Netizen Turkey Hoş Geldiniz!

Netizen Forum, Türkiye'nin en iyi k-pop forumu. KPOP haberleri, Kore-Türk Dostluk Forum, K-POP Magazin, Tartışmalar, Son Çıkanlar ve dahası.

Kayıt Ol

Soru Spoiler Sever Misiniz?

chewy

Fanbase Starter
Tepki
2,222
Bayılırım onsuz asla bir seriye başlayamam. Önce bir serinin spoilerını araştırıyorum sonra en fazla ne olabilir ki diyorum karakterin öldüğünü falan da biliyorum ha izliyorum salya sümük oluyorum güzel oluyor

Hissiz Müziğim

Moderatör
Tepki
4,101
Hiç ama hiç sevmem. Başlığı görünce bile sinirlendim

Tale of the Nine Tailed dizisinin 1. sezonunu izliyordum. Sonlara doğru favori karakterinin öleceğinin spoilerını yedim ve diziyi izlemeyi bıraktım.
2. sezon çıkınca baktım bu adam dizide bir yıl sonra kaldığım yerden izledim ama 1. sezonu anca bitirdim. Hevesim kaçtı bi kere o yüzden 2. sezonu da izlemedim

Nora

Rookie Idol
Tepki
1,485
Ay garip olacak biraz ama aldığım romanların bile ilk son sayfasını okurum sonra başlarım.

Bunu bazen ben de yapıyorum. Hoşuma gidiyor kitapların önsözünü ve sonsözünü okumak.
Ben pek etkilenmem spoilerlardan. Sonunu bildiğim kitapları ilk kez okuyormuş gibi okurum bazen. Spoiler yemek benim için çok çıldırmalık bi durum değil.

Zzz

Always act like you are wearing an invisible crown
Trainee
Tepki
1,125
The vampire Diaries izliyordum twitterda hayvan gibi bir spoiler görünce bıraktım diziyi devam edemedim. Bana göre tüm heyecanı kaçıyor.

Betülliçe✨

Fanbase Starter
Tepki
2,108
Ben spoi olmadan bir şeye başlayamam spoi onun okunmaya/izlenmeye değer olup olmadığını gösteriyor. Bir filmi/diziyi izlemeden önce ona yapılmış tüm editleri izlerim☺️ zaten kaliteliyse o sahne gelene kadar heyecanla izler o sahnede "oha bunu editte görmüştüm😱" derim ndmdmslsl
Tek bir editle izlemeye başladığım diziler var jdmdmdmrm(all of us are dead)

marin

Trainee
Tepki
639
Nefret ederim. Direkt spoiler bir yana iyi ya da kötü herhangi bir ima bile aşırı sinirimi bozuyor. Mesela bir dizi izliyoruz diyelim ki ve ablam benden önce bitiriyor ve sonu eğer kötü bitmişse ben onu mimiklerinden anlıyorum. Beklediğim gibi değildi sonu demesi bile yetiyor çıkarım yapmama. Ve o izleme isteğimi kaybediyorum o andan sonra. Ya da işte bir kitap veya filmden bahsederken direkt sonunu söylediklerinde aşırı sinir oluyorum.

Arven

Fanbase Starter
Tepki
2,414
Kitaplarda pek sevmiyorum sanırım filmlerde değişiyor ama dizilerde fark etmiyor zaten beğendiysem her türlü izlerim mesela Naruto ile ilgili milyon tane spoi yedim ama hala heyecanlıyım

Müstesna

Fanbase Starter
Tepki
1,878
Ne severim ne sevmem. Romantik dizilerde kavuştuklarını falan spoiler olarak görmüşsem diziyi izlemeye koşarım. Ama suç dizilerinde mesela spoiler yediğimde diziden hevesim kaçıyor. Sonunu bildiğim bir suç, aksiyon, gerilim dizi ya da filmini de izleyemem. Tüm heyecanı kaçıyor. Onu izlerken yavaş yavaş bir şeyleri öğreneceksin. Zevki orada o türlerin. Ama romantik diziler öyle değil. Zaten başı sonu az çok belli. O yüzden spoiler yemek beni daha da heveslendirir diziyi izlemek için.
Kitaplarda ise genelde sevmem spoiler.

Sweet Mimosa

Fanbase Starter
Tepki
4,180
BAYILIRIM.Sherlock izlerken bölüme başlamadan önce Wikipedia dan bölümün özetini okuyordum kdkcllvv