Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Haber Exo Sehun Ve Chanyeol, Jung Hoon-Tak Tarafından Kişisel Faaliyetler Için Yeni Bir Şirket Kuruyor+ Sm Yalanladı

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
Eğlence sektörü kaynaklarına göre EXO'dan Sehun ve Chanyeol, grup faaliyetlerinden ayrı olarak daha çeşitli bireysel faaliyetler yürütmek amacıyla SM Entertainment değil yeni bir şirketle özel sözleşmeler imzalıyor.

Yakın zamana kadar ikili, faaliyetlerinin yönünü tartışmak için bir SM Entertainment temsilcisiyle uzun bir görüşme yaptı ve yeni bir şirkete taşınma konusunda anlaştılar. Ancak grubun faaliyetleri SM Entertainment ile eskisi gibi devam edecek.Bu bilginin henüz kesinleştiği söyleniyor.

Sehun ve Chanyeol'un yeni evi olacak ajansın, eğlence ajansı iHQ'nun eski CEO'su ve Kore Eğlence Yönetimi Derneği danışmanı eğlence yapımcısı Jeong Hoon-tak tarafından kurulduğu biliniyor.

rybjVa.jpg
-

SM Entertainment'a göre Chanyeol ve Sehun'un yeni bir ajansa transfer olduğu doğru değil.

Ayrıca "SM ile EXO üyeleri arasında geçen yılın sonunda imzalanan sözleşmenin hala geçerli olduğunu ve EXO'nun SM'deki faaliyetlerinin devam edeceğini" belirttiler.

Ancak bireysel aktivite olanakları açık bırakılmıştır. "Üyelerin yalnızca bireysel faaliyetleri için, üyelerin SM ile özel bir sözleşme sürdürmek istemeleri halinde, bu tür faaliyetlerin üyelerin kendileri tarafından kurulmuş bir şirket aracılığıyla yürütülmesine şartlı izin vermeye karar verdik."

-

Ayrıca Jeong Hoon Tak yada diğer adıyla Teddy Jung'la tanınan kişi uzun zamandır sektörde olan bir yönetmen.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
chewy

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
sm anında yalanlamıs 🥴 hic sasırmadım ama weiboda baya konusuluyo bu haber büyük ihtimalle sene sonunda falan resmen ayrılmıs olurlar
Çocuklar her ne kadar 8 kişi olarak kalmak isteseler SM arkadan baltalıyor 🤦‍♀️ Yetti be

erigom

Fanbase Starter
Tepki
2,515
özetle sm demis ki solo faaliyetleri icin sm'le calısmak istemeyen üyeler ancak kendi sirketini acarsa sm'den ayrılmalarına izin veririz demis... zamanında exoya label verseydi su an bunlarla uğrasmak zorunda kalmazdı

inbound819035996840347636.jpg
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Çocuklar her ne kadar 8 kişi olarak kalmak isteseler SM arkadan baltalıyor 🤦‍♀️ Yetti be
bırakmıyo pacalarını valla o kadar sıkıldım ki bu durumdan

Tepki
1,364
özetle sm demis ki solo faaliyetleri icin sm'le calısmak istemeyen üyeler ancak kendi sirketini acarsa sm'den ayrılmalarına izin veririz demis... zamanında exoya label verseydi su an bunlarla uğrasmak zorunda kalmazdı

Ekli dosyayı görüntüle 16723
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

bırakmıyo pacalarını valla o kadar sıkıldım ki bu durumdan
SM ne EXO'nun büyümesine imkan verdi, ne de grubun mevcut büyümesini muhafaza edebildi. Hatta bence kasıtlı olarak popülaritesinin düşmesinde büyük rol oynadı. Şirketinde bir gruba label vermek görülmemiş bir şey olmamasına rağmen bunu çok hakeden grubuna fazla gördü. Chanyeol yıllardır solo albüm diye çalışıyor, onu bile çok gördü şirket. Sehun yıllardır grup aktiviteleri hariç ortada görünmüyor. Onun klasmanında bir idolün bir sürü projesi olur hâlbuki. Üyeler arası ayrım had safhada. Hal böyleyken gitmek isteyene de yol vermiyor. O gitmesin bu gitmesin diye yırtınıyor. Nasıl SM onların babası değilse bu çocuklar da SM'in evlatları değil. Üyelerin birbirleri hariç kimseye minnet borcu yok. 10 yıldır bir arada olarak birbirlerine olan minnet borçlarını da ödediler. Grubun bir arada olmasını çok istiyorum ama zaten onları göremezken bir arada olmalarının anlamı ne emin değilim.

Son düzenleme:
Konu Sahibi
chewy

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,219
SM ne EXO'nun büyümesine imkan verdi, ne de grubun mevcut büyümesini muhafaza edebildi. Hatta bence kasıtlı olarak popülaritesinin düşmesinde büyük rol oynadı. Şirketinde bir gruba label vermek görülmemiş bir şey olmamasına rağmen bunu çok hakeden grubuna fazla gördü. Chanyeol yıllardır solo albüm diye çalışıyor, onu bile çok gördü şirket. Sehun yıllardır grup aktiviteleri hariç ortada görünmüyor. Onun klasmanında bir idolün bir sürü projesi olur hâlbuki. Üyeler arası ayrım had safhada. Hal böyleyken gitmek isteyene de yol vermiyor. O gitmesin bu gitmesin diye yırtınıyor. Nasıl SM onların babası değilse bu çocuklar da SM'in evlatları değil. Üyelerin birbirleri hariç kimseye minnet borcu yok. 10 yıldır bir arada olarak birbirlerine olan minnet borçlarını da ödediler. Grubun bir arada olmasını çok istiyorum ama zaten onları göremezken bir arada olmalarının faydası ne emin değilim.
SM gruplarının kendisinden daha fazla büyümesine izin vermedi ki. Her zaman şirket dedi. SNSD, TVXQ ve Super Junior zamanları iyiydi. Çin'de ve Asya'da en iyi şirket diye lanse ediliyordu. Daha sonra herşey sarpa sardı. Artık şirket, gruplarından önce geliyor. Son zamanlarda JYP, Hybe ve YG'nin yaptığı gibi Batı'ya kayması gerekiyordu ancak Çin'in parası hoş geldi gözüne. Şimdi de Batı'da grupları çıkış yapsada zorlanıyor. Ve Çin'in yasakları daha da katılaşıyor K-pop ile ilgili. Köle sözleşmesi olmasaydı Exo buralarda olmazdı. Üyeler dört dörtlük İngilizce konuşan bile vardı. Exo'ya bunu yapmasaydı K-pop Batı'da daha erken trend olurdu. Örneğin Red Velvet, 8 yıllık idoller önceden Big3 girl group diye anılırdı. Bir bakıyorum BP ve Twice'ın konserlerine birde Red Velvet'in tiyatrolarda yapılan konserlerine. Kızlar şok olmuştu resmen biletlerin tükenmesine ve herkesin onları izlemeye gelmesine.
Aklıma Irene ve Chanyeol'un etkinliklere katılmadı diye alınan marka elçiliği geliyor. Umarım YG gibi günahını aldığı kişilerin ahıyla yavaş yavaş en acılı yöntemle batar 🔥🔥🔥

🔥🔥🔥🔥Yan SM yan 🔥🔥🔥🔥

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,888
Ben bu konuda herkesin aksine sm nin doğru yaptığını düşünüyorum. Çünkü farklı şirketlerle sözleşme imzalarlarsa grup faaliyeti falan yalan olur. İdollere çok da güvenmemek lazım bence. Şimdi "biz hala exoyuz. Grup faaliyetlerine devam edeceğiz" derler. Bir kere geri dönüş yaparlar sonra solo faaliyetlerine dalarlar ve vakit ayarlayıp grup dönüşü falan yapamazlar. Bunun en iyi örneği snsd. 5 sene bekledik grup dönüşü yapmalarını. Herkes exo için got7 gibi olsunlar falan diyor ama got7 üyeleri farklı şirketlere gittikten sonra kaç kere albüm yaptılar mesela? Benim duyduğum 1 kere. (başka yaptıysalar da hiç konuşulmamış ki ben görmemişim).Yani eğer exoyu exo olarak 8 üyeli bir şekilde görmek istiyorsak bence en mantıklı sözleşme şartı budur. Exo üyelerinin hepsi gayet de bireysel şirket açabilecek güce sahipler. Eğer sm de bu kadar kısıtlandıklarını düşünüyorlarsa baekhyun gibi kendi şirketlerini kursunlar.
Ama keşke suju gibi alt şirket kursaydı exoya da ama onu da yapmadı. Muhtemelen sujuya alt şirket kurma izni veren lsm dı. Lsm gitti sm de her şey karıştı ama orası ayrı bir mevzu.
Ayrıca herkes bir şeyi unutuyor ama exo'yu exo yapan sm. Her üyeyi ayrı ayrı parlatıp bu kadar popüler hale getiren de yine sm. (üyelerin yeteneklerini görmezden gelmiyorum elbette ama popülerite ile yeteneğin birlikte ilerlemediğini görecek kadar uzun zamandır sektörü takip ediyorum.) Büyük şirket imkanları diye bir gerçek var sektörde ve kimse bunu inkar edemez.
Bana çok katılmayan var biliyorum ama kimseye cevap verip tartışmaya girmek istemiyorum. Ben bu tartışmalara zamanında çok girdim. Ne siz beni ikna edebilirsiniz ne de ben sizi. O yüzden hiç ağız dalaşına girip birbirimizi yormayalım da kırmayalım da.

Tepki
122
sm işine geleni anında yalanlıyor işine gelmeyene bakmıyor bile bi iki güzel haber aldık anında baltalanacak illaki demeki Baek o yüzden kendi şirketini kuruyordu başka bir şirkette iş yapamayacaktı keşke diğer üyelerde solo aktiviteleri için oraya geçse ama hep keşkelerde kalıyoruz ne zaman bu dert bitecek ya

truth_hurts

Rookie Idol
Tepki
912
Ben bu konuda herkesin aksine sm nin doğru yaptığını düşünüyorum. Çünkü farklı şirketlerle sözleşme imzalarlarsa grup faaliyeti falan yalan olur. İdollere çok da güvenmemek lazım bence. Şimdi "biz hala exoyuz. Grup faaliyetlerine devam edeceğiz" derler. Bir kere geri dönüş yaparlar sonra solo faaliyetlerine dalarlar ve vakit ayarlayıp grup dönüşü falan yapamazlar. Bunun en iyi örneği snsd. 5 sene bekledik grup dönüşü yapmalarını. Herkes exo için got7 gibi olsunlar falan diyor ama got7 üyeleri farklı şirketlere gittikten sonra kaç kere albüm yaptılar mesela? Benim duyduğum 1 kere. (başka yaptıysalar da hiç konuşulmamış ki ben görmemişim).Yani eğer exoyu exo olarak 8 üyeli bir şekilde görmek istiyorsak bence en mantıklı sözleşme şartı budur. Exo üyelerinin hepsi gayet de bireysel şirket açabilecek güce sahipler. Eğer sm de bu kadar kısıtlandıklarını düşünüyorlarsa baekhyun gibi kendi şirketlerini kursunlar.
Ama keşke suju gibi alt şirket kursaydı exoya da ama onu da yapmadı. Muhtemelen sujuya alt şirket kurma izni veren lsm dı. Lsm gitti sm de her şey karıştı ama orası ayrı bir mevzu.
Ayrıca herkes bir şeyi unutuyor ama exo'yu exo yapan sm. Her üyeyi ayrı ayrı parlatıp bu kadar popüler hale getiren de yine sm. (üyelerin yeteneklerini görmezden gelmiyorum elbette ama popülerite ile yeteneğin birlikte ilerlemediğini görecek kadar uzun zamandır sektörü takip ediyorum.) Büyük şirket imkanları diye bir gerçek var sektörde ve kimse bunu inkar edemez.
Bana çok katılmayan var biliyorum ama kimseye cevap verip tartışmaya girmek istemiyorum. Ben bu tartışmalara zamanında çok girdim. Ne siz beni ikna edebilirsiniz ne de ben sizi. O yüzden hiç ağız dalaşına girip birbirimizi yormayalım da kırmayalım da.
Grup zaten yılda bir kere dönüyor 1 ay bile promo yapmıyor solo aktiviteler yüzünden grup etkinlikleri ertelenmez bence bu sorunu en çok d.o yaşadı ama o bile her konsere her etkinliğe katıldı.SM üyelerin gideceğini biliyor bu yüzden elinden geldiğince şirkete bağlamaya çalışıyor.Ben şirketi felan düşündüklerini de sanmıyorum daha 1 yıl önce şirketin hisseleri hybea satılıyordu ama idollerin haberi bile yokmuş.Yönetici kadrosu bana hiç güven vermiyor.