Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Herkesin Çok Sevdiği Ama Sizin Sevmediğiniz Bir Şey Var Mı?

Sisi

Trainee
Tepki
239
Çoğu insanın sevdiği ama sizin bi türlü sevemediğiniz bir şey var mı?Bir yemek,şarkı,ünlü her şey ola bilir.
Benimki kesinlikle soğan.Soğandan o kadar nefret ediyorumki hem çiy hem pişmiş hali bana iğrenç geliyor.Çocukluğumda soğanlı yemekleri yerken soğanları ayırıyordum hep.Şimdilerde ayırıp yesemde tadı üzerinde kalıyor yinede yiyemiyorum bir türlü.Benim yüzünden annem yemekleri ya soğansız yapıyor ya da benim için ayrı pişiriyor.Sadece 1-2 yemeyi yiyebilirim bu türlü onlardada soğanın tadı pek hiss olunmuyorsa öyle.
Bide biberide hiç sevmiyorum.Özellikle pizzada biber olunca elimle bir-bir ayıklıyorum sonra yiye biliyorum.
Aranızda benim gibi olanınız var mı?Peki sizler neyi sevmiyorsunuz?

Ü

Üye silindi 25

çikolata ve genel olarak aşırı tatlı şeyler sadece regl olduğumda aklıma düşüyor onun dışında bir lokma bile beni kesiyo..bi de selena gomez(yengeç burçlarını genel olarak sevmem drama queen mızmız mağdurlar içinizde varsa yengeç burcu sizi seviyorum) hızlı bi geçiş oldu tatlıdan ama slkFKSDŞLFKSŞKDSŞA türkiyede soğan sevmeyip yaşamak çok zor kolay gelsin

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
çikolata ve genel olarak aşırı tatlı şeyler sadece regl olduğumda aklıma düşüyor onun dışında bir lokma bile beni kesiyo..bi de selena gomez(yengeç burçlarını genel olarak sevmem drama queen mızmız mağdurlar içinizde varsa yengeç burcu sizi seviyorum) hızlı bi geçiş oldu tatlıdan ama slkFKSDŞLFKSŞKDSŞA türkiyede soğan sevmeyip yaşamak çok zor kolay gelsin
Sağ ol arkadaşım😊.Azerbaycanda yaşıyorum bu arada ama yinede zorlanmıyorum değil😕.

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
Pizzadan nefret ediyorum tadı cidden çok kötü insanlar nasıl seviyor anlamıyorum
Bu garip geldi cidden.Pizza diyince "pizzayı kim sevmez ki" diyor insan.Bir arkadaşımı hatırlattı oda pizza sevmez.Bir tek margarita yiye biliyor o kadar.

kayısı

avukat kedy
Moderatör
Tepki
2,388
Zeytin. Maalesef çocukluk travmam var. Kreşte öğretmenim zorla yedirmeye çalışmıştı, tabağına hiçbir şey kalmayacak tabağını bitirmeden gelemezsin dedi gitti kadın, tüm arkadaşlarım oyun oynamaya gitti ben ağlaya ağlaya oturdum yemekhanede. Tabağımda 2 tane zeytin, 1 tane (afedersiniz) ağzımdan çıkardığım yutamadığım zeytin, ağlayan bir ben ve bulaşıkları toparlayan abla öylece kaldık yemekhanede. En son bulaşıkçı abla kıyamadı da aldı tabağımı, sen git hadi ben yedi derim öğretmenine dedi. Allah bin kere razı olsun o abladan. Öğretmenimi de Allah'a havale ediyorum... Ulan be kadın!!! Senin yüzünden zeytinin kokusunu tadını aldığım her an öğürüyorum hâlâ...

Snape

Trainee
Tepki
106
Ben eskiden soğana karşı nötrdüm(soğan için boyle bi cümle kurcağım aklima gelmezdi neyse dbbdbdndndn) 2020 de korona oldum ve koku tat her şey gitmişti çoğu insan gibi bende de sonra koku tat gelince soğandan o kadar tiksindimki anlatamam çünkü soğanın eski kokusu ve tadı yoktu çok affedersiniz ama dışkıdan bile daha iğrenç kokuyordu o kadar yani. İçinde soğan olan hiçbir yemeği yiyemiyordum sırf bu yüzden benim soğan yemediğimi bilmeyen kişilerin evinde aç kalıyordum diyebilirim. Ancak bu yıl artık soğan eski bildiğim soğan gibi kokmaya başladı yinede kaç yıldır alıştığım için hala soğanlı şeyler yemiyorum yemeğin içinde pişmiş olursa yiyebiliyorum sadece. Soğan ne kadar eskisi gibi koksa bile soğan yemiş birini kokusundan hemen anlıyorum ve beni çok rahatsız ediyor bu durum eskiden böyle değildi artık soğana katlanamadigim gibi soğan yemis insanlar bile kokuyor bana.
Benim gibi soğan haterı olan birini duymak yinede sevdinirdi biraz da olsa çünkü soğan yemediğim bu dönemde kimse inanmıyordu bana abartıyorsun az da olsa yemeye calis vs diyorlardı. Aynı şeyi yaşamadıkca insanlara kendinizi inandirmaniz çok zor gerçekten

Konu Sahibi
S

Sisi

Trainee
Tepki
239
1) Çocuklar. Direkt hepsini dünyadan mancınık ile uzaya fırlatmak lazım.
2) Türk dizileri : Her dizinin konusu aynı döndür döndür aynı konu. Bir de 2 saat dizi mi olur a... Dizi dediğin 40-45dk'dır.
Türk dizilerini ben de hiç sevmiyorum ya.Özellille dizi tuttukça kaç sezon ilerletip suyunu çıkarmalarına ayrı sinir oluyorum.

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,250
Allah affetsin ama sakatat yemem, bana göre iğrenç. Yiyenin kendisine saygısı yoktur. Şu korede tavuk ayağı yenen videolar midemi bulandırıyor. Bir Adanalı olarak sakatatın memleketinden gelip şırdan sevmediğimi söyleyince uzaylı görmüş gibi bakıyorlar 😂

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,599
Deniz ürünlerini sevmiyorum küçükken bı kere boğazıma kılçık takılmıştı 5 yaşında ya vardım ya yoktum o gün bu gündür deniz ürünü yemedim
Soğan sevmiyorum dişlerime değdiği zamanki verdiği histen nefret ediyorum
Patlıcan tadı bence o kadar kötü ki ayıla bayıla yiyenleri görünce çok şaşırıyorum
Bı de yağmurlu günleri genelde seven olmaz ama ben seviyorum üstelik güneşli günlerden de hiç hoşlanmıyorum güneşe çıkmaktan nefret ediyorum

betul

Fanbase Starter
Tepki
2,539
Baklava,Bal, Çoğu reçel

Bana aşırı tatlı geliyorlar. Normalde şekerli çay ,şekerli kahve, sütlü tatlılar vs severim ama bunları sevmiyorum.

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,286
Çoğu insanın sevdiği ama sizin bi türlü sevemediğiniz bir şey var mı?Bir yemek,şarkı,ünlü her şey ola bilir.
Benimki kesinlikle soğan.Soğandan o kadar nefret ediyorumki hem çiy hem pişmiş hali bana iğrenç geliyor.Çocukluğumda soğanlı yemekleri yerken soğanları ayırıyordum hep.Şimdilerde ayırıp yesemde tadı üzerinde kalıyor yinede yiyemiyorum bir türlü.Benim yüzünden annem yemekleri ya soğansız yapıyor ya da benim için ayrı pişiriyor.Sadece 1-2 yemeyi yiyebilirim bu türlü onlardada soğanın tadı pek hiss olunmuyorsa öyle.
ya benim de bir kuzenim var böyle soğanın her türlüsünden nefret ediyor. yemeğin içinde ufak doğransa da çıkarıyor ama tadı kalmış diyor.
ben de çiğ olanından nefret ederim. pişmiş olanda büyük doğranmadıkça problem değil
ve bamyadan nefret ederim insanlar onu nasıl yiyor anlamıyorum. etrafımda sevmeyeni daha görmedim. kokusu bile kötü

2307

Fanbase Starter
Tepki
1,286
1) Çocuklar. Direkt hepsini dünyadan mancınık ile uzaya fırlatmak lazım.
2) Türk dizileri : Her dizinin konusu aynı döndür döndür aynı konu. Bir de 2 saat dizi mi olur a... Dizi dediğin 40-45dk'dır.
3) Çay. Bu ne saçma bir içecektir. Tadı yok sıcak bir şey iç iç ne anlıyorlar. Sıcak su içsem daha iyi. Yılda 2-3 anca içerim o da ikram edilirse.
Bu kadar mı aynı olur kahsoabaoajaoaja
Bu arada bir çay bardağı çayın sindiriminin 3 şu bardağı suya eşdeğer olduğunu duyunca ekstra nefret ettim ve asla içmedim (ikram edilse bile)
Ayrıca bebekler ve çocuklar benden uzak dursunlar, aşırı gıcık oluyorum kajaoajaoanaoanoaa
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

ya benim de bir kuzenim var böyle soğanın her türlüsünden nefret ediyor. yemeğin içinde ufak doğransa da çıkarıyor ama tadı kalmış diyor.
ben de çiğ olanından nefret ederim. pişmiş olanda büyük doğranmadıkça problem değil
ve bamyadan nefret ederim insanlar onu nasıl yiyor anlamıyorum. etrafımda sevmeyeni daha görmedim. kokusu bile kötü
Kuzeninle aynı şeyleri hissediyoruz 😅
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Soğan, sarımsak, patlıcan, kabak, pırasa, yağlı yemekler, tavuk kızartması, et, sucuk (özellikle yeni yapılanlar aşırı çiğ oluyor kokusu bile midemi bulandırmaya yeter), güneşli havalar, musluk suyu, önceki günden kalmış yemekler, çorba, porselen ürünler, çok fazla kokan şeyler (başım dönüyor), uzun tırnaklar (aşırı olanları görünce kusasım geliyor)....

Ü

Üye silindi 148

Bide biberide hiç sevmiyorum.Özellikle pizzada biber olunca elimle bir-bir ayıklıyorum sonra yiye biliyorum.
Kaymak hiç sevmem,çevremdeki herkes seviyor halbuki bana tadı çok tuhaf geliyor.

hoppala

Trainee
Tepki
6
Selena Gomez hiç sevmem o kadını sinsi duruyor

Only Once🍭

Rookie Idol
Tepki
496
Hurma, kuru üzüm tarzı vücuduma faydalı olan şeyleri salak gibi sevmiyorum

Son düzenleme:

Athena

Lilith
Fanbase Starter
Tepki
1,583
Tepki
161
domates ama yemeklere koyduğumuz salcada dolu kimyasal ve islem olduğu için tadi gidiyor gibi geliyor bana bu yüzden yiyorum