisini sürekli geliştiren birisi. Ayrıca kendisinin farkında ona göre de solo çıkardı. Ama yine de aynı yerden vurmaya çalışıyorlar boş ve saçma. Ben kendisini ve sesini en başından beri beğeniyorum.

Ü

Üye silindi 189

oncelikle netizenlerin jisoo ile ilgili soylemleri igrenc. kimse hakkinda bu tur sozler soylemek hos degil. balgamli ya da trans sesli demek de ne? ne varos insanlar bunlar ben anlamiyorum.

neyse ses mevzusuna gelirsek ben jisoonun sesine cok bayilmiyorum. evet bazi sarkilarda sesi cok guzel ozellikle sarkilarin hodden vocals kisimlarinda yaptigi harmonizeler falan inanilmaz iyi ama bunun disinda cogu sarkida sesini pek begenmiyorum. dinlenilemez bi ses tonu degil, oyle rahatsiz da etmiyor beni ama iste cok bayilmiyorum diyelim.

Mona Rosa 🥀🖤

Rookie Idol
Tepki
1,435
Ay aman jisoo dan daha kotu olan 3 sn line soyleyemeyen tonlarca idol var jisoo ya takmalarının nedeni en populer kiz grubunun uyesi olmasi guzel olmasi markalar tarafindan prenses gibi muamele gormesi yani kendi yasadiklari hayatla sorguluyolar sesi de kendilerine gore iyi olmayinca kiyasliyolar yani 7 sene oldu artik bunu konusmanin bi faydasi mi var kiz idolluk gorevini yerine getirmiyosa otur elestir ama elinden geleni yapiyo yinede lisa haric de hepsinin uyumsuz sekronize olamadigi zamanlar oldu o konuda da tek yonlu elestiremeyiz zaten sirf bu algi yuzunden solosu kotu olacak dendi herkes bayila bayila dinledi kendi standardinda en iyisini yapmis album cikarsa cesitlilik katsa daha net de goruruz potansiyelini yani eninde sonunda Allah vergisi ne yapsin Ben dordunun de sesini seviyorum dinlerken keyif veriyor o yuzden blink olarak hic de umrumda degil ama kizlar zirveden dusmedikce senelerce unutulmayacak bi grup zaten bunu konusanlarda hep olacaktir okumadan geciyorum artik netizenlerde once kendilerine donup bi baksinlar

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,360
Benimde karşıma böyle yorumlar fazlasıyla çıkıyor.Ama bence Jisoo nun sesi güzel.Ben beyeniyorum.Galiba o kişilerin kulaklarında sorun var

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,100
Zaten kötü ses diye bir şey yok, şan eğitimi almamış ses ve ses rengine uyan şarkı diye bir şey var bence. Şahsen sesimin harika olduğunu düşünmüyorum çünkü bir kadına göre bir tık daha kalın bir sesim var ve bu yüzden ince sesli şarkıları söylerken sesim çok kötü çıkıyor ama Adele'in ses tonu daha kalın olduğu için söylemesi ne kadar zor olsa da onun şarkılarını söylerken sesim kulağa daha güzel geliyor ve Adele'in şarkıları da benim ses rengimle uyuşuyor bence. Şan eğitimi de almış olsam belki Adele tarzında şarkılar söyleyebilen harika bir şarkıcı olarak bilecek herkes beni? O yüzden Jisoo'nun da sesinin kötü olduğunu düşünmüyorum ben, sadece diğer kızların -özellikle Rosé'nin- sesine nazaran daha kalın bir sesi olduğu için grup şarkılarında insanlara farklı geldiğini düşünüyorum. Ama solosunda tam onun ses rengine uyan bir şarkı seçtikleri için bence harika bir iş çıkardı ve kulağa harika geliyor sesi.

Ya ben insanların sürü psikolojisi ile bunu yaptıklarını düşünüyorum. Çoğunun kendisine ait düşüncesi yok ya da düşüncelerini dürüstçe ifade edebilecek cesaretleri bile yok. Hangi düşünce daha çok kabul görüyorsa ona göre yorum yapıyorlar.

Ha bir de tam olarak bu durum var. Bazıları sadece antilik (?) yapmak için yorum yapıyor. Onlar kendilerini belli ediyorlar zaten, ben de çok sallamıyorum onları zira kendilerine ait bir görüşü belirtemeyecek kadar ebleh insanlar kendileri.

ask

Fanbase Starter
Tepki
4,562
Tiktokta dolaşırken her blackpink üyesinin aı cover larını paylaşan bir hesap vardı.hesabında dolaştım ve hep en güzeli jisoo ile yapılan cover lardı.netizenler hep "trans sesi gibi" ya da "balgam sesli" diye aşağılıyacı şeyler yazıyorlar ama bence sorun sesinde değil kullanma şeklinde.Bence vokali zayıf ,şarkı söyleme biçimi sesine uymuyor ve keşke ingilizcesini geliştirseydi ingilizce telefuzlu şarkılar Korece telafuzundan bin kat daha iyi
Bence kotu hicbir turlu bana hitap etmiyor

canimbanabas

Fanbase Starter
Tepki
1,773
jisoonun sesi kötü değil bence. ama şöyle bir gerçek var ki ne bp prodüktörleri ne jisoo sesini tam olarak geliştiremiyor. böylesine duyulduğu ilk anda bile çarpıcı olan bir ses yeteri kadar eğitimli değil ne yazık ki :/ vokal eğitimine yoğunlaşırsa gerçekten müthiş şeyler gerçekleştirebileceğini düşünüyorum🥲🥲 ki senelerdir performans göstermesine rağmen ses tellerine pek zarar gelmemiş gibi duruyor.
ha bi de şöyle bir şey var ki bir idol için jisoonun yetenekleri yeterli ama dünyanın en başarılı kız gruplarından bir tanesinin üyesi olarak yeterli değil 😎 artı olarak müzikal vizyonuna da bir el atması lazım bence😭😭😭 neyse neyse jisoo girls ai çok iyiymiş gidip dinliyimm

Tepki
1,364
Jisoo'nun sorunu ses renginden çok vokal becerileri bence. Ses rengi beni pek rahatsız etmiyor ama iyi bir vokal olduğunu da düşünmüyorum. Hem Kpop'ta hem de diğer müzik piyasalarında kalın sese sahip olan bir sürü kadın şarkıcı var ama hepsi aynı tepkileri almıyor. Çünkü dediğim gibi önemli olan ses rengi değil onu ne kadar iyi kullanabildiğin. Rosé'nin de tiz bir sesi var mesela ama o da bence sesini çok iyi kullanamıyor. Çok kolay detone oluyor. Şirketin yanlış vokal teknikleri ve kızların yeterince ders alıp gayret göstermemeleri en büyük sorun gibi görünüyor.

Son düzenleme: