Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Exo First Snow ❄️

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
bilmeyenler icin kücük bir bilgi vereyim the first snow "miracles in december" albümünün yan parcalarından biri ve istisnasız her yıl sonunda kore listelerinde üst sıralarda yer alıyo ve bu 10 yıllık bir sarkı 🥹 gecen sene melon günlük listesinde 18. sıradaydı bu sene de 17. sıraya yükselerek yeni zirvesine ulastı 🥳

buna ek olarak tiktokta first snow challengeları yapılmaya baslandı ve giderek de yayılıyo hatta baekhyun da bunu görmüs umarım üyeler de bu akıma katılır 🥹
birkac tane böyle video bırakayım

hepsi cok güzel 😭

Tepki
1,364
bilmeyenler icin kücük bir bilgi vereyim the first snow "miracles in december" albümünün yan parcalarından biri ve istisnasız her yıl sonunda kore listelerinde üst sıralarda yer alıyo ve bu 10 yıllık bir sarkı 🥹 gecen sene melon günlük listesinde 18. sıradaydı bu sene de 17. sıraya yükselerek yeni zirvesine ulastı 🥳

buna ek olarak tiktokta first snow challengeları yapılmaya baslandı ve giderek de yayılıyo hatta baekhyun da bunu görmüs umarım üyeler de bu akıma katılır 🥹
birkac tane böyle video bırakayım

hepsi cok güzel 😭
EXO'nun çoğu şarkısını çok seviyorum ama First Snow benim favorim. Hem sözleri ve hem müziği hem de vokalleri harika. Kışın defalarca sıkılmadan dinlenecek ve o kış duygusunu yaşatacak bir şarkı. Zaten her kış listelerde yükseliyordu ama bu sene sanki daha hızlı yükseliyor listelerde. Grubun birçok şarkısı ilgiyi hak ediyor. Umarım diğer şarkıları da bu kadar ilgi görür.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada Kyungsoo'nun I Do şarkısı da listelerde istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Böyle yükselmeye devam ederse ilk 20 leri görür gibi. Somebody şarkısında da potansiyel vardı ama nedense I Do daha fazla patladı.

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Bu arada Kyungsoo'nun I Do şarkısı da listelerde istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Böyle yükselmeye devam ederse ilk 20 leri görür gibi. Somebody şarkısında da potansiyel vardı ama nedense I Do daha fazla patladı.
evett i do cıktığından beri listelerde yavas yavas yükseliyo bugün de melon hot 100'de 10. sıradaydı keske müzik showlarında da promo yapabilseydi ya 🥲 sanki eslem demisti i do tam korelilerin seveceği tarzda bir sarkı somebody'den daha cok tutmasını anlayabiliyorum bi nevi

Tepki
1,364
evett i do cıktığından beri listelerde yavas yavas yükseliyo bugün de melon hot 100'de 10. sıradaydı keske müzik showlarında da promo yapabilseydi ya 🥲 sanki eslem demisti i do tam korelilerin seveceği tarzda bir sarkı somebody'den daha cok tutmasını anlayabiliyorum bi nevi
Kyungsoo bu tarzda albümler çıkarmaya devam eder ve bol promo yaparsa bence Kore'de sevilen solo sanatçılardan biri olur. Umarım kendi şirketinde sadece oyunculuk işine değil şarkıcılığa da önem verir ve bol promolu albümler çıkarır. Bu arada liste durumunu hiç takip etmemiştim. Acaba That's Okay de listelerde yüksek miydi ki?

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
Kyungsoo bu tarzda albümler çıkarmaya devam eder ve bol promo yaparsa bence Kore'de sevilen solo sanatçılardan biri olur. Umarım kendi şirketinde sadece oyunculuk işine değil şarkıcılığa da önem verir ve bol promolu albümler çıkarır. Bu arada liste durumunu hiç takip etmemiştim. Acaba That's Okay de listelerde yüksek miydi ki?
that's okay melonda 2'den debutlamıstı o dönem bazıları sajaegi yapmasaydı 1'den debutlayacaktı hatta baya iyiydi listelerde ayrıca melonda en cok beğeniye sahip sm solo sarkısı

that's okay melonda 2'den debutlamıstı o dönem bazıları sajaegi yapmasaydı 1'den debutlayacaktı hatta baya iyiydi listelerde ayrıca melonda en cok beğeniye sahip sm solo sarkısı
ayy pardon 8'den debutlamıs ama 2.sıraya yükselmis normalde 1. sırada olması gerekiyomus o dönem baya listelerde manipülasyon yapıldığı icin 1 olamamıs diğer listelerde de ilk 10'da debutlamıs baya iyiymis yani
D.O. ‘That’s okay’ | 01-07-2019, 7PM KST (DEBUT)

Melon: 8
Genie: 8
Bugs: 3
Soribada: 5
Mnet Music: 25

Son düzenleme:
Tepki
1,364

ayy pardon 8'den debutlamıs ama 2.sıraya yükselmis normalde 1. sırada olması gerekiyomus o dönem baya listelerde manipülasyon yapıldığı icin 1 olamamıs diğer listelerde de ilk 10'da debutlamıs baya iyiymis yani
D.O. ‘That’s okay’ | 01-07-2019, 7PM KST (DEBUT)

Melon: 8
Genie: 8
Bugs: 3
Soribada: 5
Mnet Music: 25
Buradan da anlaşılıyor ki Kyungsoo Kore'de solo olarak tutulacak bir şarkıcı. Sadece biraz promoya ihtiyacı var. Sesi zaten melek gibi, şarkıları da seviliyor. Umarım bu potansiyelini kullanır. Eğer potansiyelini düzgün değerlendirirse 10 yıl içinde Kore'nin en sevdiği oyuncularından ve solo şarkıcılarından biri olması sürpriz olmaz kimseye.

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
jonginim olsaydı hemen cekerdi bi video 😭
sehun'un askere gitmesi daha gercekci bi istek olur erigom fazla ucmayalm

Bşey diyicem ben mi kafayı yedim acaba ksoo saçları diye dolaşıyorum etrafta sjsjdh saçları çok güzel woobin ile olan program da hele saçları savuruyo yaaa 😎
evettt su an kullandığı model asırı iyi ins bi anda kel olma perileri gelmez de uzun süre böyle kalır

Tepki
1,364
Bşey diyicem ben mi kafayı yedim acaba ksoo saçları diye dolaşıyorum etrafta sjsjdh saçları çok güzel woobin ile olan program da hele saçları savuruyo yaaa 😎
Woobin'den konu açılmışken, Woobin-Kyungsoo arkadaşlığını çok sevdiğim aklıma geldi. Woobin'in hayatında Shin Min Ah gibi muhteşem bir kadın olmasa Kyungsoo'ya aşık olduğunu düşünürdüm valla. Sürekli aşkım diye gezmesinin büyük etkisi var tabi bu düşüncemde. Aralarında neden bu kadar sevgi var diye düşünürken bugün bu konuyla ilgili bir story gördüm. Meğerse Woobin hastayken Kyungsoo onu hem çok aramış hem de ziyaret etmiş. Bu Woobin'i çok etkilemiş olmalı ki, her albümünde her işinde en büyük destekçisi oluyor Kyungsoo'nun. Aralarındaki bağa bayıldım ❤️❤️

Ekli dosyalar

• IMG_20231202_232814.jpg
    IMG_20231202_232814.jpg
    374.7 KB · Görüntüleme: 4
Tepki
1,364
Aynısını düşünüyorum bu arada djd gerçekten aşık gibi davranıyor bitkiyi görüp kyungsoo gibi diyo yenge olmasa ship yapıcam bfdbbd
Yenge çok güzel ama bayılıyorum o kadına. Kore dizisi izlemeye başladığımda ilk izlediğim kişilerden. Hem çok sevimli, hem çok güzel hem de iyi oyuncu ❤️. Woobin kadının hasından anlıyor valla. Ama dediğin gibi arada yenge olmasa Kyungsoo aşkından ölüyor bu adam derim yani 🤣

Tepki
1,364
Suhocum bu size çok bile deyip, bir challenge videosu fırlatmaş yüzümüze. Sıfatını sevdiğim çok güzel gülümsüyor yine de ❤️❤️

Üyelerin challengedan haberi varmış ama yapıp yapmama konusu muallak. Hep kaçamak cevaplar bunlar Suhocum. Neyse en azından fanları adam yerine koyup bir ses vermiş canım liderim ❤️❤️

Tepki
1,364
#EXO 첫눈 (The First Snow) 10:00 KST

#2 Melon Top 100 (+3) (NEW PEAK)
#3 Bugs (+1) (NEW PEAK)
#18 Genie (+12) (NEW PEAK)
#23 Flo (+3) (NEW PEAK)

bir numara geliyo kızlarrrr organic hit🤌 promoyu da gectm, uyelerin bi challange bile yapmamasına gormezden gelmesine ragmen 10 yıllık sarkıyla rekor kıran exo'dan biz razıyız ahahahds millet oluyo exo ve kıs albumu ozleminden ya. gercekten bosa harcanan koskocaman bi potansiyel..
Aslında bu kış bir albüm gelebilirdi. Ne Kai ne de Sehun vokal üye. Kış albümleri genellikle vokal ağırlıklı duygusal veya eğlenceli şarkılardan oluşuyor. Dolayısıyla mevcut üyelerle rahatça bir kış albümü çıkardı. Maalesef bu fırsat da kaçmış görünüyor. Organik dinlenmenin ne kadar önemli olduğunu First Snow'da görmüş olduk bu arada. First Snow ve Cream Soda arasındaki liste farkı bunu gözler önüne seriyor. Cream Soda fan streami odaklı listelere girdi ama üst sıralara çıkamadı. First Snow ise herkes tarafından dinleniyor. 1. sırayı görür mü bilmem ama şu ana kadarki liste sıralamaları zaten çok büyük bir başarı.
(Cream Soda'nın başarısını küçümsemiyorum bu arada. Şu an EXOL'den daha aktif olan birçok fandom bu listelere sevdikleri grupların şarkılarını sokamıyorken EXIST albümünden birçok şarkı listelere girdi.)

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
#EXO 첫눈 (The First Snow) 10:00 KST

#2 Melon Top 100 (+3) (NEW PEAK)
#3 Bugs (+1) (NEW PEAK)
#18 Genie (+12) (NEW PEAK)
#23 Flo (+3) (NEW PEAK)

bir numara geliyo kızlarrrr organic hit🤌 promoyu da gectm, uyelerin bi challange bile yapmamasına gormezden gelmesine ragmen 10 yıllık sarkıyla rekor kıran exo'dan biz razıyız ahahahds millet oluyo exo ve kıs albumu ozleminden ya. gercekten bosa harcanan koskocaman bi potansiyel..
gercekten organik hit yarın öbürgün 1 numaraya ulasır exolar da bunu görmüs tesekkür ediyolar sadece 🥴 aga kalkın challenge cekin bi zahmet

Tepki
1,364
dag onerisi yapıyodu kktda ahshahhsa diyorum ya keşiş olacak adam cocugu kovalayarak zorla sirkete almıslar yazık

uyuyan guzel ksoo da uyanmıs shahsha yavas yavas basarıcaz ahshahdha

Ekli dosyayı görüntüle 19823
Keşiş Sehun fena fikir değil. Zaten çocukları da çok seviyor. Bana sevgi dolu biri imajı veriyor hep.
Kyungsoo'ya şaşırdım. Listeleri takar mıydı o? Ben idollüğü unuttu sanıyordum 😂. Acaba I Do'nun Melondaki sıralamasından haberi var mı ki?

Konu Sahibi
erigom

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
sehun ktalk grup sohbetine girip first snowun bugunlerde sevildigini duydum kim yaptı challangeı falan da yazmıs. gunaydın pasam hic gerek yoktu ya
su sekil her seyden uzaklasıcaksın iste fkslxksk

The First Snow MelOn günlük listesinde 3. sıraya çıkarak 2023 yılının en yüksek sıralamasına sahip erkek grubu şarkısı oldu. 🥳
kralice ya su an genie bugs flo ve melonda ilk 10'da yer alıyo 🔥🥳

Tepki
1,364
bence I Do diye bi sarkı yayınladıgını bile unutmus olması cok yuksek ihtimal hadi exo neyse de sen sirket actın insan az bi halka iner akmunun programına katıldıgında nasıl da viral olmustu hatırlıyoruz hala hepimiz. ksoo da solo sarkıcılık kariyeri acısından lim young woong gibi olma potansiyeli var. en halka inebilen uye hem de 0 cabayla. ama potansiyellerini bosa harcıyorlar hep. dg partisi yapacagına sarkısına promo yapacagı programlara cıksa daha iyi. ne kexol ne kdandan parti falan hak etmiyo
Kyungsoo üyeler arasında en fazla halka inme potansiyeli olan üye ama asla bu avantajını kullanmıyor. Nedenini bilmemekle birlikte asıl aktör kariyeriyle ses getirmek istediğini düşünüyorum.
Halk arasında sevilecek iş yapacağını düşündüğüm diğer üye ise Chen. Eğer yine ses getiren bir dizinin OST'sini söylerse listelerde kendine yer bulabilir. Baekhyun'un fandomu çok güçlü ama listelerde ne durumda bilmiyorum. Baekhyun diğer ikisine göre idol kariyeriyle daha ön planda ve fandom odaklı gidiyor daha çok.

Tepki
1,364
hem muzik hem oyunculuk alanında kendini iki kat tanıtıp kitle kazanabilecekken tek bi tanesini odagına alması akıl karı degil ya. chen'in dinlenmeleri falan baya iyi gercekten dedigin gibi ostlardan gidebilir. bh de aynen dedigin gibi daha cok idol kariyeri on planda ve fan kitlesi dinliyor
Neden müziğe yeterli ilgiyi vermiyor ben de anlamıyorum. Listeleri falan bırak gerçekten çok güzel bir ses rengi var, dinlayip de beğenmeyen kimseye rastlamadım henüz. Hem genç hem de ahjumma kitlesini kazanabilecek bir aurası var. İki sektörde de kolayca kariyer yapabilir. Ama oyunculuğa daha çok kafayı takmış gibi. Yanlış anlaşılmasın, müziği sevmiyor falan demiyorum ama bu alana yeterli ilgiyi göstermiyor sanki. Halbuki çok az bir çabayla bambaşka bir yerde olabilecek bir potansiyele sahip.